• خانه
  • اخبار
  • دستگاه‌ها با همگام‌سازی سابقه ترجمه Google Translate ارائه می‌شوند

دستگاه‌ها با همگام‌سازی سابقه ترجمه Google Translate ارائه می‌شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دستگاه‌ها با همگام‌سازی سابقه ترجمه Google Translate ارائه می‌شوند

گوگل ترنسلیت یا گوگل ترنسلیت یکی از محبوب ترین سرویس های گوگل در جهان است که امکان ترجمه متون با کیفیت خوب را ارائه می دهد. بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی، امکان همگام سازی تاریخچه ترجمه گوگل ترنسلیت در دستگاه ها وجود دارد. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

امکان همگام سازی تاریخچه ترجمه گوگل ترنسلیت

Google Translate اکنون از ویژگی مورد انتظار پشتیبانی می‌کند که سابقه جستجوی شما را در فضای ابری ذخیره می‌کند و آن را در همه دستگاه‌های شما از طریق حساب Google شما همگام‌سازی می‌کند. به این ترتیب می توانید به جستجوهای قبلی خود در تلفن، تبلت و رایانه خود دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، هنگام نوشتن مقاله ای به زبان اسپانیایی در خانه در رایانه، می توانید به سرعت تمام کلماتی را که قبلاً در آیفون خود ترجمه کرده اید جستجو کنید. برای بررسی و بررسی این موارد باید به قسمت «تاریخچه» برنامه بروید.

همچنین یک بخش Favorites وجود دارد که به شما امکان می دهد در زمان صرفه جویی کنید و به کلمات یا حتی عباراتی که اغلب به آنها نیاز دارید دسترسی سریع داشته باشید. برای افزودن متن ترجمه شده خاص به موارد دلخواه، باید روی نماد ستاره کنار آن ضربه بزنید. برای دسترسی به موارد دلخواه خود، به دنبال همان نماد در گوشه سمت چپ بالای برنامه بگردید.

سابقه ترجمه Google Translate خود را همگام کنید

هنگامی که برای اولین بار برنامه Google Translate را باز می کنید، پیامی را مشاهده می کنید که از شما می خواهد حسابی را انتخاب کنید که برنامه بتواند سابقه ترجمه شما را در آن ذخیره کند. همچنین لازم به ذکر است که این برنامه به صورت خودکار متون ترجمه شده را ذخیره می کند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد حساب کاربری گوگل خود شوید.

اگر نمی‌خواهید برنامه ترجمه‌های شما را در فضای ابری ذخیره کند، می‌توانید به سادگی گزینه استفاده از ترجمه ترجمه‌نشده را انتخاب کنید یا بعداً از حساب Google خود خارج شوید. اما باید بدانید که حتی اگر به Google Translate وارد نشده باشید، باز هم سابقه جستجوی شما را به صورت محلی در دستگاه شما ذخیره می کند.

نحوه حذف تاریخچه مترجم گوگل

اگر می‌خواهید سابقه Google Translate خود را در حساب خود حذف کنید، به تنظیمات برنامه بروید و روی دکمه کنترل فعالیت ضربه بزنید. این برنامه شما را به صفحه تاریخچه Google Translate خود می برد. در آنجا می توانید تاریخچه ذخیره شده را از امروز، از محدوده سفارشی یا در هر زمان حذف کنید.

اگر می خواهید سرویس به طور خودکار فعالیت شما را حذف کند، حتی می توانید یک فاصله زمانی برای حذف خودکار تعیین کنید. اگر حساب Google ندارید اما می خواهید تاریخچه ذخیره شده خود را حذف کنید، کافی است به بخش تاریخچه ترجمه گوگل بروید، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و گزینه Clear All را انتخاب کنید.

مترجم گوگل

ممکن است بخش تاریخچه ترجمه گوگل کار نکند. برای اینکه سرویس سابقه ترجمه به درستی کار کند، باید تنظیمات Network Activity و Applications را در صفحه تنظیمات حساب خود فعال کنید. این گزینه باید به طور پیش‌فرض روشن باشد، اما اگر در مقطعی آن را غیرفعال کرده‌اید، ممکن است به همین دلیل باشد که این ویژگی برای شما کار نمی‌کند.

مطابق با PhoneArenaبرای اینکه ببینید آیا بخش وب و برنامه‌ها روشن است یا خیر، حساب Google خود را باز کنید و به تنظیمات History در بخش Data & Privacy بروید. از آنجا، باید ببینید که آیا ویژگی Network and Application Activity فعال است یا خیر. نظر شما در مورد قابلیت همگام سازی تاریخچه ترجمه گوگل ترنسلیت با دستگاه ها چیست؟! آیا امکانات جدید سرویس و اپلیکیشن گوگل ترنسلیت مفید و کاربردی است؟!