منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.

در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.

در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.
پیتر چی. (عکس از Thinkspace)

در بحبوحه همه‌گیری، زمانی که رقبای او در اطراف او ناپدید شدند، پیتر چی فکر کرد که آیا سرمایه‌گذاری مشترک او در سیاتل، Thinkspace، زنده خواهد ماند.

چی، که حداقل نیمی از مشاغل سیاتل را شمارش کرد که پس از کووید-19 باعث شد کارگران در خانه هایشان سرگردان شوند، برای همیشه بسته شدند، گفت: “بی رحمانه بود.”

قربانیان کار مشترک در منطقه سیاتل شامل ایمپکت هال، شبکه اطلس، The Riveter، Hing Hay Coworks، Ballard Labs و Office Nomads بودند. به گفته Upsuite، ارائه دهنده فضای اداری انعطاف پذیر، بیش از 800 فضای مشترک به طور دائم در سراسر کشور بسته شده است.

چی گفت: «این همه‌گیری به راحتی می‌توانست Thinkspace را از بین ببرد. اما او با ترکیبی از اخراج، کمک های فدرال، برون سپاری و معامله به موقع با یک مستأجر نوپا که به سرعت در حال رشد بود، کسب و کار را زنده نگه داشت.

چی گفت تا این ماه، تأسیسات 20000 فوت مربعی Thinkspace در South Lake Union سیاتل 100 درصد و فضای ردموند آن 92 درصد اشغال شده بود.

این تا حد زیادی به این دلیل است که همان بیماری همه گیر که بسیاری از تامین کنندگان فضاهای کاری انعطاف پذیر را از بین برد، برای کسانی که جان سالم به در برده اند به یک موهبت تبدیل شده است.

درست همانطور که همه‌گیری باعث تحریک تقاضا برای تجارت الکترونیک، نرم‌افزارهای همکاری و برنامه‌های تحویل در خانه شد، اکنون به نظر می‌رسد که همکاری با یکدیگر در آستانه تبدیل شدن به یک داستان موفقیت‌آمیز دیگر از همه‌گیری است – موضوع قرار گرفتن در مکان مناسب. زمان مناسب. از آنجایی که ویروس همچنان شیوه زندگی و کار ما را تغییر می دهد.

کارفرمایان به طور گسترده ای مدل های کاری به اصطلاح “هیبرید” را اتخاذ می کنند که کارمندان را ملزم می کند فقط چند روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند و توانایی کار با تعادل از راه دور را داشته باشند. شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت و گوگل، علاوه بر استارت‌آپ‌های کوچک‌تر، از جمله شرکت‌هایی هستند که به این استراتژی روی آورده‌اند.

به گفته صاحبان صنعت، این روند از دو جهت برای فضاهای کاری مشترک مفید است.

ابتدا، کارگران در طول روزهای دوری از دفتر، به تأسیسات همکاری به عنوان پناهگاهی از حواس‌پرتی‌های خانه و فرار از انزوایی که در طول محاصره احساس می‌کردند، روی آوردند.

دوم، کار ترکیبی یک مفهوم جدید است و کارفرمایان دقیقاً نمی دانند که به چه مقدار فضا نیاز دارند. عدم اطمینان بازار املاک و مستغلات تجاری را به یک مخلوط کن تبدیل کرده است و انتظار می‌رود که شرکت‌ها در روزهایی که رو در رو با یکدیگر ملاقات می‌کنند، به عنوان مکان‌های نسبتا ارزانی برای جمع‌آوری تیم‌ها با یکدیگر همکاری کنند.

در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.
WeWork در محله بالارد سیاتل. (عکس از WeWork)

رابین کاردوسو، معاون رئیس WeWork در ایمیلی گفت: «هیچ لحظه قوی‌تر برای فضای اداری انعطاف‌پذیر وجود نداشته است. “چند سال گذشته اساساً ایده دفتر را تغییر داده است و نیاز به رویکردی کاملاً جدید برای نحوه تفکر مشاغل در مورد ردپای خود در املاک و مستغلات دارد.”

کاردوسو افزود: “انعطاف پذیری در خط مقدم است زیرا شرکت ها در استراتژی های محل کار خود و ردپای املاک و مستغلات تجدید نظر می کنند.

WeWork سال گذشته مکان Ballard خود را در سیاتل بست، سپس اعلام کرد که فضای دو طبقه 76500 فوتی را در آوریل بازگشایی خواهد کرد. این مرکز برای اولین بار در سال 2019 افتتاح شد.

کل اشتغال جهانی WeWork در سه ماهه اول به 50 درصد افزایش یافت، در حالی که در سه ماهه قبل 47 درصد بود. در ماه مارس، این شرکت به فروش خالص مثبت در دفتر و سود حاصل از عضویت دست یافت – برای اولین بار از فوریه 2020.

دان موریسون، مدیرعامل و شریک، گفت که TractionSpace، یک مرکز مشترک 15000 فوت مربعی در آن سوی خیابان تاکوما سیتی هال در واشنگتن دی سی، فضایی را در ساختمان خود برای تخفیف تا 70 درصد در هنگام محاصره ارائه کرد.

موریسون، کارمند سابق مایکروسافت، گفت: اما اکنون تقریباً تمام دفاتر مشترک TractionSpace مملو از کارگران روزانه است.

او گفت که این شرکت در حال بررسی گسترش به مکان های بیشتری در منطقه تاکوما و مشارکت با سرمایه گذاری های مشترک دیگر برای دستیابی به بازارهای دیگر است.

