• خانه
  • اخبار
  • دلیل کم و زیاد بودن دور موتور جاروبرقی سامسونگ و نحوه رفع مشکل

دلیل کم و زیاد بودن دور موتور جاروبرقی سامسونگ و نحوه رفع مشکل

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دلیل کم و زیاد بودن دور موتور جاروبرقی سامسونگ و نحوه رفع مشکل

جاروبرقی یکی از پرکاربردترین و ضروری ترین وسایل در هر خانه ای است. اگر به درستی و اصولی استفاده شود، می تواند سال ها کار کند. اکثر مشکلات جاروبرقی معمولاً به دلیل استفاده نادرست یا تمیز نکردن قطعات و اجزای مختلف جاروبرقی رخ می دهد.

سرعت موتور جاروبرقی سامسونگ به دلایل مختلفی قابل افزایش یا کاهش است که باید بررسی و رفع کنیم. برخی از افراد ممکن است به این وضعیت جاروبرقی توجه نکنند. در صورت عدم توجه و حل نکردن این مشکل منجر به فرسودگی کامل موتور جاروبرقی می شود. بنابراین برای اینکه وارد این مشکل نشویم، باید علت اصلی را پیدا کنیم افزایش و کاهش دور موتور جاروبرقی سامسونگ پیدا کنید و تصمیم بگیرید.

افزایش و کاهش سرعت موتور جاروبرقی سامسونگ و علت آن

معمولاً عواملی مانند لوله های خلاء، فیلترهای وکیوم، تسمه ها و واشرهای لوله و کیسه های وکیوم از مهمترین دلایل این مشکل هستند. بنابراین برای اینکه مطمئن شویم مشکل کجاست، باید هر کدام را جداگانه بررسی کنیم. ابتدا با لوله های جاروبرقی شروع می کنیم. بهتر است شلنگ و لوله های تلسکوپی را به دقت بررسی کنید. برای اینکه گیر نکنم.

شیلنگ جاروبرقی سامسونگ

گاهی اوقات زباله یا یک شی می تواند به لوله ها بچسبد. به همین دلیل از مکش جلوگیری می کنند و باعث خرابی جاروبرقی می شوند. برای تمیز کردن لوله تلسکوپی یا اینکه آیا چیزی داخل آن گیر کرده است. می توانیم از یک لوله باریک دیگر استفاده کنیم و آن را وارد کنیم تا بتوانیم همه زباله ها را به بیرون هدایت کنیم. تا بتوانید داخل لوله خرطومی را بررسی کنید تا جسم گیر نکرده باشد. اگر از طرف دیگر لوله بیاید می توانیم یک توپ کوچک داخل آن بگذاریم که مشکلی نداشته باشد و کاملا باز باشد و مسدود نشود.

سپس شلنگ را از نظر پوسیدگی یا پارگی به دقت بررسی کنید. اگر پوسیده است باید تعویض شود. در صورت وجود پارگی، اگر به رابط و کیس نزدیک بود، می توانیم این قسمت از پارگی را جدا کرده و مجدداً به نقطه اتصال وصل کنیم. اما اگر وسط بود. ما فقط می توانیم آن را به طور موقت بچسبانیم تا زمانی که یک شلنگ جدید برای آن تهیه کنیم.

همچنین فیلترها باید کاملاً برداشته و تا حد امکان تمیز شوند. یا در صورت نیاز به تعویض تعویض شود. برای اینکه مطمئن شوید هیچ مانعی در جاروبرقی وجود ندارد.

خطا در حجم کم و زیاد جاروبرقی سامسونگ

یکی از دلایل کم و زیاد بودن موتور جاروبرقی ممکن است حجم کم و زیاد جاروبرقی باشد. که قدرت مکش دستگاه را نیز تغییر می دهد. یا اینکه موتور با دور ثابت مثلا در بالاترین دور ممکن کار می کند و بیشترین مکش را دارد. این در نهایت به جاروبرقی آسیب می رساند. برای حل این مشکل ابتدا باید علت آسیب صدا را پیدا کنیم. اگر به دلیل کثیفی کثیف. ابتدا می توانیم تخته را با تینر بشوییم تا تمیز شود و مشکل حل شود. اما اگر دلیل کثیف نباشد. در این صورت برای بررسی بیشتر باید با مرکز خدمات و متخصص تعمیرات مجاز و نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید تا علت آن را بررسی کرده و مشکل را برطرف کنید.

