• خانه
  • اخبار
  • دلایل خرید سهام توییتر و سرمایه گذاری ایلان ماسک در این شبکه اجتماعی چیست؟

دلایل خرید سهام توییتر و سرمایه گذاری ایلان ماسک در این شبکه اجتماعی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دلایل خرید سهام توییتر و سرمایه گذاری ایلان ماسک در این شبکه اجتماعی چیست؟

همانطور که می دانید اخیرا در اتفاقی عجیب و کاملا غیرمنتظره ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر را خریداری کرد. اما جدای از جنجال ها، اکنون سوال اصلی این است که دلایل ایلان ماسک برای خرید سهام در توییتر و سرمایه گذاری در این شبکه اجتماعی چیست؟ اس ترنجی با من باش.

دلایل خرید سهام ایلان ماسک در توییتر چیست؟

هفته گذشته ایلان ماسک همه دنیا را شگفت زده کرد. اما این بار کار او هیچ ربطی به وسایل نقلیه تسلا یا موشک ها یا ماهواره های اسپیس ایکس نداشت و هیچ خبری از ساخت زره مرد آهنی نبود. همانطور که می دانید ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد جهان، با خرید و مالکیت 9 درصد از توییتر، تمام دنیا را شگفت زده کرد.

این سرویس رسانه ای و میکروبلاگینگ هنوز هم یکی از موفق ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در جهان است. اما مدیران این پلتفرم محبوب در تلاش برای سودجویی از این محیط با مشکلات متعددی مواجه هستند. پس هدف بزرگ ایلان ماسک از خرید سهام این پلتفرم چیست؟ او مطمئناً مردی است که قبل از سرمایه گذاری بسیار مراقب است و به دلیل موفقیت در فروپاشی شرکت ها شناخته می شود.

دلایل خرید سهام ایلان ماسک در توییتر

این واقعیت ساده که ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد کافی بود تا این پلتفرم را از 39.31 دلار به 49.97 دلار در بیانیه ای در روز یکشنبه برساند. با این حال، تا پایان هفته شاهد کاهش چشمگیر حدود 7.5 درصدی نسبت به قیمت روز دوشنبه بودیم. ایلان ماسک 2.6 میلیارد دلار در توییتر سرمایه گذاری کرده است که اکنون حدود 3.7 میلیارد دلار ارزش دارد که تنها 1٪ از کل دارایی او است.

جالب اینجاست که این یک تغییر عمده نسبت به سرمایه گذاری معمول در ماسک است. او اکنون حتی از جک دورسی، بزرگترین سرمایه گذار شرکت، بلندتر است. دورسی یکی از بنیانگذاران توییتر است و 2.3 درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

قصد ایلان ماسک برای خرید توییتر هنوز مشخص نیست

پس از خرید بزرگ او گمانه زنی های زیادی وجود داشت. به هر حال دلیل اصلی این خرید جدید ایلان ماسک چیست؟ به خصوص زمانی که خط مشی و هدف این شرکت با شرکت های اصلی آن کاملا متفاوت است. یکی از گمانه زنی ها این بود که این ماسک برای بازگرداندن دسترسی به حساب های توییتر بوده است. این سرمایه گذار نظرسنجی خود را برای معرفی امکان تصحیح توییت ها منتشر کرد. او همچنین یک نظرسنجی کنجکاو در حساب توییتر خود درباره فروش سهام تسلا به ارزش 10 میلیارد دلار انجام داد.

با توجه به چشم انداز مالی توییتر، انتظار می رود 7.3 میلیارد دلار جمع آوری کند که برای سال 2023 گزارش شده است. با این حال، این مدل کسب و کار ممکن است تغییر کند و صحت این برآورد به یک سوال بزرگ تبدیل شود. توییتر اخیرا سرویس پولی TwitterBlue خود را معرفی کرده است که ویژگی های انحصاری را در اختیار مشترکین قرار می دهد.

عضویت ایلان ماسک در توییتر احتمالا هرگز کارساز نخواهد بود

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. ماسک همچنین در توییتر نظرسنجی درباره امکان دکمه ویرایش منتشر کرد و کمی بعد شاهد افزایش توجه کاربران به ویژگی اضافه شده بودیم. توییتر ممکن است در آینده به یک پلتفرم کاملاً متفاوت تبدیل شود، شاید با آزادی بیشتری. علاوه بر این، ایلان ماسک به شدت از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل عدم انتشار آنها انتقاد می‌کند.

مطابق با GizChinaپیش بینی اینکه ایلان ماسک با توییتر چه خواهد کرد دشوار بود. اما صادقانه بگویم، او در سال های اخیر با تسلا و اسپیس ایکس تصمیمات درستی گرفت که موفقیت آنها را تضمین کرد. نظر شما در این مورد چیست؟