• خانه
  • اخبار
  • دلیل نمایش اطلاعات نادرست در برنامه خبری فیسبوک چیست؟

دلیل نمایش اطلاعات نادرست در برنامه خبری فیسبوک چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دلیل نمایش اطلاعات نادرست در برنامه خبری فیسبوک چیست؟

فیس بوک را باید یکی از پرحاشیه ترین شبکه های اجتماعی دانست که در طول سال با ده ها رویداد مختلف از جمله هک، عدم دسترسی و دادگاهی شدن توجه همگان را به خود جلب می کند. در مورد اخیر نیز شاهد نمایش اطلاعات نادرست در فید خبری فیسبوک بودیم. اس ترنجی با من باش.

نمایش اطلاعات نادرست در برنامه خبری فیسبوک؛ داستان دقیقا چیه؟!

دیروز، The Verge گزارش داد که طی شش ماه گذشته، مشکلی در الگوریتم رتبه بندی گسترده فیس بوک وجود داشته است که خطرات بالقوه ای را برای یکپارچگی پلت فرم برای نیمی از چشم انداز خبری ایجاد می کند. این اطلاعات توسط گروهی از مهندسان به دست آمده است که اکتبر گذشته متوجه خطا و مشکلات الگوریتم فیس بوک شده بودند.

آنها گفتند وقتی یکسری اطلاعات نادرست از طریق یک برنامه خبری به بیرون درز می کرد، سیستم به جای جلوگیری از انتشار آن، آن را تبلیغ می کرد، در واقع اطلاعات نادرستی که در برنامه خبری منتشر می شد 30 درصد بازدید بیشتری داشت. عجیب ترین چیز این است که فیس بوک نتوانست علت اصلی را پیدا کند.

ابرکامپیوتر متا با هوش مصنوعی (فیس بوک) سریع ترین نمونه در جهان خواهد بود

آنها فقط نحوه عملکرد چنین پست هایی را تماشا کردند. جالب اینجاست که چنین خبری پس از چند هفته حضور در صدر، هنوز چندان مورد توجه قرار نگرفته است. مهندسان فیس بوک می گویند که این اشتباه را در 11 مارس اصلاح خواهند کرد.

تحقیقات داخلی فیس بوک نشان می دهد که الگوریتم فیس بوک نمی تواند از نمایش پست ها جلوگیری کند، حتی اگر حاوی برهنگی، خشونت و غیره باشد. محتوا، خطا به سطح SEV رسید. SEV مخفف Event Site است. با این حال، این بدترین اتفاقی نیست که می تواند برای سیستم پلتفرم بیفتد. اگرچه این یک خطای سطح اول است، اما یک SEV سطح صفر نیز وجود دارد که برای مهم ترین موارد اضطراری استفاده می شود.

نمایش اطلاعات اشتباه در فید خبری فیس بوک

فیس بوک قبلاً اعتراف کرده بود که در سیستم این شرکت باگ وجود دارد. جو آزبورن، سخنگوی متا گفت که این شرکت در 5 مورد جداگانه که شامل افزایش های کوچک و موقت در اندیکاتورهای داخلی است، مغایرت هایی در کاهش رتبه پیدا کرده است.

طبق اسناد داخلی، این مشکل فنی برای اولین بار در سال 2019 مشاهده شد. اما در آن زمان، تا اکتبر 2021 تأثیر قابل توجهی نداشت. آزبورن گفت: “ما علت اصلی خطای نرم افزار را ردیابی کردیم و اصلاحات لازم را انجام دادیم.” . این فرم ها تاثیر قابل توجه و بلند مدتی بر استانداردهای ما نداشته است.

به عنوان بهترین راه برای نمایش محتوای مورد نیاز خود، رتبه بندی را کاهش دهید

فیس بوک هنوز در مورد تأثیر محتوای نشان داده شده در برنامه خبری اظهار نظری نکرده است. تنها چیزی که می دانیم این است که کاهش رتبه راهی است که الگوریتم فیس بوک برای بهبود کیفیت فیدهای خبری استفاده می کند. علاوه بر این، فیس بوک فعالانه روی این رویکرد کار می کند و آن را به روش اصلی نمایش محتوا تبدیل کرده است.

فیس بوک (متا) بدترین شرکت در سال 2021!

به یک معنا، این یک رویکرد منطقی است. ما نشریاتی درباره جنگ‌ها و داستان‌های سیاسی جنجالی در ذهن داریم که می‌توان آنها را تحسین کرد. اما در بیشتر موارد، آنها با شرایط فیس بوک مطابقت ندارند و ممکن است ممنوع شوند. به عبارت دیگر، همانطور که مارک زاکربرگ در سال 2018 توضیح داد، رتبه بندی در مواجهه با محتوای حساس تر و تحریک آمیزتر اتفاق می افتد.

تحقیقات ما نشان می‌دهد که مهم نیست در کجا رتبه‌بندی می‌کنیم که چه چیزی قابل قبول است، هرچه برخی از محتواها به این خط نزدیک‌تر شوند، به طور متوسط ​​افراد بیشتری با آن درگیر می‌شوند. حتی اگر بعداً به ما بگویند که از محتوا خوششان نمی آید، باز هم آن را می بینند.

نمایش اطلاعات اشتباه در فید خبری فیس بوک

کاهش رتبه برای محتوای به اصطلاح “مرز” نیز کارساز است. بنابراین، فیس بوک محتوایی را نشان نمی دهد که نزدیک به نقض قوانین آن باشد، بلکه محتوایی را که نقض کننده تلقی می شود، نشان نمی دهد. سیستم هوش مصنوعی فیس بوک تمام پست ها را اسکن می کند. اما بعداً مقامات مربوطه به محتوای تخلف رسیدگی خواهند کرد.

مطابق با GizChinaسپتامبر گذشته، فیسبوک لیستی از محتوای بی اعتبار را به اشتراک گذاشت. با این حال، هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی تأثیر تخریب بر توزیع محتوای تحت تأثیر ارائه نکرد. ما امیدواریم که در آینده فیس بوک اطلاعات بیشتری در مورد محتوای با رتبه پایین در فید خبری ارائه دهد.