• خانه
  • اخبار
  • رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.

رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.

رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.
طی آزمایشات میدانی، یک پهپاد بر فراز آنتن رادار EchoShield در مقابل مقر Echodyne در کرکلند، واشنگتن پرواز کرد. (عکس از brooztechnology / آلن بویل)

کرکلند، واشنگتن – Echodyne، یک شرکت پلت فرم رادار با حمایت بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، بزرگترین هجوم سرمایه خود را تا به امروز اعلام می کند: یک دور 135 میلیون دلاری به رهبری گیتس و بیلی گیفورد، یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری با مشخصات بالا. در اسکاتلند.

سایر سرمایه گذاران شامل Madrona Venture Group و Vulcan Capital مستقر در سیاتل و همچنین Northrop Grumman، NEA و Vanedge Capital هستند. Eben Frankenberg، مدیر عامل Echodyne، گفت که دور جدید اعلام‌شده سرمایه‌گذاری کل تا 195 میلیون دلار را به همراه داشت و روند هشت ساله شرکت جمع‌آوری سرمایه را شبیه به یک چوب هاکی کرد.

فرانکنبرگ به brooztechnology گفت: “این چوب هاکی برای ارتقاء است و ما امیدواریم که این چوب هاکی برای رشد شرکت باشد.”

Echodyne یکی از چندین سرمایه گذاری تحت حمایت گیتس است که از متامتریال استفاده می کند – نوعی شبکه الکترونیکی که به یک آنتن تخت اجازه می دهد بدون قطعات متحرک “هدایت” شود. تمرکز شرکت فرانکنبرگ بر روی سیستم‌های راداری فشرده است که می‌توانند پهپادها و سایر هواپیماها را ردیابی کنند یا روی هواپیماهای بدون سرنشین یا وسایل نقلیه خودران نصب شوند.

محصول نسل اول این شرکت که با نام EchoGuard شناخته می شود، در حال حاضر برای برنامه های نظامی، امنیتی مرزی و اجرای قانون و همچنین برای نظارت بر زیرساخت های حیاتی استفاده می شود. EchoGuard معمولاً می تواند کوادکوپتر DJI Phantom را در مسافت 1 کیلومتری و هواپیماهای بزرگتر را در مسافت های طولانی ردیابی کند.

Echodyne اکنون در حال آماده شدن برای راه اندازی سیستم EchoShield نسل بعدی خود است که تقریباً سه برابر EchoGuard برد دارد. فرانکنبرگ گفت: تقاضای زیادی برای این محصول وجود دارد و ما باید بر اساس آنچه که انتظار داریم تقاضا داشته باشیم، تولید را گسترش دهیم. ما در حال دریافت درخواست برای نرم افزار بیشتر هستیم و چندین پروژه مختلف در آنجا کار می کنیم.

علاوه بر ارتقای تولید و توسعه محصول، دور جدید بودجه اعلام شده به Echodyne کمک می کند تا کارکنان فروش و بازاریابی خود را بهبود بخشد. Echodyne در حال حاضر 130 کارمند دارد که اکثر آنها در دفتر مرکزی این شرکت در Kirkland کار می کنند.

در طی گشت و گذار در کارخانه، تیمی از مهندسان را دیدیم که در یک ون در پارکینگ برای آزمایش میدانی آنتن های Echodyne جمع شده بودند. ما به داخل اتاقک آنکوئیک 24 فوتی رفتیم، جایی که آنتن ها بدون تداخل بررسی می شوند. در فضای اداری با فضای کافی برای کارمندان جدید قدم زدیم و در آزمایشگاه تولید توقف کردیم، جایی که لوازم الکترونیکی در آنتن‌های رادار به اندازه جعبه‌های جواهرات مونتاژ می‌شوند.

تام دریسکول در اتاقی بی‌خطر
افسر ارشد فناوری تام دریسکول در اتاقک ناخوشایند Echodyne است. (عکس از brooztechnology / آلن بویل)
کنت اوکانر در Echodyne
کنت اوکانر در آزمایشگاه Echodyne در کرکلند در الکترونیک کار می کند. (عکس از brooztechnology / آلن بویل)

تام دریسکول، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Echodyne، در طول این تور گفت: “ما دوست داریم آنچه را که به راحتی می توان برون سپاری کرد، برون سپاری کنیم.” “بنابراین تابلوهای ما توسط Plexus و Sanmina ساخته شده اند، نام هایی مانند آن. و سپس این تخته ها به تخته هایی با قطعات پر شده تبدیل می شوند و آنقدر تست می شوند تا متوجه شویم خوب هستند. … مونتاژ نهایی تمامی تخته ها را در محفظه فلزی ماشینکاری شده انجام می دهیم که در ماشین سازی ساخته شده است.

Echodyne می‌گوید فناوری فراماده و استراتژی تولید مقرون‌به‌صرفه، شرکت را در بازار رو به رشد رقابتی نگه می‌دارد. مقایسه هزینه‌ها با تولیدکنندگان رادار رقیب سخت است، اما دریسکول گفت که “اگر سیب را با سیب مقایسه کنید، می‌توانم بگویم که به راحتی یک مرتبه قدر کمتر است.”

رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.
ایبن فرانکنبرگ، مدیر عامل Echodyne

در اطلاعیه امروز دور تامین مالی، مدیر سرمایه گذاری بیلی گیفورد، لوک وارد، در مورد ارزش پیشنهادی Echodyne صحبت کرد:

وارد گفت: “توانایی Echodyne برای ارائه راه حل های راداری با کارایی بالا با قیمت های تجاری یک نوآوری بسیار مخرب است.” و بیلی گیفورد یک یا دو چیز در مورد نوآوری مخرب می داند: سایر شرکت های موجود در مجموعه او شامل اسپیس ایکس، تسلا، علی بابا و مدرنا هستند.

در حال حاضر، Echodyne بر روی برنامه های پهپاد متمرکز شده است – که تا حدی به دلیل استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در جنگ بین روسیه و اوکراین در کانون توجه هستند.

دریسکول گفت: «اکنون باید نگران پهپادهای 1000 دلاری باشیم و این خودمختاری باعث عدم تقارن مشکل می شود. “شما نمی توانید از خود در برابر پهپادهای 1000 دلاری دفاع کنید که با یک سیستم راداری 100 میلیون دلاری می توانند در هر جایی باشند.

تمرکز فعلی این شرکت با چشم اندازی که Echodyne در زمان تأسیس داشت متفاوت است. این چشم انداز بر استفاده از سیستم های راداری فشرده برای کمک به پهپادها برای شناسایی و اجتناب از موانع تمرکز دارد.

دریسکول گفت: «این بازار کمی به کندی در حال توسعه است. اما ما همچنان همان چیزی هستیم که همه می‌گویند بهترین راه‌حل برای این بخش از کاربردهای تشخیص و اجتناب هوا است.»

ناسا سال گذشته سیستم راداری مبتنی بر پهپاد Echodyne را در تمرینی آزمایش کرد که مأموریتی را برای بازرسی خط لوله با استفاده از یک پهپاد مستقل بال ثابت شبیه‌سازی کرد.

سیستم راداری اکوداین
سیستم راداری فشرده Echodyne مناظر صحرا را رصد می کند. (عکس از Echodyne)
رادار Echodyne با سرمایه 135 میلیون دلاری به رهبری بیل گیتس و بیلی گیفورد بالاتر می رود.
سیستم راداری Echodyne جعبه خاکستری است که بر روی بال هواپیمای بدون سرنشین AATI AiRanger نصب شده است. (عکس از AATI)

علاوه بر این، سیستم‌های راداری Echodyne می‌توانند برای کمک به هدف‌گیری وسایل نقلیه زمینی خودران استفاده شوند. Leo McCloskey، معاون بازاریابی Echodyne می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که این بازار بیشتر مربوط به بازار اواسط دهه است. اما آنچه ما در حال حاضر در بازار داریم از هر چیز دیگری در بازار پیشرفته تر است و مشتریان بسیار جالبی داریم که با آن بازی می کنند.

فرانکنبرگ گفت که هدف بلند مدت Echodyne ارائه یک عرضه اولیه عمومی است. او گفت: “ما در تلاش هستیم تا سختگیری هایی را در شرکت و تجارت ایجاد کنیم، بنابراین اگر عرضه اولیه سهام برای شرکت مناسب باشد، آماده انجام آن هستیم.”

اما در حال حاضر، فرانکنبرگ از حمایت بلندمدت سرمایه‌گذاران Echodyne – به‌ویژه بیل گیتس، که از زمان جدا شدن Echodyne از Intellectual Ventures در سال 2014 در هر دور تأمین مالی مشارکت داشته است، سپاسگزار است.

فرانکنبرگ گفت: “او هنوز در مورد فضای فراماده و برخی از آن برنامه هایی که روی آنها کار می کنیم بسیار خوش بین است.” من فکر می‌کنم او رادار را به عنوان یک حسگر کلیدی در این دنیای خودمختاری آینده می‌بیند، جایی که آشکارا روی آن‌ها فقط ماشین‌های خودمختار کار نمی‌کنیم، بلکه سیستم‌های خودمختار به طور کلی.

سایر شرکت های تحت حمایت گیتس، از جمله Kymeta، Pivotal Commware، Lumotive و Evolv، بخش های مختلفی از بازار فرامواد را هدف قرار داده اند. و سال گذشته، گیتس با ناتان میرولد، مدیرعامل شرکت Intellectual Ventures همکاری کرد تا در صندوقی سرمایه‌گذاری کند که حتی از استارت‌آپ‌های بیشتری بر اساس فرامواد پشتیبانی می‌کند.

دریسکول نگران حضور بازیکنان بیشتر در بازی متامتریال نیست: «این پایان داستان نیست. “خیلی بیشتر وجود دارد. نیازی نیست که حریص شویم و شروع کنیم به تقسیم پایی که از قبل داریم.»