• خانه
  • اخبار
  • دستگیری کارمند سابق سامسونگ به دلیل افشای اسرار تجاری

دستگیری کارمند سابق سامسونگ به دلیل افشای اسرار تجاری

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دستگیری کارمند سابق سامسونگ به دلیل افشای اسرار تجاری

یکی از کارمندان سابق سامسونگ الکترونیکس برخی از اسرار تجاری و اطلاعات محرمانه این شرکت را به سرقت برده است. این کارمند اکنون به اتهام افشای این اطلاعات دستگیر شده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا به نقل از گیزمو چین، یکی از کارمندان سابق سامسونگ الکترونیکس اخیرا برخی از اطلاعات محرمانه این شرکت را برای تولید تراشه های خود به سرقت برده است. به همین دلیل تحقیقات از این کارمند ادامه دارد و این شرکت کره ای نیز دستگیری این فرد را تایید کرده است.

سخنگوی سامسونگ گفت که این مرد در حال حاضر به دلیل نقض حفاظت از داده ها تحت بازجویی قرار دارد. با توجه به اینکه جزئیات دیگری منتشر نشده است، هنوز دقیقاً مشخص نیست که چه اطلاعاتی به سرقت رفته یا چه خطراتی می تواند برای شرکت ها یا اشخاص ثالث داشته باشد. البته این کارمند قبل از ترک سامسونگ الکترونیکس عکسی روی صفحه کامپیوتر گرفت که حاوی اطلاعاتی درباره روند ساخت تراشه های سامسونگ است. پس از مسدود شدن سیستم پایگاه داده، سامسونگ به دلیل ویدیوی داخلی، داده ها را با گوشی ضبط کرد.

برخی رسانه ها گزارش دادند که این شرکت اسرار تجاری سامسونگ را به شرکت های عکاسی رقیب فروخته است. برخی معتقدند که این اطلاعات مربوط به فرآیند ساخت نیمه هادی های مدرن و همچنین تراشه های 5 یا 3 نانومتری است.