رئیس ناسا: چین پیشرفتش را دزدیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رئیس ناسا: چین پیشرفتش را دزدیده است

رئیس آژانس فضایی آمریکا چین را به دزدی آخرین تحولات در برنامه ریزی فضایی و توسعه موشک متهم کرد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، رئیس ناسا، بیل نلسون، اخیراً طی یک نشست خصوصی درباره آخرین پیشرفت های چین و رقابت سرمایه گذاری فضایی این کشور با ایالات متحده، گفت که چین در زمینه سرقت پیشرفت کرده است. به نظر می رسد او به عبارت “اگر نمی توانید کسی را شکست دهید، بازی را بدزدید” اشاره می کند.

او پیش از این گفته بود که چین در دزدی بسیار خوب است و ما باید امنیت سایبری را در کشورمان افزایش دهیم. نلسون استدلال می کند که اقدامات امنیت سایبری بالاتری باید در بخش خصوصی به جای تلاش های ناسا برای نوآوری بیشتر انجام شود.

پیش از این، یکی از نمایندگان مجلس از نلسون خواسته بود که تحقیق و توسعه را در ایالات متحده انجام دهد. زیرا شباهت های وحشتناکی بین طراحی موشک ها و فضاپیماها در چین و آمریکا وجود دارد. نلسون از آن زمان چین و ایالات متحده را به دزدی از ایالات متحده به دلیل شباهت در فناوری موشکی متهم کرده است. به گفته نلسون، دو کشور در حال حاضر در یک رقابت فضایی بسیار داغ بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی قرار دارند.

نلسون از آغاز ماموریت آرتمیس ناسا در آگوست سال جاری خبر داد. در همین حال، ناسا اعلام کرده است که تمرین را با لباس خیس به پایان نمی‌رساند و اعلام کرده است که تا پایان تمرین تاریخ آغاز رسمی مشخص نخواهد شد.