منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • دومین محموله پایانه های Starlink وارد اوکراین شد

دومین محموله پایانه های Starlink وارد اوکراین شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دومین محموله پایانه های Starlink وارد اوکراین شد

علاوه بر تایید ورود فاز دوم تحویل پایانه استارلینک به اوکراین، اسپیس ایکس همچنین ارسال آداپتورهایی برای تامین برق صفحه از فندک خودرو، پنل‌های خورشیدی، باتری‌ها و ژنراتورها را تایید کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، میخائیلوف فدوروف، نخست وزیر و معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، ورود دومین محموله از پایانه های Starlink در اوکراین را تایید کرد. پیش از این ایلان ماسک اعلام کرده بود که علاوه بر پایانه ها، آداپتورهای پلاک استارلینک را به همراه بار به اوکراین ارسال کرده است.

فدوروف اخیرا در توییتی نوشت: «ما دومین محموله را از استارلینک دریافت کردیم و ایلان ماسک به قول خود عمل کرد. از حمایت شما از اوکراین و صلح جهانی سپاسگزاریم.

دسترسی اوکراین به پایانه های استارلینک تا حد زیادی مدیون فدوروف است. چون از طریق توییتر برای سیستم های اینترنت ماهواره ای درخواست داد و با ایلان ماسک تماس گرفت. ماسک سپس به درخواست او پاسخ داد و اعلام کرد که سرویس استرلینگ از قبل در آن کشور فعال است. چند روز بعد، اولین محموله پایانه های Starlink وارد اوکراین شد و فدوروف عکسی از آن را در توییتر منتشر کرد. قبل از درخواست فدروف و ورود پایانه های استارلینک، اینترنت کشور قطع شد. به نظر می رسد استارلینک کارهای زیادی برای کمک به اوکراین انجام داده است. چون در زمان جنگ موفق شد به اینترنت وصل شود. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز از حمایت او از اوکراین تشکر کرد.