• خانه
  • اخبار
  • در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.

در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.

در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.
کارگران آمازون و دیگران در روز چهارشنبه در حین صرف ناهار در نزدیکی The Spheres در محوطه مرکزی این شرکت در سیاتل از خیابان Lenora عبور می کنند. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

غرفه موز، کره‌ها، رستوران‌ها، کامیون‌های حمل غذا و یک پارک کوچک سگ‌ها در داخل و اطراف پردیس مرکزی آمازون در سیاتل بعدازظهر چهارشنبه شلوغ بود. هنگامی که کارمندان در ساعات آفتابی ناهار به بیرون خانه می‌رفتند، تنها ابری که بر فراز برج‌های اداری شرکت آویزان بود، اخراج‌هایی بود که در داخل انجام می‌شد.

تعداد کمی از کارمندان و رهگذران که به طور ناشناس با brooztechnology صحبت می کردند، احساسات متفاوتی را در مورد اخبار این هفته ابراز کردند که احتمالاً هزاران کارگر ممکن است از این غول فناوری اخراج شوند.

یکی از آمازونیایی ها بیرون از ساختمان اداری داپلر که خوشحال بود هنوز شغلی دارد، گفت: ترسناک بود. “من روی دستگاه ها کار می کنم.”

انتظار می‌رفت که کاهش مشاغل شرکت‌ها و فناوری بر افرادی که در دستگاه‌های اکو و دستیار صوتی الکسا کار می‌کنند و همچنین عملیات خرده‌فروشی و منابع انسانی را تحت تأثیر قرار دهد. دیو لیمپ، رئیس دستگاه‌ها و خدمات، روز چهارشنبه در یادداشتی به سازمان خود به این کاهش‌ها پرداخت و نوشت که تلفیق تیم‌ها و برنامه‌ها به این معنی است که «دیگر به برخی نقش‌ها نیازی نیست».

در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.
صحنه در پارک سگ کوچک بین کره های آمازون و برج اداری از روز اول. (عکس brooztechnology/Kurt Schlosser)

اما یکی دیگر از کارمندان که می‌گوید سه سال در این شرکت بوده و در بخش منابع انسانی کار می‌کند، نگرانی خاصی درباره سرنوشت خود نداشت.

او گفت: «احساس خوبی دارم»، و افزود که یک جدایی داوطلبانه را در نظر می گیرد که می تواند منجر به پنج ماه مرخصی با حقوق شود. مرد در پاسخ به این سوال که چه کاری انجام خواهد داد، گفت: «چی من نمی خواهم آیا من آن را انجام می دهم؟ تولوم… آسیای جنوب شرقی…”

یکی دیگر از کارمندان گفت که او در یک “تیم بسیار اصلی” بود و نگران رها شدنش نبود.

لیمپ در یادداشت خود به کارمندان گفت که افراد آسیب دیده در یافتن نقش های جدید در شرکت کمک خواهند شد. اگر این کار موثر واقع نشد، بسته‌ای به آنها داده می‌شود که شامل حقوق جدایی، مزایای انتقال و پشتیبانی بیرون از کاریابی است.

کلی نانتل، مدیر روابط رسانه های جهانی آمازون در بیانیه ای به brooztechnology گفت: «ما این تصمیمات را ساده نمی گیریم و برای حمایت از همه کارمندانی که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند، کار می کنیم.

این اخراج ها در حالی رخ می دهد که آمازون و تعدادی دیگر از شرکت های فناوری به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها در میان کندی اقتصاد هستند. برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون، در جریان تماس اخیر آمازون، به تحلیلگران گفت که این شرکت در حال آماده شدن برای “دوره ای با رشد آهسته تر” به دلیل افزایش باد مخالف ناشی از ارز خارجی، تورم جهانی، قیمت سوخت و افزایش هزینه های انرژی است.

آمازون قبلاً به کارمندان گفته بود که استخدام شرکت‌ها را متوقف می‌کند و اخراج‌ها با حرکات متا، توییتر، Lyft، Redfin، Convoy، Stripe، Flyhomes و بسیاری دیگر مطابقت دارد.

در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.
موز در مقر آمازون در سیاتل ایستاده است. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

در داخل آرایشگاه Capelli در پایه داپلر، آرایشگری که در میز جلو کار می کرد گفت که مغازه موهای زیادی را از آمازون کوتاه می کند، و این هفته صحبت زیادی روی صندلی در مورد اخراج نشده است. اما او به یاد یکی از افرادی که به اخراج داوطلبانه علاقه داشت اشاره کرد.

جریان پیوسته ای از عابران پیاده به سمت جایگاه تریلر تبدیل شده به موز Airstream واقع در چمنزار جعلی در کنار The Spheres حرکت کردند. زنی که در داخل کار می‌کرد، مطمئناً اجازه نداد که اخراج‌ها او را در حالی که با موسیقی‌ای که در داخل می‌نواخت می‌رقصید، پایین بیاورند.

زن در حالی که موز به مردم می داد و برای سگ ها پذیرایی می کرد، با خوشحالی این جمله را تکرار کرد: «سلام عزیزم! ممنون عزیزم! خداحافظ عسلم!”

نیویورک تایمز این هفته گزارش داد که این اخراج می تواند 10000 نفر را تحت تاثیر قرار دهد. اگر طبق انتظار پیش بروند، این بزرگترین اخراج در تاریخ غول فناوری خواهد بود.

در مقر آمازون در سیاتل، کارکنان احساسات متفاوتی در مورد اخراج کارکنان در شرکت دارند.
کارگران برای تحویل گرفتن از یک کامیون مواد غذایی در نزدیکی ساختمان های مقر آمازون صف می کشند. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

این شرکت در دهه گذشته رشد فوق العاده ای داشته است، از جمله در طول همه گیری که تقاضا برای خدمات آن افزایش یافت. آمازون 75000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام می کند که بسیاری از آنها کارکنان شرکتی و فنی هستند، به عنوان بخشی از نیروی کار 1.54 میلیون نفری در سراسر جهان، از جمله کارگران انبار که تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.

روز چهارشنبه در آن سوی خیابان از The Spheres، دو کامیون مواد غذایی برای ناهار کار سریعی انجام دادند، زیرا کارکنان جعبه‌های بیرون‌بر را برداشتند و به سمت برج‌های مقر برگشتند. مردی در همان نزدیکی، که خود را تامین کننده شخص ثالث آمازون معرفی کرد، گفت که وقتی نوبت به اخراج ها می رسد، نظر دارد که چه کسی باید مقصر باشد یا ضرر کند. آنها کار کردن

«هرکسی که همه اینها را مجاز کرد [office] رشد در چند سال گذشته.»