• خانه
  • اخبار
  • دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند

دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند

دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند
ردیاب خواب شبانه جدید Halo Rise با قیمت 139.99 دلار اواخر امسال به فروش می رسد. (عکس آمازون)

آمازون از یک ردیاب جدید خواب شبانه به نام Halo Rise رونمایی کرده است که برای اولین بار گستره تجهیزات بهداشتی مصرف کننده خود را فراتر از مچ بندها گسترش می دهد.

این محصول که امروز صبح در رویداد پاییزی Echo و Alexa شرکت اعلام شد، آخرین نمونه برای آزمایش تمایل مشتریان آمازون به اعتماد به وعده‌های حفظ حریم خصوصی آن به منظور بهبود سلامتی است.

Halo Rise از یک سنسور رادار و سیگنال‌های رادیویی کم مصرف برای تشخیص حرکات و الگوهای کوچک – از جمله بالا و پایین رفتن ظریف پتو در حین تنفس فرد – استفاده می‌کند که مراحل مختلف خواب را نشان می‌دهد، نمره خواب و نمودار هیپنوگرام دقیق را ارائه می‌کند. یک خواب شبانه در برنامه گوشی هوشمند Halo.

Halo Rise قرار است اواخر امسال در ایالات متحده با قیمت 139.99 دلار عرضه شود. این شامل یک عضویت شش ماهه آمازون Halo (به طور منظم 3.99 دلار در ماه) است که با محتوا و برنامه های افزایش دهنده خواب، علاوه بر سایر ویژگی های مربوط به سلامتی و ورزش ارائه می شود.

آمازون مجموعه ای از ضمانت های حفظ حریم خصوصی را برای Halo Rise ارائه می دهد:

  • از دوربین یا میکروفون استفاده نمی کند، بنابراین تصاویر یا صدا را نمی گیرد.
  • این یک نفر را دنبال می کند، نه کسی که در طرف دیگر تخت خوابیده است.
  • می توان آن را به صورت دستی در حالت آماده به کار قرار داد تا سنسورهای آن خاموش شود.
  • هنگامی که دستگاه داده های رمزگذاری شده را برای پردازش به ابر ارسال می کند، آمازون می گوید که این کار را به صورت ناشناس و بدون اطلاعات شخصی انجام می دهد.

این دستگاه 5.2 اینچ عرض، 6.7 اینچ ارتفاع و 1.45 اینچ ضخامت دارد و روی پایه فولادی ضد زنگ قرار گرفته است. دارای یک ساعت دیجیتال و یک نور نیمه دایره ای داخلی است که طلوع خورشید را تقلید می کند تا روند بیداری طبیعی تری ایجاد کند. این شرکت می گوید نور می تواند به اندازه ای روشن باشد که برای مطالعه در رختخواب استفاده شود.

دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند
دکمه های بالای Halo Rise می توانند زنگ را به تعویق بیندازند، نور را کنترل کنند، شبیه سازی غروب خورشید را اجرا کنند و با خاموش کردن سنسورها، دستگاه را در حالت آماده به کار قرار دهند. (عکس آمازون)

این شامل یک زنگ هوشمند است که به گونه ای طراحی شده است که بسته به مراحل خواب فرد، در زمان بهینه برای بیدار شدن در یک پنجره خاص خاموش شود.

حسگرهای موجود در این دستگاه دمای اتاق، رطوبت و سطوح نور را اندازه‌گیری می‌کنند و به افراد کمک می‌کنند تا بفهمند شرایط محیطی چگونه بر کیفیت خواب آنها تأثیر می‌گذارد.

Halo Rise را می توان با دستگاه آمازون اکو و دستیار الکسای آمازون استفاده کرد تا مثلاً زمانی که شخصی به رختخواب می رود، به طور خودکار برنامه های خانه هوشمند را فعال کند، چراغ ها را کم کند یا تلویزیون را خاموش کند.

این دستگاه نیازی به دستگاه اکو ندارد، اما می‌توان از آن برای دسترسی به ویژگی‌های مرتبط، مانند نمایش هیپنوگرام در صفحه نمایش اکو استفاده کرد.

دستگاه شبانه Halo Rise جدید آمازون خواب را با حسگر رادار و سیگنال های رادیویی کم مصرف ردیابی می کند
Halo Rise آمازون می تواند به صورت اختیاری در کنار Echo Show کار کند. (عکس آمازون)

آمازون می گوید مشتریانی که اجازه می دهند عضویت های Halo از بین برود، همچنان به اکثر ویژگی های مربوط به خواب دستگاه، از جمله امتیاز خواب شبانه و هیپنوگرام، دسترسی خواهند داشت. با این حال، پشتیبانی از محتوا و ویژگی‌ها (مانند برنامه‌های خواب مایو کلینیک، کارشناسان BetterSleep و Halo) نیاز به عضویت دارند.

دستبندهای Halo Band و Halo View موجود آمازون نیز ردیابی خواب را با استفاده از حسگرهای داخلی ارائه می دهند. اگرچه Halo Rise از فناوری‌های مختلف ردیابی خواب استفاده می‌کند، اما این شرکت می‌گوید دقت مشابه باندهای آزمایش آن است.

راه اندازی Halo Band اصلی در سال 2020 توجه منتقدان و قانونگذاران را به دلیل استفاده از میکروفون برای ارائه بازخورد به کاربران در مورد لحن صدا و استفاده از زبان در مکالمات جلب کرد. و برای یک ویژگی اسکن بدن در برنامه Halo که از کاربران می‌خواهد «لباس‌های کوچک را تغییر دهند».

آمازون لیست بلندبالایی از وعده های حفظ حریم خصوصی برای دستگاه ها و ویژگی های Halo ارائه می دهد.

با اعلام Halo Rise، این شرکت برنامه‌های خود را برای توسعه انواع جدید دستگاه‌ها دنبال می‌کند و خود را از بازیکنان فعلی مانند Fitbit، Garmin و دیگر سازندگان دستگاه‌های مرتبط با سلامت متمایز می‌کند.

مایکل فیشر، مدیر محصولات جدید آمازون هالو گفت: آمازون بر کیفیت خواب تمرکز دارد زیرا این یک جزء ضروری سلامت است.

فیشر گفت: «ما سعی کرده‌ایم با نگاهی به عوامل مختلفی که به استراحت شبانه کمک می‌کنند، رویکردی جامع برای خوابیدن با این محصول داشته باشیم. ایده این است که به مشتریان “از طریق راه حل ها و اقدامات ساده ای که می توانند در طول روز و شب برای خواب بهتر انجام دهند” آموزش دهیم.