• خانه
  • اخبار
  • دوران رونق به پایان رسیده است: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر به شرکت های پرتفوی توصیه می کنند تا از رکود عبور کنند

دوران رونق به پایان رسیده است: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر به شرکت های پرتفوی توصیه می کنند تا از رکود عبور کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دوران رونق به پایان رسیده است: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر به شرکت های پرتفوی توصیه می کنند تا از رکود عبور کنند

دوران رونق به پایان رسیده است: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر به شرکت های پرتفوی توصیه می کنند تا از رکود عبور کنند
(عکس BigStock)

مسیر صندوق پول خود را گسترش دهید. بیشتر با کمتر انجام دهید. و برای پایان دوران رونق آماده شوید.

اینها مضامین مشترکی هستند که در یادداشت‌های هشداری گنجانده شده‌اند که شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در میان یک محیط نامشخص اقتصاد کلان و بازارهای عمومی رو به کاهش به شرکت‌های پرتفوی خود ارسال می‌کنند.

با تورم مداوم، درگیری های ژئوپلیتیکی و سایر بادهای نامطلوب که بر مشاغل فراتر از صنایع و مرزها تأثیر می گذارد، شرکت های فناوری شروع به اخراج کارگران و استخدام آهسته کرده اند.

سرمایه‌گذاران نیز پس از سرمایه‌گذاری بی‌سابقه سرمایه در استارت‌آپ‌ها، ترمز می‌کنند. بر اساس گزارش CBInsights، انتظار می‌رود تامین مالی ریسک جهانی در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه دوم 19 درصد کاهش یابد. نمرات استارت‌آپ‌ها نیز ضربه خورده است، و تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که «افت» داشته باشد – زمانی که شرکت‌ها دورهای جدید بودجه را با امتیازهای پایین‌تر از آخرین افزایش خود دریافت می‌کنند.

در اینجا گزیده ای از توصیه سرمایه گذاران خطرپذیر است:

آندریسن هوروویتز: “نمره خود را دوباره ارزیابی کنید، میزان سوختگی را بیابید و برای سناریوها برنامه ریزی کنید.” – از طریق وبلاگ a16z

ترکیب کننده Y: “اگر برنامه شما برای جمع آوری پول در 6 تا 12 ماه آینده است، می توانید در اوج کاهش پول جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که شانس موفقیت شما بسیار کم است، حتی اگر شرکت شما به خوبی کار کند. ما شما را تشویق می کنیم که برنامه خود را تغییر دهید.» – از طریق TechCrunch. مطالب مرتبط: استارتاپ خود را در دوران رکود اقتصادی حفظ کنید

سکویا پایتخت: ما معتقد نیستیم که این یک اصلاح شدید دیگر و به دنبال آن یک بهبودی به همان اندازه V شکل باشد، همانطور که در ابتدای همه گیری دیدیم.» “از طریق اطلاعات.

شرکای Lightspeed Venture: «بسیاری از مدیران اجرایی تصمیمات دردناکی برای حفظ شرکت خود در آب های متلاطم خواهند گرفت. برخی با سازش هایی روبرو خواهند شد که همین چند ماه پیش عجیب یا غیر ضروری به نظر می رسید. با این حال، وقتی تصمیمات دشواری گرفته می‌شود، نقره را می‌بینیم.» – از طریق وبلاگ Lightspeed.

ما همچنین با جیسون استوفر، شریک Maveron مستقر در سیاتل، که به تازگی 225 میلیون دلار جمع آوری کرده است، صحبت کردیم. به گفته استوفر، که موارد زیر را از طریق ایمیل با brooztechnology به اشتراک گذاشته است، در اینجا چیزی است که Maveron در مورد شرکت های نمونه کار می گوید:

  1. بازار تامین مالی قبل از عرضه اولیه عمومی در حال حاضر تا حد زیادی بسته است.
  2. حتی بهترین شرکت های خصوصی در صورت نیاز به سرمایه در یک دایره جمع می شوند. این تا حد زیادی به دلیل دو عامل است: (1) توانایی هر کسی که دارای سرمایه رشد است برای سرمایه گذاری برای خرید در اسامی عمومی با ارزش گذاری های کاهش یافته قابل توجهی، و (2) این واقعیت که عدم اطمینان عمیق در مورد نحوه ارزش گذاری دارایی های خصوصی وجود دارد.
  3. چند سال اخیر منجر به افراط و تفریط شده است. وقتی می‌توانید سرمایه تقریباً نامحدودی را با امتیازهای بسیار بالا افزایش دهید، تمایل دارید آن را خرج کنید. بنابراین مدیران عامل مجبور به انتخاب نبودند و عدم اولویت بندی منجر به سهل انگاری شد. شرکت ها به جای پروژه های کمتری که به خوبی اجرا شده اند، پروژه های بسیار زیادی را به عهده گرفته اند. شرکت‌ها کارمندان زیادی را استخدام کرده‌اند، در حالی که شما می‌توانید کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهید. مازاد رقابت با تامین مالی ریسک منجر به رقابت اقتصادی در حوزه‌هایی از سفر گرفته تا تحویل غذا و کالاهای مصرفی شده است. برخی از بنیان‌گذاران هرگز یاد نگرفته‌اند که به هر حال، کسب‌وکار باید یک اقتصاد هسته‌ای قوی داشته باشد و خودپایدار باشد.
  4. از پاییز که نشانه های اولیه پراکندگی کلان نمایان شد، ما از شرکت های سبدگردان خواستیم تا اقدام کنند. افزایش سرمایه یا کاهش هزینه ها برای رسیدن به 24 ماه و بیشتر نقدینگی. اولویت بدهید و بیشتر با کمتر انجام دهید. در تخصیص سرمایه به کلاس جهانی تبدیل شوید. انتظار یک رویداد نقدینگی را در چند سال آینده نداشته باشید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.
  5. طرح سناریو برای آینده ای متفاوت یکی زمانی است که فدرال رزرو روی فرودهای نرم تمرکز می کند و اقتصاد به سرعت به حالت عادی باز می گردد. افراط دیگر مشکلات طولانی مدت تورم، کاهش هزینه های مصرف کننده و درگیری های ژئوپلیتیکی است.