ذهن سیاه درخشان: پروژه استارت آپی تحت حمایت سرنا ویلیامز با هدف شکستن موانع است

ذهن سیاه درخشان: پروژه استارت آپی تحت حمایت سرنا ویلیامز با هدف شکستن موانع است

کریستال مور. (عکس قیراط)

کریستال مور به عنوان دانش آموز دبیرستانی در شهر کوچک کولینزویل، می سی سی پی، ناهار را در آزمایشگاه کامپیوتر مدرسه اش می خورد. او همچنین برخی از موانع پیشرفت اجتماعی-اقتصادی سیاه پوست را که می تواند در مناطق روستایی جنوب حاد باشد، از نزدیک مشاهده کرد.

اکنون او به شکستن این موانع در Karat کمک می‌کند، یک استارت‌آپ در سیاتل که اخیراً برای رهبری پروژه‌ای برای کمک به افزایش تعداد مهندسان نرم‌افزار سیاه پوست در ایالات متحده انتخاب شد.

مور در مصاحبه ای با brooztechnology گفت: «هرچه بیشتر بتوانیم سیاه پوستان آمریکایی یا رنگین پوستان و زنان را وارد بخش فناوری کنیم، بیشتر تحرک اجتماعی-اقتصادی آنها را بهبود خواهیم داد.» “و برای من، این فقط زندگی آنها را تغییر نمی دهد. زندگی خانواده آنها و مسیر زندگی مردم در جوامعشان را تغییر می دهد.

پروژه Brilliant Black Minds از طریق کارآموزی در پلتفرم مصاحبه فنی این شرکت در کنار سایر خدمات، از جویندگان کار سیاه پوست پشتیبانی می کند.

این برنامه همچنین از حمایت ستاره تنیس سرنا ویلیامز برخوردار است که سال گذشته مبلغی نامشخص در این تلاش سرمایه گذاری کرد. این پروژه در راستای کسب‌وکار کارات در ارائه خدمات مصاحبه فنی برای شرکت‌ها است که در اکتبر 2021 110 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر با ارزش 1.1 میلیارد دلار جمع‌آوری کرد.

مور بیشتر دوران حرفه ای خود را بر حمایت از جمعیت های متنوعی از دانشجویان و متخصصان گذرانده است.

او قبلاً معاون مشارکت در آموزش استراتژیک بود که مؤسسات آموزشی انتفاعی مانند دانشگاه Strayer را اداره می‌کند و مدیر ارشد توسعه تجارت در ارائه‌دهنده آموزش الکترونیکی Fullbridge بود. او همچنین یکی از اعضای شورای سیاست داخلی کاخ سفید در USDA بود، جایی که در یک طرح کاخ سفید برای حمایت از کالج‌ها و دانشگاه‌های سیاه‌پوست تاریخی (HBCUs) شرکت کرد.

مور با brooztechnology در مورد اینکه چگونه این پروژه از درخواست Karat برای دو برابر کردن تعداد مهندسان سیاه پوست در ایالات متحده حمایت می کند و نظرات خود را در مورد تأثیر کاهش فناوری بر تنوع به اشتراک گذاشت.

شکستن موانع

مور گفت، موانع بر سر راه مشارکت سیاه پوستان در فناوری شامل ارتباطات حرفه ای کمتر، اطلاعات محدود در مورد نحوه استخدام صنعت و فرصت های کمتر برای تمرین مصاحبه های فنی است.

در خانواده خود او، مشاغل فنی مورد تاکید قرار نگرفت. مور می‌گوید: «در میزهای شام سیاه اغلب در مورد آنها به عنوان مسیر شغلی صحبت نمی‌شود. “در خانواده من، “تو قرار است پزشک، معلم یا وکیل شوی” مسیرهایی بود که مادران و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما می‌دانستند.

طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، تنها 5.7 درصد از تمام مهندسان نرم افزار در ایالات متحده سیاه پوست هستند.

مور گفت، در اوایل دهه 2000، رهبران صنایعی مانند بانکداری، حقوق و مشاوره شروع به تلاش برای حمایت از کارمندان سیاه پوست و نیروی کار متنوع کردند. با افزایش خودآزمایی به عنوان بخشی از جنبش زندگی سیاه پوستان، فناوری اخیراً شروع به فراگیری کرده است. مور گفت: “من فکر می کنم ما در نقطه ای از عفونت هستیم.”

با این حال، موج اخیر اخراج ها، عدم اطمینان در مورد چگونگی ادامه این مسیر را افزایش داده است. از زمانی که مور شغل جدید خود را آغاز کرد، اخراج کارکنان در شرکت های فناوری سرعت گرفت و خود کارات 47 کارمند خود را اخراج کرد.

