• خانه
  • اخبار
  • دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge، در شرایط نامشخص اقتصادی با راه اندازی پرینتر لیزری 43 میلیون دلار تماس می گیرد.

دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge، در شرایط نامشخص اقتصادی با راه اندازی پرینتر لیزری 43 میلیون دلار تماس می گیرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge، در شرایط نامشخص اقتصادی با راه اندازی پرینتر لیزری 43 میلیون دلار تماس می گیرد.

دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge، در شرایط نامشخص اقتصادی با راه اندازی پرینتر لیزری 43 میلیون دلار تماس می گیرد.
(تصویر Glowforge)

Glowforge مستقر در سیاتل، سازنده چاپگرهای لیزری سه بعدی، سرمایه گذاری 43 میلیون دلاری در سری E به رهبری DFJ Growth را اعلام کرده است که تمام سرمایه گذاران موجود را شامل می شود. این استارت‌آپ 180 ساله که در سال 2014 تأسیس شد، درآمدی بیش از 100 میلیون دلار در سال گذشته گزارش کرد و انتظار می‌رود در سال 2022 سودآور باشد. ما با مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت دن شاپیرو صحبت کردیم تا درباره نحوه ساخت این شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنیم. دور در شرایط آشفته اقتصادی و موارد دیگر. مصاحبه برای اختصار و وضوح ویرایش شد.

brooztechnology: ممنون که با ما صحبت کردی، دن. این زمان جالبی برای دور هم جمع شدن است، زیرا سرمایه گذاران خطرپذیر سرعت سرمایه گذاری خود را کاهش می دهند و از استارتاپ ها می خواهند هزینه ها را کاهش دهند.

دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge: ما به اقتصاد از نظر خرید و تورم و هر چیز دیگری نگاه کردیم. ما می توانیم شاهد حرکت تقاضا در هر جهت باشیم. واقعاً منطقی بود که یک تعادل قوی ایجاد کنیم تا بتوانیم به اجرای برنامه های خود ادامه دهیم و در صورت به وجود آمدن فرصت عالی از آنها استفاده کنیم. این یک دایره بالاتر از دایره سرمایه گذاری قبلی ما است. این ما را در موقعیتی قرار می دهد که پشت به دیوار نیستیم.

در مورد وضعیت کسب و کار صحبت کنید.

آخرین تغییر بزرگ، گسترش دنیای افرادی است که خرید می کنند. قبلاً تقریباً همه مردم آنها را می خریدند و در خانه می گذاشتند. اکنون حدود یک سوم فروش ما برای مدارس است، در مجموع بیش از 3600. ما همچنین به تازگی یک توسعه بین المللی را راه اندازی کرده ایم و اکنون هم به صورت آنلاین و هم از طریق خرده فروشان در بریتانیا به فروش می پردازیم. در ایالات متحده، ما با Michaels و JOANN شراکت داریم و در حال گسترش به فروشگاه های بیشتری هستیم تا مردم بتوانند بروند و چاپگرها را ببینند و در صورت الهام گرفتن مواد پروژه را خریداری کنند.

دن شاپیرو، مدیر عامل Glowforge، در شرایط نامشخص اقتصادی با راه اندازی پرینتر لیزری 43 میلیون دلار تماس می گیرد.
دن شاپیرو در اجلاس brooztechnology 2015 سخنرانی می کند (عکس از یک فایل brooztechnology)

من با اریک اسپرانک، مدیر عامل سابق نایک در نشست Geekwire در سال 2015 مصاحبه کردم – شما نیز روی صحنه بودید و در آسانسور Glowforge سخنرانی خود را ارائه می دادید – و او در مورد امکان چاپ کفش های نایک در خانه صحبت کرد. ما هنوز آنجا نیستیم. آیا هرگز این اتفاق خواهد افتاد؟

هفته گذشته با کسی صحبت کردم که می خواست برای Glowforge کار کند و آنها از من پرسیدند که انگیزه من چیست. گفتم بذار نشونت بدم صفحه نمایشم را به اشتراک می گذارم و به اینستاگرام می روم و #Glowforge را جستجو می کنم. من این رو دیدم. این من را بسیار هیجان زده می کند. فناوری اکنون به کودکان هشت ساله اجازه می دهد تا کفش های ورزشی خود را بسازند و چاپ کنند. ما رسیدیم آنجا. ما به دنیایی رسیده‌ایم که می‌توانید در آن چیزهایی در اطراف خود ایجاد کنید، جایی که می‌توانید کفش‌های خود را از ابتدا در خانه چاپ کنید.

آیا هرج و مرج زنجیره تامین بر Glowforge تاثیر گذاشته است؟

مردم در حال کشف توانایی خلق چیزی هستند که زمانی فکر می کردند دور از دسترس است.

آره. به طوری که من آن را توصیف می کنم، جاده پوشیده از چاله است. ما فقط چند ضربه گیر زیبا ساختیم. این به طور کامل در دو سال ما را سنگین کرد. اکنون می‌توانیم در انبار باقی بمانیم، اما برای ادامه کارها به کار باورنکردنی و قهرمانانه روی زنجیره تامین، عملیات و تیم‌های تولید ما نیاز است، زیرا هر روز با شگفتی‌های جدیدی مواجه می‌شویم.

در مورد یک محیط رقابتی برای Glowforge صحبت کنید.

ما فقط یک نظرسنجی از مشتری را تکمیل کردیم و در مورد محصولات دیگری که مردم قصد خرید دارند پرسیدیم. 80 درصد از مشتریان ما محصولات دیگر را تماشا نکرده اند. مردم در حال کشف توانایی خلق هستند و قبلاً فکر می کردند که غیرقابل دسترسی است.

محصولات ارائه شده برای مهندسان و افرادی که با CAD آشنا هستند و از نگهداری خود محصولات اهمیتی ندارند بسیار مناسب است.

اما محصولی زیبا و ساده که با لمس یک دکمه این چیز را در تصور شما ایجاد می کند. به اندازه کافی ساده است، در مهدکودک ها استفاده می شود و به اندازه کافی قدرتمند است که مردم از آن برای اداره یک کسب و کار برای درآمد تمام وقت خود استفاده کنند. واقعا چیزی شبیه آن نیست. و ما این خالقان شگفت انگیز را در هر سنی دریافت می کنیم که می توانند این ایده ها را بدون داشتن مدرک مهندسی یا تجربه در نرم افزار CAD یا امتیازات آموزشی پیاده کنند.