• خانه
  • اخبار
  • راد به اجاره گسترش می یابد: استارتاپ دوچرخه الکترونیکی سیاتل طرح اشتراک خود را در برلین آغاز کرد

راد به اجاره گسترش می یابد: استارتاپ دوچرخه الکترونیکی سیاتل طرح اشتراک خود را در برلین آغاز کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
راد به اجاره گسترش می یابد: استارتاپ دوچرخه الکترونیکی سیاتل طرح اشتراک خود را در برلین آغاز کرد

راد به اجاره گسترش می یابد: استارتاپ دوچرخه الکترونیکی سیاتل طرح اشتراک خود را در برلین آغاز کرد
(عکس از راد پاور بایک)

بزرگ‌ترین شرکت دوچرخه‌های الکترونیکی آمریکای شمالی برای اولین بار دوچرخه‌های خود را از طریق طرح اشتراک ارائه می‌کند – اما نه در ایالات متحده.

Rad Power Bikes مستقر در سیاتل با یک شرکت آلمانی در حال حاضر در تجارت اشتراک دوچرخه الکترونیکی برای ارائه وسایل نقلیه اجاره ای خود شریک شده است.

چرخه برلین دوچرخه های الکترونیکی را به پیک ها و خدمات تحویل در بسیاری از کشورهای اروپایی ارائه می دهد. در این ماه آنها دو مدل بار راد را به خط اشتراک خود اضافه خواهند کرد: RadRunner و RadWagon. به گفته TechCrunch، این دوچرخه ها 79.90 یورو در ماه یا حدود 78 دلار قیمت خواهند داشت. بر اساس این گزارش، مشترکین می توانند بین اجاره ماهانه یا قرارداد سالانه یکی را انتخاب کنند.

RadRunner در حال حاضر در ایالات متحده با قیمت 1300 دلار برای مدل پایه تر و 1900 دلار برای ویژگی های اضافی به فروش می رسد. RadWagon با قیمت 2000 دلار به فروش می رسد.

Cycle که قبلا به عنوان GetHenry شناخته می شد، در ماه می 17.4 میلیون دلار جمع آوری کرد. این یکی از تعدادی از شرکت های بین المللی است که اشتراک تجاری دوچرخه های الکترونیکی مورد استفاده در تحویل را ارائه می دهد.

راد در سال 2007 شروع به کار کرد و فروش دوچرخه های الکترونیکی را مستقیماً به مصرف کنندگان از طریق فروش آنلاین در سال 2015 آغاز کرد. در سال 2018 اولین دوچرخه های باری خود را روانه بازار کرد. سال بعد، قراردادی با دومینو امضا کرد تا صدها دوچرخه الکترونیکی خود را برای تحویل پیتزا در چندین شهر ایالات متحده فراهم کند.

وقتی همه‌گیری کووید-19 در اوایل سال 2020 شروع شد، راد رشد کرد زیرا مردم برای حمل و نقل، ورزش و تفریح ​​به دوچرخه‌ها روی آوردند. راد در ماه می همان سال جهش نزدیک به 300 درصدی تقاضا را گزارش کرد. سال گذشته 304 میلیون دلار جمع آوری کرد و به وضعیت تک شاخ رسید و در اکتبر به ارزش 1.65 میلیارد دلاری رسید.

اما راد امسال با مشکلاتی روبرو شده است. در دو دور اخراج 163 کارمند را اخراج کرد. همانطور که در سیاتل تایمز گزارش شده است، اخیراً دو هشدار ایمنی را با مشتریان دوچرخه های RadWagon 4 خود به اشتراک گذاشته است. مدل دوچرخه الکترونیکی دارای نقص احتمالی تایر و ناهماهنگی رینگ است.

راد نگفت که آیا یا چه زمانی اشتراک دوچرخه الکترونیکی را در ایالات متحده ارائه خواهد کرد

دفتر مرکزی این شرکت در سیاتل است و دارای دفاتری در ونکوور، بریتیش کلمبیا و هلند، و همچنین تیم هایی در شانگهای، چین و تایپه، تایوان است.

شرکت های متعددی وجود دارند که اشتراک خودروهای برقی را در شهرهای منتخب ایالات متحده ارائه می دهند. Borrow انواع مختلفی از خودروهای الکتریکی را ارائه می دهد، در حالی که Kyte و Autonomy فقط برای تسلاس اشتراک دارند.