• خانه
  • اخبار
  • در مجموعه ویدیویی جدید، بیل گیتس با کارشناسان بهداشت شام می‌خورد و درس‌های COVID-19 را منعکس می‌کند

در مجموعه ویدیویی جدید، بیل گیتس با کارشناسان بهداشت شام می‌خورد و درس‌های COVID-19 را منعکس می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در مجموعه ویدیویی جدید، بیل گیتس با کارشناسان بهداشت شام می‌خورد و درس‌های COVID-19 را منعکس می‌کند

بیل گیتس دو سال پس از ملاقات با گروهی از کارشناسان بهداشتی برای اولین بار برای صرف ناهار و بحث در مورد بحران قریب الوقوع کووید-19، گروه را برای دریافت غذای بیشتر و درس های آموخته شده دوباره متحد کرد.

در یک سری ویدیویی جدید در وب سایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس به نام شام کاری، قسمت اول (در بالا) گیتس و دوستانش را نشان می دهد که داستان هایی در مورد غذای سرو شده توسط یک کامیون مواد غذایی پاکستانی به اشتراک می گذارند.

مهمانان گیتس در قسمت اول عبارتند از:

  • آنیتا زیدیکه بر تلاش های بنیاد گیتس برای دستیابی به برابری جنسیتی نظارت می کند و مدیر برنامه های توسعه و نظارت بر واکسن ها و بیماری های روده ای و اسهالی است.
  • کیت کلاگمنکه کار بنیاد گیتس را برای کاهش مرگ و میر نوزادان در اثر ذات الریه، سپسیس نوزادی و مننژیت هدایت می کند.
  • دکتر لیندا استوارتکه قبلاً حوزه بیولوژی واکسن و پاتوژن میزبان تیم اکتشاف و علوم ترجمه بنیاد گیتس را رهبری می کرد.

این چهار نفر برای اولین بار در فوریه 2020 برای صرف شام ملاقات کردند تا درباره شیوع کووید-19 در چین و آنچه می تواند برای بقیه جهان معنی داشته باشد، صحبت کنند.

گیتس در این ویدئو می گوید که در آن زمان به این فکر می کرد: “یا باید نگران این موضوع نباشم یا همه ما باید خیلی بیشتر نگران باشیم.”

او به یاد آورد که کلاگمن گفت: “این امر گسترش خواهد یافت.”

کلاگمن گفت، دو سال بعد، در وعده غذایی اخیر خود، کارشناسان از نحوه گسترش بحران به ویژه در ایالات متحده، جایی که “ما کاملاً آماده نبودیم” ابراز شگفتی کردند. شاید در تاریک ترین لحظه اپیزود، آنها در مورد حدود 1 میلیون مرگ در ایالات متحده بحث می کنند.

«چه کسی فکرش را می‌کرد که ما دو سال بعد اینجا بنشینیم، وقتی ایالات متحده بیشتر داشته باشد [COVID] مرگ در هر نقطه از کره زمین؟ “کلاگمن گفت.” این غیرقابل تصور است.”

در این قسمت، گروه درباره واکسن‌ها، کمک به کشورهای در حال توسعه، نقش بنیاد، ماسک‌های صورت، نحوه جلوگیری از همه‌گیری بعدی و موارد دیگر بحث می‌کند. به روش معمول گیتس، اپیزود با لحنی خوش بینانه به پایان می رسد.

وب سایت بنیاد گیتس دو قسمت آینده دیگر را فهرست می کند، «نابرابری ها و راه بهبودی» که شامل ملیندا فرنچ گیتس و «گزینه های جدید، چالش های جدید» می شود.