در عصر کار ترکیبی، شرکت‌های فناوری در حال آزمایش طرح‌بندی‌های اداری جدید هستند

در عصر کار ترکیبی، شرکت‌های فناوری در حال آزمایش طرح‌بندی‌های اداری جدید هستند

Qualtrics دفتر مرکزی جدید خود را در سیاتل در طول همه گیری همه گیر طراحی کرد و شامل چندین فضا برای تجمع و ارتباط است. (عکس از brooztechnology/Taylor Soper)

بسیاری از شرکت‌های فناوری با اتخاذ سیاست‌های کاری ترکیبی دائمی ناشی از همه‌گیری، ردپای املاک و مستغلات خود را کاهش می‌دهند. آنها همچنین در حال بازنگری در نحوه طراحی و استفاده از فضای موجود هستند زیرا دفتر فیزیکی بیشتر در مورد جمع آوری و همکاری در این دوره جدید کار می شود.

  • زیلو گروه یکی از اولین شرکت های فناوری بود که یک خط مشی کاری انعطاف پذیر را معرفی کرد که به کارمندان اجازه می داد از هر کجا کار کنند. در نتیجه، این شرکت بخشی از فضای اداری خود را اجاره کرده است و در حال آزمایش با چیدمان های مختلف دفتر است، به ویژه با در نظر گرفتن جلسات حضوری. مگان رایبشتاین، معاون مدیریت پروژه و کار منعطف Zillow، گفت: تعامل اجتماعی «دلیل آمدن مردم است».
  • Qualtrics سال گذشته یک دفتر مرکزی جدید در مرکز شهر سیاتل افتتاح کرد. برای به حداکثر رساندن املاک و مستغلات و بهبود بهره‌وری زمانی که کارمندان وارد می‌شوند – انتظار می‌رود 1 تا 2 روز در هفته در دفتر کار کنند – Qualtrics “محله‌هایی” ایجاد کرد که توسط تیم‌های خاص در روزهای خاص استفاده می‌شوند. او همچنین یک اتاق کنفرانس بزرگ را برای بهینه سازی مشاهده دیجیتال برای جلسات هفتگی همه تغییر جهت داد.
  • در آمازون گروه People eXperience and Technology (PXT) چندین طبقه را در ساختمان‌های Nitro شرکت در سیاتل برای ارائه انعطاف‌پذیری بیشتر، از جمله طبقات اختصاص داده شده به همکاری یا کار بی‌صدا، دوباره طراحی کرد. آمازون همچنین ساخت و ساز پنج برج در مرکز شهر Bellevue، واشنگتن را به دلیل عدم اطمینان مداوم در مورد تأثیر کار هیبریدی بر طراحی دفتر متوقف کرد.

بررسی های داخلی شرکت نشان می دهد که کارکنان در خانه احساس بهره وری می کنند. اما بسیاری هنوز برای ارتباط چهره به چهره با همکاران خود ارزش قائل هستند. برخی تحقیقات نشان می دهد که ملاقات حضوری می تواند ایده های خلاقانه تری نسبت به چت های ویدیویی ایجاد کند.

میشل فیستر، مدیر ارشد تولید تحقیقات در Qualtrics می‌گوید: «بیشتر فناوری یک تجارت خلاقانه است، چه مهندس یا یک فروشنده نرم‌افزار، و فکر می‌کنم این بخشی است که مردم از دست داده‌اند. “اعتماد عاطفی به تیم شما چاشنی کار است. اینها چیزهایی هستند که کار خوب را عالی می کنند.»

کارمندان گروه Zillow در zRetreat شرکت در سیاتل گرد هم می آیند. (عکس گروهی روی Zillow)

یک نظرسنجی در ماه آوریل نشان داد که 61 درصد از مدیران محل کار گفته اند که فضای خود را به گونه ای تنظیم کرده اند که امکان حضور تیم های ترکیبی و کاملاً اداری را فراهم کند. گزارش شرکت مدیریت محل کار Envoy خاطرنشان کرد که افزودن همکاری بیشتر و فضاهای اجتماعی رایج ترین تغییرات بود.

نظرسنجی دیگری که توسط شرکت املاک و مستغلات JLL انجام شد نشان داد که 73 درصد از پاسخ دهندگان برنامه ریزی کرده اند یا برنامه ریزی کرده اند تا تمام فضای اداری را باز و مشارکتی و بدون میزهای اختصاصی ایجاد کنند.

JLL در گزارش خود گفت: “شرکت کنندگان در نظرسنجی ما به ما می گویند که می خواهند دفتر آینده آنها فضایی خلاقانه و مشارکتی باشد که رفاه کارکنان را ارتقا دهد و بهره وری را به حداکثر برساند.”

Qualtrics یک منطقه “کتابخانه” برای کارهای آرام مشرف به مرکز شهر سیاتل دارد. (عکس از brooztechnology/Taylor Soper)

اما ارائه یک فضای خصوصی برای کارهای فردی هنوز برای کسانی که می‌خواهند زمان خود را صرف پیکربندی کد یا بررسی صفحات گسترده کنند، مهم است. در یک تور اخیر از فضای Qualtrics، اتاق های خصوصی “باجه تلفن” و “کتابخانه” شرکت مورد استفاده قرار گرفت.

جینا شیبلی، مدیر ارشد ارتباطات در Qualtrics گفت: “این غیرواقعی است که فکر کنیم کسی می تواند وارد یک دفتر شود و فقط همکاری کند.”

داده‌های شرکت تاسیساتی Kastle نشان داد که اشغال دفاتر در اوایل این ماه به 47.5 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از قبل از همه‌گیری بود.

(گرافیک قلعه)

Qualtrics دارای هفت طبقه 175000 فوت مربعی در برج 2+U در مرکز شهر سیاتل (و شش طبقه اجاره شده) است که یکی از آنها هنوز ساخته نشده است. این شرکت که 1000 نفر را در سیاتل استخدام می کند، در حالی که آزمایش محل کار هیبریدی در حال توسعه است، در حالت آماده باش است.

شیبلی گفت: «ما بر اساس کارهایی که مردم انجام می دهند یاد خواهیم گرفت. “شاید در نهایت ما فضای کنفرانس بیشتری ایجاد کنیم.” شاید به میزهای بیشتری نیاز داشته باشیم. اما من این ایده را دوست دارم که ما کمی انعطاف داریم.»

ساعت خوش با همکاران در زوم در ابتدای همه گیری محبوب شد، اما تازگی این رویدادها کم رنگ شده است. اکنون برخی می گویند عقب نشینی در سطح شرکت باید یک الزام باشد.

پیش بینی روند بعدی در فرهنگ اداری دشوار است. مدیران بر اهمیت گوش دادن به بازخورد کارمندان با بازگشت افراد بیشتری به دفتر تاکید کردند.

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow در پادکست اخیر Morning Brew گفت: “محل کار خود در حال اختراع مجدد است.” این به نوعی شبیه بیگ بنگ است. ما در تلاش برای درک فیزیک اولیه، درست پس از انفجار بزرگ هستیم. ما همه با هم در حال کشف آن هستیم.