کیسه جاروبرقی سامسونگ معیوب است

یکی دیگر از دلایل رایج افزایش یا کاهش سرعت موتور جاروبرقی سامسونگ ممکن است به دلیل کیسه جاروبرقی باشد که چند تکه زباله در آن جا مانده یا پر شده است. این امر منجر به افزایش و کاهش دور موتور می شود. یا ممکن است کیسه جاروبرقی سوراخ یا پاره شده باشد. همچنین باعث می شود موتور سریعتر کار کند و فشار بیشتری به آن وارد شود. به همین دلیل کیسه جاروبرقی بسیار مهم است و باید مراقب باشیم و آن را سالم نگه داریم و همیشه بررسی کنیم که مشکلی ایجاد نکند.

دلیل کم و زیاد بودن دور موتور جاروبرقی سامسونگ و نحوه رفع مشکل

موتور جاروبرقی سامسونگ نصف سوخته و تعمیر شده است

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای جاروبرقی پیش بیاید این است که موتور جاروبرقی سامسونگ نیمه سوخته است. این مشکل باعث افزایش و کاهش دور موتور جاروبرقی سامسونگ نیز می شود. گاهی اوقات موتور وکیوم با حداکثر توان کار می کند. یا گاهی قدرت موتور کم می شود و با سرعت کم کار می کند. برای اینکه مطمئن شوید موتور جاروبرقی شما هرگز این مشکل را نخواهد داشت، بهتر است هرگز زباله ها و مناطق مرطوب را جارو نکنید. این یکی از دلایل اصلی سوختن یا سوختن موتور جاروبرقی است.

وقتی موتور نیمه سوخته است بهتر است اصلا از آن استفاده نکنید. زیرا این امر منجر به احتراق کامل موتور می شود. آن را به عنوان نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران به متخصص تعمیرات نمایندگی مجاز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ و مراکز خدماتی مانند دیبا پشتیبان (samsungposhtiban.com) ببرید. البته اگر مشکل از موتور باشد هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود. هر چقدر که می خواهید یک جاروبرقی جدید تهیه کنید.

یکی دیگر از دلایل قدرت کم موتور جاروبرقی ممکن است کثیف بودن کلکتور باشد. به همین دلیل باید ابتدا آن را تمیز کنیم. برای تمیز کردن آن بهتر است از تینرهای قوی یا بنزین استفاده کنید. البته مطمئن شوید که هرگز از سمباده استفاده نکنید. از آنجایی که می تواند باعث سوختگی در اتصالات شود، بهتر است اتصالات را با مسواک و مواد فرار تمیز کنید. مراقب باشید که مواد شوینده روی سیم پیچ ها نریزید، زیرا باعث آسیب دیدن آنها می شود.

گاهی تعویض زغال نیز باعث کاهش قدرت موتور جاروبرقی می شود. زیرا سطح زغال سنگ که باید در تماس با کلکتور باشد حالت هلالی به خود نمی گیرد و در صورت فرسودگی حالت هلالی به خود می گیرد. این منجر به آلودگی کلکتور می شود. بنابراین قبل از گذاشتن زغال جدید باید با کلکتور شکل هلالی روی سطح زغال ایجاد شود.

خرابی بلبرینگ جاروبرقی نیز می تواند قدرت جاروبرقی را کاهش دهد. بنابراین باید به شکل بلبرینگ ها توجه زیادی داشته باشید. در صورت فرسودگی و آسیب دیدگی، نسبت به رفع این عیب اقدام کنید.

برای جلوگیری از مشکل افزایش یا کاهش سرعت موتور جاروبرقی سامسونگ. بهتر است پس از هر بار استفاده از جاروبرقی، تمام اتصالات جاروبرقی را بررسی کنید. به طوری که هیچ زباله یا شیئی داخل آن نباشد. همچنین تمام شیلنگ ها، کیسه های جاروبرقی و فیلترها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کاملا تمیز و بدون گرفتگی هستند. زیرا هر کدام از آنها نقش اساسی در ساختار جاروبرقی دارند. اگر هر یک از آنها آسیب ببیند، احتمالاً به سایر قسمت های جاروبرقی به خصوص موتور فشار وارد می کند. بنابراین افزایش یا کاهش دور موتور جاروبرقی را باید جدی گرفت زیرا در صورت جدی نگرفتن و تعمیر نشدن آن منجر به احتراق کامل جاروبرقی می شود.

همچنین هنگام تعمیر جاروبرقی برای جلوگیری از برق گرفتگی، هرگز آن را روشن نکنید. همچنین در صورت عدم انجام تعمیرات در ورودی، حتما آن را به متخصص بسپارید و خودتان اقدامی نکنید.