• خانه
  • اخبار
  • دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌های آمازون، در یادداشتی به کارمندان درباره این اخراج صحبت کرد

دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌های آمازون، در یادداشتی به کارمندان درباره این اخراج صحبت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌های آمازون، در یادداشتی به کارمندان درباره این اخراج صحبت کرد

دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌های آمازون، در یادداشتی به کارمندان درباره این اخراج صحبت کرد
دیو لیمپ، رئیس دستگاه ها و خدمات آمازون. (عکس فایل brooztechnology)

از آنجایی که آمازون روند حذف کارمندان از نیروی کار شرکتی و فناوری خود را در این هفته آغاز کرد، به نظر می رسد یکی از مدیران ارشد یکی از اولین افرادی بود که به طور علنی به اخراج کارکنان پرداخت.

دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌ها و خدمات آمازون، در یادداشتی که صبح چهارشنبه در وبلاگ آمازون منتشر شد، گفت: ادغام تیم‌ها و برنامه‌ها در این بخش به این معنی است که «دیگر به برخی نقش‌ها نیازی نیست».

آمازون نگفته است که چه تعداد کارمند اخراج خواهند شد. انتظار می‌رود این اخراج افرادی را که در دستگاه‌های اکو و دستیار صوتی الکسا، عملیات خرده‌فروشی و منابع انسانی کار می‌کنند، هدف قرار دهد. نیویورک تایمز این هفته گزارش داد که تا 10000 نفر ممکن است آزاد شوند.

لیمپ تاکید کرد که سازمان دستگاه و خدمات “یک حوزه مهم سرمایه گذاری برای آمازون باقی مانده است و ما به نوآوری از طرف مشتریان خود ادامه خواهیم داد.”

وال استریت ژورنال هفته گذشته گزارش داد که کسب و کار الکسای آمازون تحت بررسی قرار گرفته است زیرا این شرکت به دنبال کاهش کسب و کارهای زیان آور است. این روزنامه می‌گوید اسناد داخلی نشان می‌دهد که بخش دستگاه در سال‌های اخیر بیش از ۵ میلیارد دلار ضرر عملیاتی داشته است.

لیمپ روز چهارشنبه نوشت: «با گذراندن دوره‌های مشابه در گذشته، می‌دانم که وقتی اقتصاد سختی وجود دارد، مشتریان تمایل دارند به شرکت‌ها و محصولاتی گرایش پیدا کنند که احساس می‌کنند بهترین تجربه مشتری را دارند و به بهترین نحو از آنها مراقبت می‌کنند.» از نظر تاریخی، آمازون کار بسیار خوبی در این زمینه انجام داده است.

یادداشت لیمپ در بحبوحه برخی از واکنش‌های گزارش‌شده درباره نحوه ارتباط آمازون با اخراج‌ها منتشر می‌شود. بیزینس اینسایدر روز سه شنبه گزارش داد که برخی از کارمندان از عدم ارتباط از طرف بالا ناامید شده اند. این وب سایت به کارمندانی اشاره کرده است که در یک کانال داخلی Slack تخلیه می کنند.

یکی از کارمندان پرسید: «چرا من در مورد اخراج از یک دوست و نه اخبار داخلی شنیدم؟» اخراج یک چیز است، اما بی احترامی کامل به این معنا نیست که شما به یک «بهترین کارفرمای جهان» تبدیل شوید. من فقط کمی انسانیت می خواهم.

کلی نانتل از آمازون، مدیر روابط رسانه های جهانی، روز چهارشنبه بیانیه ای را با brooztechnology به اشتراک گذاشت.

نانتل گفت: “به عنوان بخشی از فرآیند بررسی برنامه ریزی عملیاتی سالانه، ما همیشه به هر یک از مشاغل خود و آنچه فکر می کنیم باید تغییر دهیم نگاه می کنیم.” با توجه به شرایط کلان اقتصادی فعلی (و همچنین چندین سال استخدام سریع)، برخی از تیم ها در حال انجام تنظیمات هستند که در برخی موارد به این معنی است که دیگر به نقش های خاصی نیاز نیست. ما این تصمیمات را ساده نمی‌گیریم و برای حمایت از همه کارمندانی که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، تلاش می‌کنیم.»

اخراج‌های آمازون از جمله کاهش‌های شغلی مداوم در سایر شرکت‌های فناوری مانند متا، توییتر، ردفین، فلای هومز، کاروان، لیفت و سایرین است، زیرا این شرکت‌ها به دنبال کاهش هزینه‌ها در میان مشکلات اقتصادی فعلی هستند.

یادداشت کامل لیمپ را در زیر بخوانید:

مردم،

در آخرین تالار شهرمان در ماه جولای، کمی در مورد وضعیت اقتصادمان صحبت کردم. همانطور که می دانید، ما همچنان با یک محیط اقتصاد کلان غیرمعمول و نامطمئن روبرو هستیم. با توجه به این موضوع، در چند ماه گذشته، ما برای اولویت بندی بیشتر آنچه برای مشتریان و کسب و کارمان مهم است، کار کرده ایم. پس از بررسی های گسترده، اخیراً تصمیم گرفتیم که برخی از تیم ها و برنامه ها را ادغام کنیم. یکی از پیامدهای این تصمیمات این است که دیگر نیازی به برخی نقش ها نخواهد بود. برای من دردناک است که این خبر را اعلام کنم زیرا می دانیم که در نتیجه آمازون های با استعداد سازمان Devices & Services را از دست خواهیم داد. من فوق‌العاده به تیمی که ساخته‌ایم افتخار می‌کنم و دیدن جدایی حتی یک عضو ارزشمند تیم هرگز نتیجه‌ای نیست که هیچ یک از ما می‌خواهیم.

ما دیروز به کارکنان آسیب دیده اطلاع دادیم و به همکاری نزدیک با هر فرد برای ارائه پشتیبانی از جمله کمک در یافتن نقش های جدید ادامه خواهیم داد. در مواردی که کارمندان نتوانند نقش جدیدی در شرکت بیابند، ما با بسته‌ای که شامل حقوق جدایی، مزایای انتقالی و پشتیبانی جستجوی شغل خارجی است، از انتقال حمایت خواهیم کرد. ما می دانیم که افراد در سازمان ممکن است تحت تأثیر این اخبار متفاوت باشند و ما با دلسوزی برای همه اعضای تیم رهبری خواهیم کرد.

در حالی که می‌دانم هضم این اخبار دشوار است، می‌خواهم تاکید کنم که سازمان دستگاه و خدمات یک حوزه مهم سرمایه‌گذاری برای آمازون است و ما به نوآوری از طرف مشتریان خود ادامه خواهیم داد. با گذراندن زمان‌های مشابه در گذشته، می‌دانم که وقتی اقتصاد سختی وجود دارد، مشتریان تمایل دارند به سمت شرکت‌ها و محصولاتی گرایش پیدا کنند که معتقدند بهترین تجربه مشتری را دارند و به بهترین نحو از آنها مراقبت می‌کنند. از نظر تاریخی، آمازون در این زمینه کار بسیار خوبی انجام داده است.

از حمایت و همدلی شما سپاسگزارم که می دانم تیم ما در این مدت به یکدیگر نشان خواهند داد. لطفا در صورت داشتن هرگونه سوال با من یا مدیر خود تماس بگیرید.

دیو