• خانه
  • اخبار
  • در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند
پوستر سیاتل که قطعنامه سهامداران آمازون در مورد پلاستیک را تبلیغ می کند. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

ارقام جدید مخالفت پنهانی سهامداران آمازون با هیئت مدیره و مدیریت این شرکت را در مورد مسائلی از جمله دستمزد مدیران، محیط زیست، شرایط کار، علیرغم تصویب اکثریت پیشنهادات شرکت و رد تصمیمات 15 سهامدار در اوایل هفته، آشکار می کند.

آمازون تعداد کل آرای مجمع سالانه سهامداران خود را در اسناد نظارتی بعد از ظهر جمعه فاش کرد.

صداهای نزدیکتر از هر زمان دیگری در تاریخ اخیر آمازون وجود داشت. در موارد معدودی، اگر آرای ادعایی جف بزوس، بنیانگذار و مدیر عامل آمازون که در بیش از 64 میلیون سهم آمازون یا 12.7 درصد از شرکت سهام دارد، نبود، نتیجه معکوس می شد.

سهامداران در حدود 6 درصد از اکثریت آرا مخالف بسته های غرامت برای مدیران ارشد شرکت و تا 2 درصد از تصویب قطعنامه سهامداران که از شرکت خواسته شده بود به دنبال راه های جدیدی برای کاهش استفاده از مواد بسته بندی پلاستیکی باشد. آلودگی اقیانوس ها

قطعنامه ای که خواستار ارائه گزارش مفصل در مورد لابی ها و هزینه های آمازون بود، 47 درصد از آرای سهامداران را به دست آورد. دیگری که درخواست حسابرسی مستقل و گزارش شرایط کار در انبار را داشت، 44 درصد آرا را به دست آورد

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند

شمارش آرا بر اساس تعداد سهام موافق یا مخالف هر پیشنهاد یا مدیر انجام می شود و 50 درصد از کل آرا و ممتنع برای تصمیم گیری لازم است.

هیئت مدیره آمازون رای مخالف هر یک از پیشنهادهای سهامداران را توصیه کرد و گفت که در بسیاری از موارد با این دیدگاه موافق است، اما قبلاً اقدامی انجام داده یا با روش های پیشنهادی برای رسیدگی به این موضوع مخالفت کرده است.

پاداش مدیر اجرایی

رای پرداخت به دستگاه های اجرایی مشورتی بوده و بسته های جبرانی اجرایی را لغو نمی کند.

آمازون گفت که بیشتر بسته غرامتی بیش از 212 میلیون دلاری مدیر عامل آمازون، اندی جسی، از اعطای یک بار جایزه 61000 سهمی از سهام آمازون است که طی 10 سال ارائه خواهد شد. این کمک مالی به همراه جسی که سال گذشته جانشین بزوس به عنوان مدیرعامل شد، اعطا شد.

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند
برای پاورقی ها و سایر جزئیات به بیانیه پروکسی 2022 آمازون، صفحه 98 مراجعه کنید.

کمک های مالی فوق العاده ای نیز به مدیر عامل مصرف کننده جهانی آمازون، دیو کلارک، و مدیر عامل خدمات وب آمازون، آدام سلیپسکی، به عنوان بخشی از انتصاب های آنها در این سمت ها ارائه شد که طی چندین سال به دست آمد.

بسته بندی پلاستیکی و سلامت اقیانوس ها

پیشنهاد سهامداران در مورد زباله های بسته بندی پلاستیکی از سوی Oceana ارائه شده است، یک سازمان مدافع اقیانوس که تخمین می زند که زباله های بسته بندی پلاستیکی آمازون در سال 2020 با رشد 29 درصدی به نزدیک به 600 میلیون پوند رسیده است. این گروه قطعنامه را در سیاتل با بیلبوردها، پوسترها و تیم های کمپین تبلیغ کرد.

این پیشنهاد در سال گذشته بیش از 35 درصد و امسال نزدیک به 49 درصد گزارش دریافت کرد.

مت لیتلجان، معاون ارشد Oceana پس از رای گیری در بیانیه ای گفت: “آمازون باید با مشکل پلاستیک مقابله کند – و از اجتناب از آن جلوگیری کند.” این واقعیت که تقریباً 49 درصد از سهامداران آن از شرکت می خواهند با این مشکل مقابله کند، سیگنال روشنی است که تغییر باید رخ دهد.

قبل از رای گیری، هیئت مدیره در بیانیه ای اعلام کرد که “اقدامی را برای کاهش وابستگی به استفاده از پلاستیک در تعدادی از زمینه ها از جمله محصولات ساخته شده توسط سایر شرکت ها، بسته های حمل و نقل و تحویل، آمازون ما و سایر دستگاه های برچسب گذاری خصوصی انجام داده است. و مغازه های فیزیکی ما.”

این شرکت متعهد به رسیدن به کربن خالص تا سال 2040 به عنوان بخشی از وعده آب و هوایی خود است.

