• خانه
  • اخبار
  • راد پاور بایکز برای سومین بار در سال جاری کارکنان خود را اخراج می کند

راد پاور بایکز برای سومین بار در سال جاری کارکنان خود را اخراج می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راد پاور بایکز برای سومین بار در سال جاری کارکنان خود را اخراج می کند

راد پاور بایکز برای سومین بار در سال جاری کارکنان خود را اخراج می کند
(عکس از راد پاور بایک)

راد پاور بایکز سومین دور اخراج خود را در سال جاری انجام می دهد و دلیل آن تلاش برای کاهش هزینه ها در بحبوحه رکود گسترده تر بازار است.

شرکت دوچرخه‌های الکترونیکی مستقر در سیاتل این اخراج را به brooztechnology تأیید کرد. او تعداد سران به روز شده یا اطلاعاتی در مورد اینکه کدام موقعیت ها تحت تأثیر قرار می گیرند ارائه نکرد.

این کاهش یک روز پس از آن صورت می گیرد که این شرکت از راه اندازی دوچرخه برقی سه چرخ خود خبر داد.

این استارتاپ در ماه آوریل 100 موقعیت را کاهش داد و سپس 63 اخراج دیگر را در ماه جولای انجام داد. به گفته لینکدین، نزدیک به 500 کارمند دارد.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در طی چند ماه گذشته، ما روی اندازه‌گیری صحیح هزینه‌های عملیاتی خود برای تبدیل شدن به یک تجارت خودپایدار متمرکز شده‌ایم. رکود اقتصادی، فشارهای تورمی و کاهش هزینه های مصرف کننده ما را ملزم به کاهش بیشتر هزینه ها می کند که متأسفانه شامل کاهش اندازه تیم ما نیز می شود. ما مسیری روشن و عملی به سمت ثبات مالی داریم و به اولویت‌بندی طرح‌هایی ادامه می‌دهیم که به افراد بیشتری اجازه می‌دهد لذت غیرمنتظره دوچرخه‌های برقی را تجربه کنند و رانندگی خود را برای همیشه تغییر دهند.»

به بسیاری از شرکت ها توصیه شده است که برای کاهش هزینه ها و گسترش جریان نقدی، کارکنان خود را اخراج کنند. طی دو ماه گذشته هزاران اخراج در شرکت های فناوری در شمال غربی اقیانوس آرام صورت گرفته است.

راد پاور بایکز امسال با چالش های متعددی از جمله دعوای مرگ نادرست مواجه شده است. دعوی خسارت مالی؛ و فراخوانی نزدیک به 30000 دستگاه به دلیل مشکل ایمنی.

مایک رادنباگ که در سال 2015 به راه اندازی این شرکت کمک کرد، ماه گذشته از سمت مدیرعاملی کنار رفت و اکنون رئیس هیئت مدیره است. فیل مولینوکس جایگزین او شد که در اوایل سال جاری به عنوان رئیس و مدیر عملیات منصوب شد.

راد در سال 2007 شروع به کار کرد و فروش دوچرخه های الکترونیکی را مستقیماً به مصرف کنندگان از طریق فروش آنلاین در سال 2015 آغاز کرد. این شرکت در سال گذشته در مجموع 304 میلیون دلار جمع آوری کرد که بخشی از دو تزریق نقدی جداگانه بود تا به تجارت سرمایه بر خود کمک کند. طبق گفته PitchBook، در اکتبر 2021، ارزش آن 1.65 میلیارد دلار بود که آن را به یکی از معدود استارت آپ های تک شاخ در منطقه سیاتل تبدیل کرد.

سرمایه گذاران راد عبارتند از Fidelity Management & Research Company. کنترپوینت جهانی (مورگان استنلی)؛ Vulcan Capital; Durable Capital Partners LP; صندوق افزایش (استراتژی سرمایه گذاری جهانی چندبخشی TPG)؛ و وجوه و حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price Associates. Darrell Cavens و Mark Waddon از بنیانگذاران Blue Nile و Zulily نیز در سال 2019 سرمایه گذاری کردند.