• خانه
  • اخبار
  • در نهایت، محققان توانستند گرافن را دوباره ترکیب کنند

در نهایت، محققان توانستند گرافن را دوباره ترکیب کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در نهایت، محققان توانستند گرافن را دوباره ترکیب کنند

پس از یک دهه تلاش، سرانجام دانشمندان توانستند شکل جدیدی از گرافن را سنتز یا دوباره ترکیب کنند که می تواند برای ایجاد طیف وسیعی از برنامه های کاربردی جدید استفاده شود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، محققان بارها و بارها تلاش کرده اند تا دانش بیشتری در مورد این ماده به دست آورند. یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه کلرادو بولدر گرافنی ساخته اند که می تواند در جاده ها و حتی در ایستگاه های فضایی استفاده شود.

گرافیک به دلیل شباهت های فراوان با گرافن کاربردهای زیادی در الکترونیک، اپتیک و مواد نیمه هادی دارد. محققان در نهایت توانسته‌اند توسعه این ماده را با خواص الکترونی، هدایت مکانیکی و نوری آن به تفصیل توضیح دهند.

ییمینگ هو، یکی از محققان می گوید: به دلیل محدودیت های مصنوعی، امکان ایجاد و توسعه گرافن وجود نداشت. اما اکنون می توانیم از ابزارهای جدید برای حل مشکل قدیمی استفاده کنیم. این ابزار همان فرآیند متانزیس آلکین ها است که یک واکنش عالی است. در این فرآیند پیوندهای شیمیایی آلکین ها شکسته شده و دوباره اصلاح می شوند.

از طریق این فرآیند، محققان توانستند گرافن گرافن مانندی بسازند که با رسانه های مشابه قابل کنترل است. ژانگ، استاد شیمی در دانشگاه می گوید: «تفاوت بین گرافن و گرافن بسیار مثبت است که می تواند ماده شگفت انگیز دیگری را در آینده ایجاد کند. این محققان در تلاش هستند تا تحقیقات بیشتری با این گرافن انجام دهند و آن را در مقیاس وسیع تولید کنند. همچنین ممکن است پتانسیل استفاده مشابه گرافن را در آینده داشته باشد.