منو سایت

در نهایت ایلان ماسک وارد توییتر شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در نهایت ایلان ماسک وارد توییتر شد

ایلان ماسک در هفته های اخیر با خرید 9.2 درصد از سهام توییتر به بزرگترین سهامدار این شبکه اجتماعی تبدیل شده است. او سپس 44 میلیارد دلار برای خرید کامل توییتر جمع آوری کرد و به نظر می رسد هیئت مدیره رسانه های اجتماعی در نهایت با پیشنهاد او موافقت کرده است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، پس از پایان مذاکرات هیئت مدیره توییتر و ایلان ماسک، اکنون مذاکرات به نفع ثروتمندترین مرد جهان است و او توانسته است این شبکه اجتماعی را در اختیار بگیرد. گزارش های منتشر شده نیز این خبر را تایید می کند. توییتر قبلاً به ایلان ماسک رسیده است.

ماسک، مانند جف بزوس و مایکل بلومبرگ، با خرید این شبکه اجتماعی صاحب رسانه های محبوب است. در همین حال، هیئت مدیره توییتر با فروش تمام سهام به ایلان ماسک که قبلا رویکرد متفاوتی برای خرید آن در پیش گرفته بود، موافقت کرد. اما به نظر می رسد پس از اطلاع از بودجه مورد نیاز برای خرید توییتر، آنها نیز تجدید نظر کرده و در نهایت پیشنهاد ایلان ماسک را پذیرفته اند.

او ساعاتی قبل از اعلام خرید توییتر توسط ایلان ماسک، در توییتی به طور غیرمستقیم به این موضوع اشاره کرد. پیشنهاد خرید ایلان ماسک به ازای هر سهم این شبکه اجتماعی 54.20 دلار بود که ارزش کل آن به 44 میلیارد دلار رسید. به نظر می رسد هیئت مدیره به همین میزان راضی بوده و توییتر را با ایلان ماسک به اشتراک گذاشته است. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. او قبلاً از توییتر انتقاد کرده بود که علاوه بر پیشنهاد خرید، آزادی بیان را نیز ارائه می دهد.