• خانه
  • اخبار
  • دلیل کاهش 170 میلیونی تولید گوشی های هوشمند چیست؟

دلیل کاهش 170 میلیونی تولید گوشی های هوشمند چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دلیل کاهش 170 میلیونی تولید گوشی های هوشمند چیست؟

همانطور که می دانید وضعیت بازار جهانی آنطور که باید باشد نیست. کمبود تراشه به دلیل گسترش تاج از یک سو و درگیری بین روسیه و اوکراین از سوی دیگر، دست به دست هم داده اند تا مشکلات را تشدید کنند. سپس شاهد کاهش 170 میلیونی در تولید گوشی های هوشمند هستیم. اس ترنجی با من باش.

کاهش تولید گوشی های هوشمند تا 170 میلیون دستگاه؛ داستان چیه؟!

عملکرد بازار گوشی های هوشمند در سال 2022 ممکن است چندان خوب نباشد. کاهش تقاضا کل صنعت را شوکه کرد. طبق گزارش ها، سازندگان اندروید سفارشات خود را به 170 میلیون دستگاه کاهش داده اند. با این حال، کاهش تولید تنها بر اندروید تاثیر نمی گذارد. بر اساس گزارش های دیگر، اپل نیز هدف تولید و عرضه آیفون خود را کاهش داده است. در حال حاضر، مدیاتک و کوالکام، دو تامین کننده اصلی تراشه، نیز با جنگ قیمت مواجه هستند.

چند روز پیش، گزارشی مبنی بر عدم تعویض موبایل کاربران جوان به مدت 4 سال، بحث داغی را در میان کاربران اینترنت به راه انداخت. دلیل این امر این است که مردم فقط به دلیل قیمت بالا تمایلی به تعویض تلفن همراه خود ندارند. دلیل اصلی عدم وجود نوآوری از سوی سازندگان اندروید است. با این حال، عدم نوآوری اپل بسیار بارزتر است. یکی استفاده از یک طرح برای حدود پنج سال است.

کاهش 170 میلیونی تولید گوشی های هوشمند

مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل، ادعا می کند که سازندگان بزرگ چینی اندروید در سال جاری سفارشات خود را به حدود 170 میلیون دستگاه کاهش داده اند. این حجم 20 درصد از کل عرضه محصول در سال 2022 را تشکیل می دهد. اگر اعتماد مصرف کننده به کاهش ادامه دهد، ممکن است حجم تولید در چند ماه آینده دوباره کاهش یابد. از سوی دیگر، بحران کمبود تراشه در این صنعت در حال تعمیق است. با توجه به سطح موجودی Skyworks و Qorvo، زمان تحویل تراشه های Frontand RF در حال حاضر از 6 تا 9 ماه گذشته است.

کوالکام و مدیاتک از کاهش قیمت های فعلی خودداری می کنند

چنین کاهش بزرگی در تولید، کل زنجیره تامین و همچنین تامین کنندگان اصلی تراشه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. طبق گزارش‌ها، سازندگان اندروید از کوالکام و مدیاتک خواسته‌اند تا قیمت محصولات خود را کاهش دهند و تقاضا را در بازار تلفن همراه افزایش دهند. با این حال، اندیشکده مورگان استنلی خاطرنشان می کند که مدیاتک و کوالکام در حال حاضر تمایلی به پاسخگویی به این درخواست ندارند. دلیل آن این است که آنها معتقدند کاهش قیمت CPU به نظر نمی رسد بازار را تحریک کند.

مطابق با GizChinaدر مورد وضعیت فعلی، به نظر می رسد توسعه دهندگان اندروید هیچ حرکتی انجام نداده اند. بنابراین، این احتمال وجود دارد که مدیاتک و کوالکام قیمت ها را کاهش ندهند. در واقع، اگر وضعیت بدتر شود، ممکن است برندها به دنبال چیپست های بیشتری باشند. این به طور موثر هزینه آنها را افزایش می دهد. اگر کاهش سفارشات به همان اندازه ای باشد که مینگ چی کو ادعا می کند، جنگ قیمت قطعاً اجتناب ناپذیر است.

با این حال، این ممکن است کاملا درست نباشد. میلیون ها کاربر همچنان در حال خرید گوشی های هوشمند اندرویدی هستند و نباید فشار زیادی بر بازار وارد شود. نظر شما در مورد این چیست؟ به نظر شما با توجه به مشکلات موجود آیا احتمال کاهش قیمت و احیای بازار در آینده نزدیک وجود دارد؟