منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • دسترسی برای نصب برنامه اندروید 13 محدودتر خواهد بود

دسترسی برای نصب برنامه اندروید 13 محدودتر خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دسترسی برای نصب برنامه اندروید 13 محدودتر خواهد بود

امکان نصب اپلیکیشن ها خارج از فروشگاه گوگل پلی یک ویژگی بسیار کاربردی و کاربردی در اندروید است. با این حال، این ویژگی جهانی می تواند امنیت مصرف کننده را به خطر بیندازد. ظاهرا به همین دلیل دسترسی به نصب برنامه در اندروید 13 محدودتر خواهد بود. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

مجوزهای نصب برنامه ها در اندروید 13 گامی به سوی امنیت بیشتر خواهد بود

سرویس‌های دسترس‌پذیری اندروید برای کمک به کاربران ناآشنا طراحی شده‌اند، اما این ابزارها به قدری قدرتمند هستند که برنامه‌های دیگر اغلب از آنها برای فعال کردن برخی ویژگی‌ها استفاده می‌کنند. متأسفانه، این سرویس‌های اندرویدی اغلب مکانی برای بدافزار برای کنترل دستگاه یا دسترسی به داده‌های شخصی است.

دسترسی به نصب برنامه در اندروید 13

در اندروید 13، گوگل دسترسی به خدمات دسترسی را بیشتر کاهش می دهد و دسترسی به تجهیزات جانبی را دشوارتر می کند. اندروید 13 محدودیت‌های جدیدی را برای بارگذاری جانبی برنامه‌ها (خارج از فروشگاه رسمی گوگل) معرفی می‌کند که از دسترسی کاربران به خدمات جلوگیری می‌کند.

این می تواند برای هکرها و مهاجمان دشوار باشد، زیرا بسیاری از حملات فیشینگ و بدافزار خارج از اپ استور اجرا می شوند و کاربران را به نصب فایل های APK ترغیب می کنند. لوازم جانبی با خدمات دسترسی تداخلی ایجاد نمی کند.

با سه ویژگی مهم اندروید 13 از نظر امنیت، تجربه کاربری و عملکرد سیستم آشنا شوید

هنگامی که به تماسی وارد می‌شوید که در آن خدمات دسترسی به برنامه محدود شده است، می‌توانید دسترسی را از طریق ورودی منوی “Allow limited settings” در پایین صفحه اطلاعات برنامه در گوشه سمت راست بالا فعال کنید. به نظر می رسد این یک آسیب پذیری است که بدافزار می تواند با دستور دادن به کاربران برای اجازه دادن به تنظیمات محدود آن را دور بزند. بنابراین هنوز ممکن است گوگل این رفتار را قبل از انتشار نسخه پایدار اندروید 13 تغییر دهد.

البته اندروید 13 همچنان از قابلیت بارگذاری جانبی برنامه پشتیبانی می کند

قوانین جدید همچنین بر برنامه هایی که کاربران از فروشگاه Google Play نصب می کنند تأثیر می گذارد. هنگامی که از نسخه قدیمی Sleep (برنامه اندروید) از وب‌سایت APK Mirror استفاده می‌کردیم که از خدمات دسترسی برای جلوگیری از خاموش شدن تلفن هنگام خاموش شدن زنگ هشدار استفاده می‌کرد، خدمات دسترسی غیرفعال شد. این مشکل حتی پس از به روز رسانی به آخرین نسخه موجود از طریق فروشگاه Google Play حل نشده است.

دسترسی به نصب برنامه در اندروید 13

کاربران همچنان می توانند با استفاده از راه حلی که قبلا توضیح داده شد، به اولین نسخه بتا اندروید 13 دسترسی داشته باشند. با این حال، این یک مرحله اضافی برای کسانی است که برنامه های کاربردی را در Google Play از قبل بارگذاری کرده اند. همچنین لازم به ذکر است که گوگل نصب برنامه ها را محدود می کند. اگر از پلتفرم توزیع اپلیکیشن جایگزین استفاده کنید، با هیچ محدودیت دسترسی مواجه نخواهید شد.

مطابق با GizChinaمانند F-Droid یا فروشگاه App Amazon، هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت. Google می‌تواند برنامه‌ها را حداقل تا حدی بدون محتوای مخرب در اپ استور پیدا کند. در عین حال، به طور پیش فرض، برنامه های توزیع شده در فروشگاه Google Play به هیچ وجه قادر به استفاده از سرویس دسترسی نخواهند بود. آنها فقط در صورتی می توانند از آن استفاده کنند که دسترسی خاصی به این سرویس داشته باشند. توسعه دهندگان می توانند یک فرآیند طولانی را طی کنند تا به گوگل ثابت کنند که برنامه هایشان ایمن و ایمن هستند.

در این صورت می توانند برای معافیت از این قوانین اقدام کنند. اما به طور کلی گوگل به شدت آنها را از دسترسی به خدمات منع می کند. در واقع اپلیکیشن های ضبط تماس جدیدترین اپلیکیشن هایی هستند که محدود شده اند و گوگل دیگر اجازه استفاده از سرویس دسترسی برای ضبط مکالمات تلفنی را به آن ها نمی دهد.