• خانه
  • اخبار
  • رئیس سابق آمازون، دیو کلارک، به عنوان مدیر عامل شرکت Flexport می‌پیوندد

رئیس سابق آمازون، دیو کلارک، به عنوان مدیر عامل شرکت Flexport می‌پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رئیس سابق آمازون، دیو کلارک، به عنوان مدیر عامل شرکت Flexport می‌پیوندد

رئیس سابق آمازون، دیو کلارک، به عنوان مدیر عامل شرکت Flexport می‌پیوندد
دیو کلارک، مدیر عامل آینده فلکسپورت. (مدیر اجرایی Flexport)

دیو کلارک، رهبر دیرینه آمازون، که هفته گذشته غول فناوری را با یک جدایی ناگهانی ترک کرد، نقش مدیر عامل شرکت لجستیکی مستقر در سانفرانسیسکو Flexport را بر عهده گرفت.

کلارک از اول سپتامبر شروع خواهد شد و همچنین به هیئت مدیره Flexport خواهد پیوست. او جایگزین رایان پترسون، بنیانگذار و مدیر عامل فعلی Flexport خواهد شد، که به مدت شش ماه مدیرعامل خواهد شد و سپس به مدیرعاملی منتقل می شود.

پیترسون در بیانیه ای گفت: «در طول دو دهه گذشته، دیو به آمازون کمک کرده است تا به فناوری و زنجیره تامین غول پیکر امروزی تبدیل شود. او در قلب سازنده و کارآفرین است، با تجربه رهبری که در هیجان‌انگیزترین مرحله سفر ما بر Flexport تسلط پیدا می‌کند.

جدایی غافلگیرکننده کلارک از آمازون پس از 23 سال حضور در غول فناوری رخ داد، جایی که او آخرین مدیر عامل شرکت جهانی مصرف کننده بود. قبل از آن، او عملیات آمازون را در سراسر جهان رهبری می کرد.

دوران تصدی او با چالش‌های بی‌سابقه‌ای برای شرکت همراه است، از جمله تأثیرات همه‌گیری و فشار کارگران انبار آمازون برای اتحاد مجدد.

کلارک در نوشت: «خوشحالم که فرصت همکاری با یک تیم شگفت‌انگیز را دارم که ابتدا برای مشتری می‌سازد، یک شرکت کشتی موشکی متمرکز بر معماری و راه‌حل‌های ساختمانی برای پیچیده‌ترین مشکلات زنجیره تأمین با استفاده از دنیای فناوری فیزیکی در کلاس جهانی». یک پست در لینکدین

کلارک، 49 ساله، یکی از شرکت های خصوصی پیشرو در زنجیره تامین Flexport را که پس از جمع آوری 935 میلیون دلار سری E در ماه فوریه، 8 میلیارد دلار ارزش داشت، تحویل خواهد گرفت. Flexport که در سال 2013 تأسیس شد، خدمات حمل و نقل بار و کارگزاری مبتنی بر ابر را برای خدمات اقیانوسی، هوایی، کامیون‌ها و راه‌آهن، در میان سایر پیشنهادات مانند بیمه و رعایت گمرک ارائه می‌کند.

درآمد این شرکت در سال 2021 به 3.3 میلیارد دلار رسید و پیش بینی می شود امسال به نزدیک به 5 میلیارد دلار افزایش یابد. سودآور است.

Flexport نزدیک به 3500 نفر را در 23 دفتر در سراسر جهان استخدام می کند. او در سال 2019 دفتری را در سیاتل افتتاح کرد.

Flexport و آمازون رقبای مستقیم نیستند، اگرچه آمازون در حال ساخت بازوی تدارکاتی خود است، و اعلام اخیرش در مورد برنامه Buy with Prime، که به سایت‌های تجارت الکترونیکی غیر از Amazon.com خدمات می‌دهد، شرکت را در مسیر اجرا قرار داده است. و تحویل به ارائه تحویل به عنوان خدمات.

خروج کلارک آخرین مورد از یک سری انتشارات در میان مدیران اجرایی آمازون بود. غول فناوری سیاتل جانشینی را معرفی نکرده است.

هر کس جایگزین او شود با چالش روبرو نخواهد شد. مدیر عامل جدید آمازون مصرف کننده وظیفه بازگرداندن سودآوری کسب و کار مصرف کننده اصلی آمازون را بر عهده خواهد داشت، زیرا آمازون با خماری مالی و عملیاتی بیماری همه گیر مبارزه می کند و در بحبوحه کنترل تشدید شده بر نگرش آمازون نسبت به کارگران، با جنبش رو به رشد اتحادیه کارگری روبرو خواهد شد.

سال گذشته گزارش شد که کلارک خانه خود را در منطقه سیاتل فروخته و به منطقه دالاس نقل مکان کرده است. فلکسپورت روز چهارشنبه تایید کرد که کلارک در دالاس زندگی می کند و در آنجا مستقر خواهد شد. آخرین روز حضور او در آمازون اول جولای است.

کلارک در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “بازار لجستیک فرصتی برای چندین تریلیون دلار است و Flexport به تازگی شروع به توسعه زنجیره تامین جهانی به نفع همه کرده است.” “من از شراکت با تیم برای معمار و ساختن آینده ای مبتنی بر فناوری که امکان جابجایی شفاف و یکپارچه کالاها از مواد خام به کاربران نهایی را در هر نقطه از جهان فراهم می کند، هیجان زده هستم.”