• خانه
  • اخبار
  • در یک ویدیوی ویروسی، مردان با تکیه بر فناوری GPS و مهارت های پیاده روی از تماس نزدیک با آتش سوزی در کوهستان اجتناب می کنند.

در یک ویدیوی ویروسی، مردان با تکیه بر فناوری GPS و مهارت های پیاده روی از تماس نزدیک با آتش سوزی در کوهستان اجتناب می کنند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در یک ویدیوی ویروسی، مردان با تکیه بر فناوری GPS و مهارت های پیاده روی از تماس نزدیک با آتش سوزی در کوهستان اجتناب می کنند.

ویدئویی در یوتیوب که توسط دو کوهنورد در ایالت واشنگتن در آخر هفته فیلم‌برداری شده است، روایت قانع‌کننده‌ای از مواجهه آن‌ها با آتش‌سوزی و اقداماتی که برای پایین آمدن ایمن از کوه انجام داده‌اند، ارائه می‌کند.

ویدیوی استیو کوپر از لیمن، واش، و مت بیشاپ از اسنوومیش، واش، از زمانی که در کانال کوپر، Path Least Taken آپلود شد، بیش از 76000 بار مشاهده شده است، جایی که او ماجراجویی های خارج از منزل را به اشتراک می گذارد.

این دو کوهنورد در راهپیمایی روز شنبه از کوه بارینگ، در آبشارهای مرکزی در شمال شرقی سیاتل، زمانی که شعله های آتش و دود آتش بولت کریک آنها را غافلگیر کرد، با مشکل مواجه شدند.

من در حال بحث بودم که آیا این ویدیو را به صورت آنلاین پست کنم. کوپر در ابتدای ویدئو می‌گوید: من از تمام انتقاداتی که قرار بود به من وارد شود می‌ترسیدم. “من این ویدئو را به عنوان یک ابزار آموزشی ارسال می کنم تا سعی کنم به تمام اشتباهاتی که مرتکب شدیم و زندگی ما را به خطر انداخته ایم اشاره کنم.”

اگرچه کوپر و بیشاپ خطر پیاده روی در روزهای پر دود یا “پرچم قرمز” را به جان خریدند، اما کوپر و بیشاپ به فناوری های موجود و مهارت های پیاده روی خود روی آوردند. با فیلم‌هایی از شعله‌های آتش و دود شدید که جاده‌ای را که برای بالا رفتن از کوه استفاده می‌کردند مسدود می‌کند، آنها بر GPS و مجموعه مهارتی به نام «مسیریابی» تکیه می‌کنند که به کوهنوردان اجازه می‌دهد با خیال راحت در زمین‌های کوهستانی حرکت کنند.

بیشاپ در یک نقطه پس از اینکه کوپر به دوربین گفت: «ما در اینجا گیر افتاده‌ایم»، بیشاپ گفت: «امیدواریم بتوانید این ویدیو را ببینید، زیرا در غیر این صورت ما موفق نشدیم.» او بعداً افزود: «ما می‌رویم. سعی کنم قبل از اینکه بمیریم از اینجا برویم.

مردان ساعت‌ها پیاده‌روی کردند و با حداقل یک سقوط ترسناک در نزدیکی صخره‌ای از نزدیک برخورد کردند. آنها از طریق 911 با مقامات تماس گرفتند، اما به دلیل شرایط خطرناک نتوانستند نجات پیدا کنند. در برخی از نماها، بیشاپ را می توان در حال حمل و چک کردن تلفن خود هنگام فرود مشاهده کرد.

در نظراتی که در این ویدئو منتشر شده، بسیاری از مردم این دو گردشگر را به خاطر حفظ آرامش و یافتن راه امن برای خروج تحسین کردند.

یک نفر نوشت: «همه شما مغز و فناوری لازم برای بازگشت به وسیله نقلیه خود را داشتید. یکی دیگر از مفسران گفت: “امیدوارم در مقطعی، به نفع گردشگران، شما دو نفر ویدیوی دیگری بسازید که در آن درباره فناوری خود، تجربه راهیابی و تصمیم گیری که استفاده کرده اید، صحبت کنید که شما را زنده کرد.”

کوپر به سادگی عزم این زوج را برگزید و در پایان ویدئو، این دو در حالی که به مکان امن می‌رسند خسته و تشنه به نظر می‌رسند.

کوپر گفت: «ما می‌خواستیم زنده بمانیم و به خانواده‌هایمان برسیم.