• خانه
  • اخبار
  • رئیس محیط خروجی مایکروسافت به اقدامات جسورانه و مشکلات ناوبری فکر می کند

رئیس محیط خروجی مایکروسافت به اقدامات جسورانه و مشکلات ناوبری فکر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رئیس محیط خروجی مایکروسافت به اقدامات جسورانه و مشکلات ناوبری فکر می کند

رئیس محیط خروجی مایکروسافت به اقدامات جسورانه و مشکلات ناوبری فکر می کند
لوکاس جوپا، مرکز، در کنفرانس Cascadia Vision 2050 در بلین، واشنگتن. این پنل شامل استیو شستاگ، مدیر محیط زیست بوئینگ، چپ و ناظر یمی آدفولو، معاون مدیر اجرایی مرکز نوآوری و انرژی پاک بریتیش کلمبیا بود. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

لوکاس جوپا اولین مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت بود که در سال 2018 این سمت را بر عهده گرفت و به نظارت بر تصمیم شرکت برای منفی شدن کربن تا سال 2030 و ایجاد صندوق نوآوری اقلیمی 1 میلیارد دلاری برای سرمایه گذاری در فناوری های آب و هوایی کمک کرد.

اما با وجود اقدامات جاه طلبانه زیست محیطی مایکروسافت، ردپای کربن این شرکت از سال 2020 تا سال گذشته 21 درصد رشد کرد. این به دنبال سه سال کاهش جزئی در انتشار بود.

بیش از یک دهه پس از پیوستن به غول فناوری، جوپا مایکروسافت را ترک می کند. این هفته، او در کنفرانس Cascadia Vision 2050 در بلین، واشنگتن صحبت کرد، جایی که او افکار خود را در مورد تمایل شرکت برای عبور از شکست های گذشته و اقداماتی که همه شرکت ها باید انجام دهند به اشتراک گذاشت.

نکات مهم این گفتگو را که توسط یمی آدفلو، معاون مدیر اجرایی مرکز نوآوری و انرژی پاک BC اداره می شد، بخوانید. پاسخ ها برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده اند.

در مورد مهمترین کاری که رهبران آب و هوای شرکت باید انجام دهند:

یاپا: این در مورد راه اندازی شرکت ها است [carbon emissions] تعهدات در سطح مناسب از جاه طلبی که مشکل نیاز دارد – بنابراین تعهدات صفر خالص. تعریف آن تعهدات و سپس قرار دادن برنامه‌ها و فرآیندهایی که آنها را قادر می‌سازد آن تعهدات را با سطح فوریت مناسب انجام دهند، نشان می‌دهد که شرکت‌ها می‌توانند از قول دادن به پیشرفت حرکت کنند.

در مورد برنامه های مایکروسافت برای حرکت فراتر از صفر خالص و حذف تمام فیدهای تاریخی خود:

یاپا: اوج ماه بود و می ماند. اما ما منابع را فراهم کردیم – یک صندوق نوآوری آب و هوایی 1 میلیارد دلاری. هزینه کربن داخلی، این یک هزینه واقعی است که در سراسر شرکت برای کل محدوده ما جمع آوری می شود. [scope] 2 فید – و ما شروع به استفاده از آن منابع برای پیشرفت کردیم. [Scope 1 and 2 refers to direct and indirect emissions from a company, including building energy use, construction projects and corporate travel.]

در مورد افزایش آلاینده های مایکروسافت:

یاپا: بسیاری از مردم از نتایج سال گذشته به عنوان یک شکست یاد می کنند که بسیار جالب است زیرا من واقعاً آن را شکست نمی دیدم. من هنوز ندارم. تا یک هفته پیش، مایکروسافت همچنان در مسیر دستیابی به اهداف 2030 خود بود.

وقتی برای اولین بار به این اهداف رسیدیم، گفتیم: «خب، ما دقیقاً نمی دانیم چگونه می خواهیم به آنها برسیم. ما اساساً معتقدیم که می‌توان به آنجا رسید.» اینطور نبود که ما یک جزوه دریافت کنیم، اینطور نیست؟ ما می دانستیم که فناوری وجود دارد. ما می دانستیم که بازارها می توانند به سرعت رشد کنند تا از ما حمایت کنند. ما می دانستیم که می توانیم همه این کارها را انجام دهیم. اما ما دقیقاً نمی دانستیم، یک مدل کاملاً قابل پیش بینی نداشتیم.

در مورد درس هایی که تاکنون از سفر با آب و هوا، دست اندازها و همه چیز آموخته ایم:

یاپا: چیزی که مایلم مردم از نتایج مایکروسافت حذف کنند این است که شرکتی وجود دارد که در روز اول به زمین زده است، در روز اول منابع را در محل خود قرار می دهد، از بالای شرکت به پایین به پایین کار می کند و دوباره به بالا می رود. برای قرار دادن این چیزها در جای خود و شما هنوز این سکسکه ها را دارید. پس برنامه ریزی کن اجازه نده که شما را پایین بیاورد.

چیزی که بیش از همه در مورد دوران حضورم در مایکروسافت و فرهنگ آنجا به آن افتخار می کردم، نحوه واکنش شرکت بود [to the increased emissions]. آنها گفتند: “خوب، خوب، این بدان معناست که ما باید در آینده بهتر عمل کنیم. دوره، بیا بریم. و من فکر کردم که فقط شگفت انگیز است.

در برآوردن تقاضا برای حذف کربن، چه از طریق مدیریت زمین یا جذب مکانیکی از هوا:

یاپا: برای مدت طولانی همه فقط به یکدیگر نگاه می کردند و منتظر بودند تا کسی عمل کند. من فکر می کنم بیانیه عمومی مایکروسافت در مقیاس بزرگ به این موضوع می پردازد [carbon removal] فضا و سپس استفاده از منابع به حرکت همه چیز کمک کرد. اکنون کنسرسیوم بزرگی از خریداران شرکتی در این فضا وجود دارد.

ما بزرگترین درخواست برای پیشنهادات تدارکات کربن زدایی در تاریخ جهان را در سال 2020 صادر کردیم. این یک میلیون تن متریک بود که ما به دنبال آن بودیم. و ما تقریبا همه چیز را خریدیم. خبر خوب این است که مایکروسافت توانست این کار را انجام دهد، که ما پول وارد سیستم کردیم. خبر بد این است که مقیاس آنچه باید اتفاق بیفتد را نشان می دهد.