در عصر کار ترکیبی، فضاهای کاری مشترک که از بیماری همه گیر جان سالم به در برده اند، در حال رونق هستند.
دون موریسون (عکس TractionSpace)

موریسون گفت که کارفرمایان به طور فزاینده‌ای به سمت فضای اداری انعطاف‌پذیر و اجاره‌های کوتاه‌مدت روی می‌آورند زیرا با توجه به نیاز به تغییر فضای اداری، انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند. فضاهای کار مشترک می توانند ارزان تر از ایجاد فضای اداری شخصی شما باشند، به خصوص در کوتاه مدت، زیرا آنها مبله، مدیریت حرفه ای را ارائه می دهند و جامعه ای ساخته شده از کارگران را ارائه می دهند.

این روند با توجه به افزایش تورم و متزلزل شدن بازار سهام می‌تواند استخدام شرکت‌های فناوری را کند کند، رو به افزایش است. موریسون و چی گفتند که انتظار دارند رکود اقتصادی، در صورت وقوع کامل، به همکاری با یکدیگر ادامه دهند، عمدتاً به این دلیل که عدم اطمینان اقتصادی آنها را تشویق می کند تا فضای اداری مرتبط با اجاره نامه های کوتاه تر و شرایط انعطاف پذیرتر را تصرف کنند.

موریسون گفت: “شما خواهید دید که این بخش جدید در فضاهای انعطاف پذیر و ساختمان های تجاری ظاهر می شود که اجاره های کوتاه مدت هستند.” سن اجاره 10 تا 15 سالگی احتمالاً به پایان می رسد.

مطالعه‌ای که روز دوشنبه توسط Delighted، یکی از زیرمجموعه‌های Qualtrics منتشر شد، نشان داد که تقریباً 88 درصد از 250 بنیان‌گذار استارت‌آپ مورد بررسی گفته‌اند که در مورد توانایی خود برای جمع‌آوری پول در شرایط اقتصادی کنونی نگران هستند. 12 درصد گفتند که انتظار دارند در سال جاری تعداد تیم های خود را کاهش دهند یا استخدام را متوقف کنند.

چی، که Thinkspace را در بحبوحه بحران مالی 2008 تأسیس کرد، گفت که این کارآفرینان می‌توانند جذب فضاهای مشارکتی شوند زیرا “بنیان‌گذاران برای رشد و گسترش و احتمالاً مذاکره به انعطاف‌پذیری نیاز دارند و به اجاره‌های بلندمدت وابسته نیستند.

گروه Broderick در سیاتل، یک آژانس املاک تجاری، در گزارشی در ماه گذشته گفت که تغییر لرزه ای در محل و نحوه کار کارکنان باعث ایجاد ابهامات زیادی در سال جاری شده است که “بخش های املاک و مستغلات شرکت ها منجمد شده اند.”

بر اساس این گزارش، تا آوریل، مالکان گزارش دادند که تنها حدود 30 درصد از اموال اداری آنها اشغال شده است.

سن اجاره 10 تا 15 سالگی احتمالاً به پایان می رسد.

در این گزارش آمده است: «اداره‌های املاک و مستغلات شرکت‌ها هنوز در تلاش هستند تا بفهمند در آینده به چه مقدار فضای اداری نیاز دارند.

آنچه تقریباً مسلم است این است که بسیاری از کارفرمایان انتظار دارند حتی با افزایش تعداد آنها به فضای اداری کمتری نیاز داشته باشند. بر اساس این گزارش، برخی در حال حاضر در حال کاهش متراژ مربع خود هستند.

حتی با کاهش این کارفرمایان، آمازون، فیسبوک و سایر غول‌های فناوری شروع به خرید و اجاره املاک و مستغلات در منطقه سیاتل و فراتر از آن در طول همه‌گیری کردند.

بر اساس گزارش گروه Broderick، آمازون به تنهایی متعهد شده است که بیش از شش میلیون فوت مربع فضای اجاره ای یا دارای مالکیت در Bellevue، یک مرکز فناوری رو به رشد در نزدیکی سیاتل، داشته باشد. این بیش از سه برابر ردپای فعلی Bellevue و فضای کافی برای پذیرش بیش از 30000 کارمند است.

با این حال، تحلیلگران و مالکان مشترک می گویند انتظار می رود همه این عوامل به نفع فضاهای همکاری و “بسته اجرایی” مانند موارد ارائه شده توسط WeWork و Thinkspace باشد.

چی که اخیراً یک استارتاپ جدید هوافضا به نام Minim Zero را تأسیس کرده است، گفت حتی تیم‌های آمازون شش ماه است که از Thinkspace استفاده می‌کنند.

چی گفت، صرف نظر از اندازه شرکتشان، آنچه کارکنانی که به فضاهای کاری مشترک روی می آورند میل دارند، ارتباط با سایر کارگران است.

او گفت: «آنها می توانند در یک محیط استارتاپی قرار بگیرند که انرژی زیادی دارد. «یک یا دو مکالمه کوتاه با کسی در فضا که فقط او را خرد می کند و به شما انگیزه می دهد. شما می گویید: “وای، کاری که این مرد انجام داد شگفت انگیز است، اینطور نیست؟” مثل این است که مجبورت کنم به پشت میزت برگردی، بنشینی و بگویی: “من هم می خواهم چیزم را له کنم.”