• خانه
  • اخبار
  • دفتر توییتر در سیاتل تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید، با اخراج های گسترده مواجه شده است

دفتر توییتر در سیاتل تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید، با اخراج های گسترده مواجه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دفتر توییتر در سیاتل تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید، با اخراج های گسترده مواجه شده است

دفتر توییتر در سیاتل تحت مدیریت ایلان ماسک، مالک جدید، با اخراج های گسترده مواجه شده است
الون ماسک. (عکس فایل brooztechnology / آلن بویل)

کارمندان توییتر مستقر در سیاتل از جمله کسانی هستند که به دلیل تعدیل مشاغل گسترده در این غول رسانه های اجتماعی که اکنون متعلق به ایلان ماسک است، اخراج شده اند.

سیاتل دومین مرکز بزرگ مهندسی توییتر در خارج از مقر اصلی آن در سانفرانسیسکو است. این شرکت برای اولین بار در سال 2012 فروشگاه خود را در سیاتل راه اندازی کرد. طبق گفته لینکدین، حدود 400 کارمند در منطقه سیاتل مستقر هستند.

مشخص نیست این هفته چه تعداد کاهش یافته است. چندین کارمند مستقر در سیاتل روز جمعه در لینکدین نوشتند که آنها را رها کرده اند. بیش از 15 نفر مستقر در سیاتل در یک صفحه گسترده لیست کارکنانی را که اخراج شده بودند قرار دادند.

طبق گزارش The Verge که گزارش داد تیم های مهندسی اصلی بخشی از اخراج ها هستند، حدود نیمی از 7500 کارمند شرکت روز جمعه اخراج شدند. نیویورک تایمز این اخراج ها را “تصادفی” توصیف کرد، زیرا برخی از کارمندان متوجه شدند که زمانی که به سیستم های داخلی دسترسی ندارند، اخراج می شوند.

آرنو وبر، معاون مهندسی، روز جمعه گفت که او برکنار شده است. وبر طبق حساب توییتر خود در اسپوکین، واشنگتن مستقر است. توییتر هنوز پتانسیل های زیادی دارد، اما من به آنچه که انجام داده ایم افتخار می کنم. او نوشت.

به گفته یکی از نمایندگان شرکت املاک و مستغلات سیاتل JLL، توییتر از اوایل ماه جاری همچنان دو طبقه فضا در ساختمان میدان قرن در سیاتل دارد و در حال حاضر برای اجاره فرعی فروخته نمی شود.

اخراج کارکنان در توییتر به دنبال اخراج چندین شرکت فناوری در حال تلاش برای کاهش هزینه ها در میان عدم اطمینان اقتصادی و کاهش قیمت سهام است.

ماسک – مدیرعامل تسلا و بنیانگذار اسپیس ایکس – پس از ماه‌ها درگیری‌های حقوقی ناشی از تلاش او برای کنار گذاشتن یک خرید برنامه‌ریزی‌شده، تصمیم گرفت به معامله ۴۴ میلیارد دلاری خود برای خرید توییتر ادامه دهد.

از زمانی که ماسک هفته گذشته مسئولیت را بر عهده گرفت، مجموعه ای از برنامه های خود را برای متزلزل ساختن شرکت و محصولش اعلام کرد. او روز جمعه با اشاره به فشار گروه‌های فعال بر تبلیغ‌کنندگان، در توئیتی نوشت که این شرکت «تحمل زیادی در درآمد خود را متحمل شده است».

ما با توییتر تماس گرفته‌ایم و اگر پاسخی شنیدیم، به‌روزرسانی می‌کنیم، اگرچه گزارش شده است که بسیاری از تیم ارتباطی اخراج شده‌اند.