منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • دلیل تفاوت وزن اپل مک استودیو با تراشه های M1 Ultra و M1 Max چیست؟

دلیل تفاوت وزن اپل مک استودیو با تراشه های M1 Ultra و M1 Max چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دلیل تفاوت وزن اپل مک استودیو با تراشه های M1 Ultra و M1 Max چیست؟

پس از معرفی قدرتمندترین کامپیوتر رومیزی اپل با جدیدترین چیپست این شرکت، مشخص شد که دو مدل مک استودیو با چیپس M1 Ultra و M1 Max با حدود یک کیلوگرم اختلاف وزن که به نوبه خود این سوال را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد کرد که دلیل این تفاوت وزن چیست؟

تفاوت وزن بین دو مدل مک استودیو

زمانی که اپل مشخصات کامپیوتر مک استودیو جدید خود را اعلام کرد، مردم به سرعت به این فکر افتادند که چرا نسخه دارای تراشه جدید M1 Ultra تقریباً دو پوند (تقریباً یک کیلوگرم) سنگین‌تر از مدل M1 Max است. به گفته اپل، در حالی که M1 Ultra اساساً دو M1 Max را به هم متصل می کند، این دلیلی برای تفاوت وزن Mac Studio نیست. به نظر می رسد که این مربوط به فلز مورد استفاده در سیستم های گرمایش کامپیوتر باشد.

الکس بندر، سخنگوی اپل ایمیلی به روی لبه در این زمینه توضیح می دهد:

آنها (دو مدل مک استودیو) دارای یک منبع تغذیه 370 وات هستند. وزن اضافی به این دلیل است که M1 Ultra دارای یک ماژول گرمایش مسی بزرگتر است، در حالی که M1 Max دارای رادیاتور آلومینیومی است.

تفاوت وزن بین دو مدل مک استودیو

تفاوت وزن بین دو مدل مک استودیو

به گفته سخنگوی اپل، این بدان معنا نیست که M1 Ultra به منبع تغذیه قدرتمندتری نیاز دارد یا فن های استفاده شده در این دو مدل متفاوت خواهند بود. تفاوت اصلی این است که مدل دارای تراشه M1 Ultra به دلیل بهره وری بالاتر در پردازش، فلز سنگین تری در ماژول اتلاف حرارت دارد. در دمای اتاق، مس 8.96 گرم، bcm / متر مکعب و آلومینیوم 2.70 گرم است. به این معنی که اگر طراحی رادیاتورها دقیقاً یکسان باشد، نسخه مسی آن سه برابر آلومینیوم سنگین تر خواهد بود.

شایان ذکر است که مس به طور خودکار بهتر از آلومینیوم نیست. در حقیقت، همه چیز به طراحی دستگاه مربوط می شود، زیرا سونی Heatsink PS5 را با نسخه کوچکتر و سبکتر جایگزین کرد، بدون اینکه تغییر محسوسی در عملکرد آن مشاهده شود. سپس احتمالاً باید منتظر بمانیم تا یوتیوب دو مدل مک استودیو را تشریح کند تا ببینیم آیا تغییراتی در طراحی M1 Ultra وجود دارد یا خیر. اما در حال حاضر به نظر می رسد وزن اضافه شده M1 Ultra ممکن است به دلیل انتخاب مواد به کار رفته در آن باشد.

نظر شما در مورد تفاوت وزن اپل مک استودیو با تراشه های M1 Ultra و M1 Max چیست؟