مشکلات کارگری، اتحادیه های کارگری و ایمنی

در زمانی که آمازون با تلاش‌های مستمری برای ایجاد سندیکا در انبارهای خود و نظارت شدید بر درصد صدمات در انبارهای خود مواجه است، چندین پیشنهاد بر روی مسائل کارگری متمرکز شد.

این پیشنهاد که 44 درصد از آرا را به خود اختصاص داد، در جلسه توسط ایزایا توماس، کارگر انبار در بسمر، آلاباما، که به عنوان کانون فشار اتحادیه در حال ظهور است، ارائه شد.

توماس شرایط کاری آمازون را «از لحاظ فیزیکی ناپایدار»، «سوءاستفاده‌کننده» و «بی‌رحمانه» خواند و گفت که امکانات آن «فشار بالاتر و به‌طور چشمگیری خطرناک‌تر» از هر انبار دیگری است.

او افزود: «شاید به همین دلیل است که آمازون گردش مالی بیش از 150 درصدی کارمندان دارد. سهامداران، شما باید با این نرخ برای شغل انبار اقدام کنید. سرمایه گذاران دوست دارند به بازدهی خود فکر کنند. اما در مورد ایمنی افرادی که به شما کمک کردند تا این بازگشت ها را دریافت کنید، چطور؟

این پیشنهاد خواستار “یک حسابرسی و گزارش مستقل در مورد شرایط کاری و نگرش های کارگران انبار آمازون، از جمله تاثیر سیاست ها، مدیریت، شاخص های عملکرد و اهداف آن” است.

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند
اندی جسی، مدیر عامل جدید آمازون، در اجلاس brooztechnology در سال 2021 سخنرانی می کند (عکس از brooztechnology / دن دلونگ)

جاسی در پاسخ به سوال یکی از سهامداران در مورد مسائل امنیتی انبار در طول جلسه، گفت که او شخصاً با اعداد و ارقام وقت گذرانده است و دریافته است که “راه های زیادی وجود دارد که می توانید این داده ها را تغییر دهید.”

او به این واقعیت اشاره کرد که میزان آسیب برای کارگران جدید بیشتر بود و خاطرنشان کرد که آمازون تنها در سال 2021 300000 نفر را استخدام کرده است.

«اگر به میانگین‌های صنعت نسبت به ارقام ما نگاه کنید، از نظر انبارداری کمی بالاتر و از نظر پیک‌ها، پیک‌ها و خواربارفروشی‌ها کمی پایین‌تر هستیم، بنابراین تقریباً متوسط ​​است، اما من از متوسط ​​بودن راحت نیستم. ” او گفت. ما می خواهیم در این صنعت بهترین باشیم.”

او به چندین ابتکار توسط این شرکت برای بهبود ایمنی اشاره می‌کند، از جمله فناوری پوشیدنی که به کارگران اجازه می‌دهد بدانند چه زمانی در حال حرکت هستند که می‌تواند منجر به صدمات شود، و الگوریتم‌هایی که پیش‌بینی می‌کنند چه زمانی اقدامات تکراری می‌تواند باعث آسیب شود. به طوری که کارگران می‌توانند به مکان‌های مختلف منتقل شوند. فعالیت ها.

جسی اعتراف کرد که شرکت “کارهای زیادی در اینجا” دارد. با این حال، او افزود، شما می توانید شرط ببندید که ما روی این موضوع بسیار متمرکز خواهیم بود.”

در یک رای غیرمعمول نزدیک، سهامداران آمازون اطلاعیه‌هایی را درباره حقوق، نیروی کار و محیط‌زیست مدیرعامل ارسال می‌کنند
جودیت مک گراث، مدیر آمازون از سال 2014، پیش از این مدیر عامل و رئیس شبکه ام تی وی بود. (عکس آمازون)

جودیت مک گراث، مدیرعامل قدیمی آمازون، ۷۸ درصد آرا را به نفع انتخاب مجدد خود به دست آورد. مدیران معرفی شده معمولا بیش از 90 درصد تاییدیه دریافت می کنند.

شرکت مشاوره مستقر در شیشه Glass Lewis و مقامات شهر نیویورک علیه انتخاب مجدد مک گراث لابی کرده اند و به مشکلات مربوط به نگرش کارکنان و دستمزد مدیران و همچنین نقش او به عنوان رئیس کمیته توسعه و جبران خسارت آمازون اشاره می کنند.

آمازون بیانیه ای را در دفاع از کمیته توسعه رهبری و جبران خسارت صادر کرد و در بخشی از آن گفت که این کمیته “نقش خود را بسیار جدی می گیرد و مدیریت سرمایه انسانی را در زمانی که آمازون به طور منظم به عنوان کارفرمای پیشرو شناخته می شد، زیر نظر گرفته است.”

این شرکت همچنین چندین اقدام پیشرفت را در مورد موضوعاتی از جمله امنیت، تنوع، حقوق صاحبان سهام، گنجاندن و جبران خسارت ذکر می کند.