• خانه
  • اخبار
  • دیو کلارک، مدیر عامل آمازون جهانی مصرف کننده، پس از 23 سال به طور ناگهانی از غول فناوری جدا می شود.

دیو کلارک، مدیر عامل آمازون جهانی مصرف کننده، پس از 23 سال به طور ناگهانی از غول فناوری جدا می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دیو کلارک، مدیر عامل آمازون جهانی مصرف کننده، پس از 23 سال به طور ناگهانی از غول فناوری جدا می شود.

دیو کلارک، مدیر عامل آمازون جهانی مصرف کننده، پس از 23 سال به طور ناگهانی از غول فناوری جدا می شود.
مدیر عامل مصرف کننده آمازون، دیو کلارک، در ارائه آمازون پرایم ایر. (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

خبر فوری: یکی از رهبران قدیمی آمازون، مدیر عامل مصرف کننده در سراسر جهان، دیو کلارک، شرکت را ترک می کند تا “گزینه های دیگر” نامشخص را دنبال کند زیرا این غول فناوری ناگهان از رده های اجرایی خارج می شود.

اندی جسی، مدیرعامل آمازون که کمتر از یک سال پیش جانشین جف بزوس شد، صبح جمعه در ایمیلی به کارمندان این خبر را اعلام کرد و این حرکت را تصمیم کلارک توصیف کرد. هیچ جانشین فوری مشخص نشد.

جاسی نوشت که آمازون هنوز کار بیشتری برای انجام دادن دارد تا به جایی که در تجارت مصرف‌کننده‌مان ختم می‌شود برسیم. برای این منظور، ما سعی می کنیم در برنامه های خود برای موفقیت دیو و همه تغییراتی که ایجاد می کنیم، مراقب باشیم. من مشتاقانه منتظر دریافت یک به روز رسانی برای شما در چند هفته آینده هستم.

قبل از رهبری عملیات جهانی آمازون، کلارک در اوایل سال 2021 مدیر عامل آمازون جهانی مصرف کننده شد و جانشین جف ویلک شد. دوران تصدی او با چالش‌های بی‌سابقه‌ای برای شرکت، از جمله تأثیرات همه‌گیری و تلاش‌های کارگران انبار آمازون برای گردهم آمدن مشخص شده است.

در اینجا یادداشت کامل جسی مدیر عامل آمازون برای کارمندان ارسال شده است:

پس از 23 سال کار با آمازون، دیو کلارک تصمیم گرفت شرکت را ترک کند تا به دنبال فرصت های دیگر باشد. آخرین روز حضور او در دفتر اول ژوئیه خواهد بود.

دیو در می 1999 – فقط یک روز پس از اتمام برنامه MBA – به برنامه Pathways of Operations ما پیوست و از آموزش موسیقی به ما کمک کرد تا عملیات سفارشی خود را بسازیم و مقیاس دهیم. دیو نفوذ فزاینده ای در سراسر شرکت داشته است، شروع به عنوان مدیر عملیات در کنتاکی، رشد به جنرال موتورز در شمال شرقی، به رهبری عملیات WW و سپس رهبری تمام WW Consumer. او تیم هایی را رهبری کرد که چندین نسل از FC را طراحی کردند، شبکه حمل و نقل آمازون را از ابتدا ساختند و استعدادهای قابل توجهی را در سراسر سازمان توسعه دادند.

لطفاً به من بپیوندید تا از دیو به خاطر موفقیت‌های فراوانش در طول سال‌ها در آمازون و به‌ویژه برای چیزهایی که به مشتریان ارائه کرده است تشکر کنم. چند سال گذشته یکی از چالش‌برانگیزترین و غیرقابل‌پیش‌بینی‌ترین سال‌هایی بوده است که در تاریخ کسب‌وکار مصرف‌کننده آمازون با آن مواجه شده‌ایم، و من به‌ویژه از رهبری دیو در آن زمان سپاسگزارم.

همانطور که هفته گذشته در جلسه سالانه سهامداران خود به اشتراک گذاشتیم، هنوز برای رسیدن به جایی که در نهایت می‌خواهیم در تجارت مصرف‌کننده‌مان باشیم، کار برای انجام دادن داریم. برای این منظور، ما سعی می کنیم در برنامه های خود برای موفقیت دیو و همه تغییراتی که ایجاد می کنیم، مراقب باشیم. من انتظار دارم در چند هفته آینده با یک به روز رسانی برای شما آماده باشم.

اگرچه تغییر هرگز آسان نیست، من نسبت به طرحی که تیم مشتری ساخته است خوشبین هستم و مطمئن هستم که اگر روی اجرای آن متمرکز بمانیم، تجربه مشتری و نتایج تجاری مناسب را ارائه خواهیم کرد.

لطفا از پیوستن به رهبران و تیم های خود دریغ نکنید.

با تشکر،

اندی

برای به روز رسانی در مورد این داستان در حال تحول دوباره بررسی کنید.