• خانه
  • اخبار
  • دو مدیر ارشد سیاه‌پوست آمازون در جدیدترین تعدیل از سمت خود کناره‌گیری خواهند کرد

دو مدیر ارشد سیاه‌پوست آمازون در جدیدترین تعدیل از سمت خود کناره‌گیری خواهند کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دو مدیر ارشد سیاه‌پوست آمازون در جدیدترین تعدیل از سمت خود کناره‌گیری خواهند کرد

دو مدیر ارشد سیاه‌پوست آمازون در جدیدترین تعدیل از سمت خود کناره‌گیری خواهند کرد
آلیشیا بولر دیویس. (عکس از جان اف مارتین برای جنرال موتورز)

دو رهبر سیاه‌پوست پیشرو در آمازون که به نظارت بر عملیات تجارت الکترونیک شرکت کمک کردند، ترک می‌کنند:

  • آلیشیا بولر-دیویس، معاون ارشد، خدمات مشتریان جهانی و عضو تیم رهبری ارشد آمازون (S-team)
  • دیو بوزمن، معاون خدمات حمل و نقل آمازون

سخنگوی آمازون به brooztechnology تایید کرد که بولر-دیویس برای جستجوی فرصت‌های جدید استعفا داده است و بوزمن نقش جدیدی را خارج از آمازون به عهده گرفته است که به زودی اعلام خواهد شد.

خروج آنها زمانی اتفاق می افتد که آمازون سازمان عامل خود را دوباره سازماندهی می کند. روز سه‌شنبه، این شرکت اعلام کرد که داگ هرینگتون، کهنه‌کار تجارت مصرف‌کننده آمازون، پس از کناره‌گیری دیو کلارک، مدیرعامل مصرف‌کننده برتر، به سمت مدیرعاملی فروشگاه‌های جهانی آمازون ارتقا خواهد یافت.

یکی دیگر از مدیران اجرایی قدیمی، جان فلتون، در مورد ساختار جدید به هرینگتون گزارش خواهد داد.

فلتون روز سه‌شنبه در ایمیلی خطاب به کارمندان نوشت: «می‌خواهم از آلیشیا و دیو به‌خاطر کمک‌های چشمگیرشان به شرکت و کارمندان ما تشکر کنم. آنها عملیات ما را گسترش داده اند، فرصت ها و برنامه های جدیدی را راه اندازی کرده اند و اشتیاق بی امان برای بهتر کردن عملیات ما هر روز نشان داده اند.”

کسب‌وکار مصرف‌کننده آمازون با مشکلات مالی مواجه است، زیرا این شرکت تعداد کارگران و ظرفیت انبارداری بیشتری را نسبت به آنچه در نهایت در پاسخ به همه‌گیری نیاز دارد، اضافه می‌کند. اندی جاسی، مدیرعامل، که سال گذشته سمت را آغاز کرد، ماه گذشته به سهامداران گفت که “متقاعد شده است که ما به سطح سالم سودآوری در تجارت مصرف کننده خود باز خواهیم گشت.”

بولر دیویس در سال 2019 پس از 24 سال فعالیت در جنرال موتورز به این تیم پیوست و یک سال بعد به تیم اس آمازون ارتقا یافت و تنها عضو سیاهپوست او در آن زمان بود. پس از جدایی بوهلر دیویس، “تیم اس” هیچ رهبر سیاه پوستی نخواهد داشت.

بوزمن در سال 2017 پس از حضور در کاترپیلار و هارلی دیویدسون به این تیم پیوست.

سال گذشته، آمازون وعده داد که پس از انجام این کار در سال 2020، کارمندان سیاه پوست را در رهبری دوبرابر خواهد کرد. رهبران ارشد سیاه پوست در سال 2020 3.8 درصد از شرکت را تشکیل می دادند. طبق آخرین آمار تنوع آمازون، این رقم در سال 2021 به 5.5 درصد افزایش یافت.

کارمندان سیاه پوست در سال گذشته 28.2 درصد از کل نیروی کار شرکت را تشکیل می دادند. این تعداد شامل کارگران انبار می شود. کارمندان سیاه پوست در سال 2021 8.5 درصد از شرکت را تشکیل می دهند، در حالی که این رقم در سال 2020 7.2 درصد بود.

Recode در فوریه 2021 گزارش داد که کارمندان سیاه‌پوست آمازون در مقایسه با همتایان خود کمتر ترفیع می‌گرفتند و رتبه‌بندی سخت‌تری داشتند. گزارش دیگری از ژوئن 2021 تبعیض نژادی ادعایی علیه کارمندان سیاه پوست در بخش روابط انسانی و استخدام شرکت را نشان می دهد.

مایکروسافت قول داده است تا سال 2020 تعداد سیاه‌پوستان و مدیران و مدیران آمریکایی آفریقایی‌تبار در ایالات متحده را دو برابر کند.