• خانه
  • اخبار
  • دستگیری دزد با کمک اپل ایرتاگ; وقتی کوپرتینویی ها پلیس شدند…!

دستگیری دزد با کمک اپل ایرتاگ; وقتی کوپرتینویی ها پلیس شدند…!

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دستگیری دزد با کمک اپل ایرتاگ; وقتی کوپرتینویی ها پلیس شدند...!

اگر تا به حال فکر کرده اید که محصولات اپل فقط قبل از سکته یا حمله قلبی به صاحبان خود اطلاع رسانی می کنند، باید بگویم که سخت در اشتباهید. چرا که اخیرا شاهد دستگیری یک سارق با کمک اپل ایرتگ بودیم و این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفت. اس ترنجی با من باش.

چگونه می توان با کمک اپل ایرتاگ یک دزد را دستگیر کرد؟!

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، پلیس پورتلند پس از اینکه یک دزد در دومین سرقت خود دستگاه ردیاب را خارج کرده و یک سارق را دستگیر کرده است، از Apple AirTag کمک فنی دریافت کرده است. روز پنجشنبه یک سرقت مسلحانه از یک فروشگاه در بلوک 100 در شمال غربی برادوی در پورتلند، اوریت رخ داد. این مرد که توسط پلیس جاستین جانستون شناسایی شد، به دلیل سرقت پول، اسلحه ای را برای یکی از کارمندان یک مغازه اسلحه فروشی برد و گوشی و کیف پول قربانی را به سرقت برد.

دستگیری دزد با کمک اپل ایرتاگ

KATU2 گزارش داد که پس از این حادثه پلیس به خیابان سوم SW و منطقه SW Pine Street رفت و دزد را مشاهده کرد که با نظارت تصویری وارد هتل آپارتمان شده و از آن خارج می شود. روز بعد اداره امنیت هتل با پلیس تماس گرفت و گزارش داد که مظنون به هتل بازگشته است. هنگام تلاش برای دستگیری مظنون، وی با عجله خود را به هتل رساند و قبل از شنیدن صدای آتش پا به فرار گذاشت و پلیس در بازرسی از محل استراحت وی یک اسلحه جعلی پیدا کرد.

خوشبختانه یکی از مهمانان هتل به پلیس اطلاع داد که شخصی وارد اتاقش شده و وسایلی را از اتاقش بیرون آورده است. از جمله یک کوله پشتی منحصر به فرد که Apple Airtek به آن وصل شده است. پلیس همچنین از AirTag برای ردیابی مظنونان استفاده می کند تا مشخص شود مظنون به شمال پورتلند فرار کرده است.

گزارش ها نشان می دهد که اپل ردیابی افراد با Irteg را آسان تر و ارزان تر کرده است

جانسون قبلا به دزدی درجه دو و دزدی درجه یک متهم شده بود. پیش از این در 9 می، Apple Airtek به یافتن تجهیزات عکاسی شخصی به ارزش 7000 دلار در استرالیا کمک کرد. با این حال، ردیاب ها هنوز هم ابزارهای بحث انگیزی هستند زیرا برخی از افراد سعی می کنند از آنها برای ردیابی دیگران استفاده کنند. این موضوعی است که مورد توجه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار گرفته است. به همین دلیل است که اوهایو لایحه جدیدی را تصویب کرده است که ردیابی افراد با Apple Airtek را ممنوع می کند.

Apple AirTag به کاربران و دارندگان این گجت کمک می کند تا موارد گم شده یا دزدیده شده را پیگیری کنند. با این حال، برخی از افراد از دستگاه های ردیابی برای اهداف گمراه کننده استفاده می کنند. سه نیوز در بهمن ماه از اتفاقی با زنی خبر داد که خودرویش توسط ایرتاگ ردیابی شده بود. با سیگنال AirTag به این زن هشدار داده شد که فردی او را تعقیب می کند و سپس از پلیس آکرون برای حل این مشکل کمک خواست و پلیس پس از بازرسی خودروی او، یک AirTag را در سپر عقب خودروی او پیدا کرد.

دستگیری دزد با کمک اپل ایرتاگ

به گزارش خبرگزاری GizChinaبه دلیل خطر بالقوه ای که ممکن است ایجاد کنند، شرکت های اپل ایر قوانینی را تنظیم کرده اند که استفاده از آنها را محدود می کند. اوهایو همچنین با حمایت دموکرات ها و جمهوری خواهان توسط قانونگذاران به شدت مورد لابی قرار گرفته است. در پاسخ، مجلس نمایندگان از ارائه لایحه جدیدی به نام HB672 در مجلس نمایندگان اوهایو خبر داد. این قانون عموماً شخص را از نصب دستگاه یا برنامه آگاهانه برای ردیابی اموال شخص دیگر بدون رضایت وی منع می کند.

پنسیلوانیا نیز در حال تلاش برای رسیدگی به این مشکل در ایالت خود است و قوانینی را وضع کرده است که سوء استفاده از دستگاه های اپل را جرم انگاری می کند. اپل همچنین در تلاش است تا اقدامات ضد ردیابی خود را برای AirTag بهبود بخشد. با آخرین به روز رسانی، این شرکت برای کسانی که AirTag جدید را راه اندازی می کنند، هشدار حفظ حریم خصوصی صادر کرده است. علاوه بر این، هنگامی که AirTag های ناآشنا در بین کاربران ظاهر می شوند، به روز رسانی های سیستم عامل جدید به صدا در می آیند تا پیدا کردن آنها را آسان تر کند.