مور گفت که ذهن سیاه‌های درخشان اولویت کارات است و او برای تیمش استخدام می‌کند.

کار از طریق رکود

مور می‌گوید: «یک ضرب‌المثل رایج وجود دارد که می‌گوید: «وقتی آمریکای سفیدپوست سرما می‌خورد، آمریکای سیاه‌پوست به ذات‌الریه مبتلا می‌شود». متأسفانه، این همان چیزی است که این روزها وقتی به صنعت و خوراک لینکدین خود نگاه می کنم، می بینم.

بر اساس گزارش بلومبرگ که کاهش چنین موقعیت هایی را در آمازون، متا و ردفین نشان می دهد، پیشنهادات برای نقش های مرتبط با تنوع، برابری و شمول در سال گذشته 19 درصد کاهش یافت.

مور گفت که او به طور مشابه اخراج را در تیم های استخدام، منابع انسانی و تنوع، عدالت و مشارکت می بیند. مور گفت: «واقعیت این است که افراد سیاه پوست زیادی در فناوری در این نوع نقش‌ها حضور دارند. همانطور که بودجه برای این بخش‌ها تنگ‌تر می‌شود، “چالش صنعت فناوری ادامه استخدام برای نقش‌های فناوری استراتژیک به شیوه‌ای عادلانه خواهد بود.”

“هر چه سرنا آن را بیان کند، هرچه بیشتر تمرین کنید، بیشتر می توانید از این شک و تردیدها و عدم قطعیت ها در مورد اینکه فرآیند مصاحبه چگونه به نظر می رسد، غلبه کنید.”

مور گفت، خارج از شرکت های فناوری، سایر صنایع در حال افزایش خطوط لوله فناوری خود هستند. مور گفت: “کسب و کارها هنوز در حال سرمایه گذاری استراتژیک در فناوری هستند و بسیاری از شرکت ها برای بقا و شکوفایی در این بازار به تحول دیجیتال روی می آورند.”

او گفت که این سرمایه‌گذاری‌ها فرصت‌های جدیدی را برای افرادی ایجاد می‌کند که از برنامه ذهن‌های سیاه درخشان می‌گذرند.

تمرین کامل می کند

این برنامه با ارائه تمرین مصاحبه، تعامل با همتایان، و ارتباط با کهنه سربازان باتجربه صنعت مشاوره کار می کند. انجمن Discord فضایی را برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند تا با هم تعامل داشته باشند، گروه‌های مطالعه بسازند و مصاحبه را تمرین کنند.

مور گفت که هدف این برنامه ارائه “حمایت همه جانبه” است. زمانی که افراد همفکر متعددی در فضا وجود دارند، بسیار مهم است که بدانیم آن افراد دیگر چه کسانی هستند و یک جامعه بسازیم.”

پس از گذراندن مصاحبه های عملی از سوی داوطلبان، کارات نامزدهای واجد شرایط را با شرکای استخدام کننده خود برای مصاحبه های دور اول مرتبط می کند. Karat با شرکت هایی که اولویت را در قرار دادن نامزدها از طریق برنامه دارند، از جمله Citigroup و Amazon Prime Video شریک شده است.

Karat همچنین با دانشگاه هاوارد و سایر کالج ها و دانشگاه های سیاه پوست، انجمن ملی مهندسین سیاه پوست، InternHacks و سایر سازمان ها برای تسهیل دسترسی به برنامه شریک می شود.

Karat بیش از 2500 مهندس سیاهپوست در جامعه ذهن سیاه درخشان خود دارد و از زمان راه اندازی این برنامه در سال 2021 بیش از 3100 مصاحبه تمرینی انجام داده است. این برنامه برای همه مهندسین نرم افزار سیاه پوست فعلی و مشتاق در ایالات متحده باز است.

مور گفت، Brilliant Black Minds نه تنها مهارت های عملی را ارائه می دهد، بلکه به مهندسان کمک می کند تا اعتماد به نفس ایجاد کنند.

ما اینجا در Karat اصطلاحی به نام FUD برای ترس، عدم اطمینان و شک داریم. و آنچه ما دریافتیم این است که برای بسیاری از مهندسان سیاهپوست یا مهندسان مشتاق، مصاحبه فنی می تواند طاقت فرسا باشد. یک عنصر عامل ترس در این وجود دارد. بنابراین تمرین نحوه غلبه بر آن است. “هر چه سرنا آن را بیان کند، هرچه بیشتر تمرین کنید، بیشتر می توانید از این شک و تردیدها و عدم قطعیت ها در مورد اینکه فرآیند مصاحبه چگونه به نظر می رسد، غلبه کنید.”