• خانه
 • اخبار
 • در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.

در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.

در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.
شعار مارینرز “SEA Us Rise” همانطور که روی یک نقاشی دیواری نشان داده شده است که JP Crawford را در SoDo نشان می دهد. این می تواند شعاری برای ظهور سیاتل به عنوان یک مرکز فناوری در 21 سال گذشته باشد. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

یه نفس بکش سیاتل مارینرز برای اولین بار در 21 سال گذشته به فصل پس از بازگشت بازگشته است و به طولانی ترین خشکسالی در ورزش حرفه ای آمریکا پایان می دهد. برد خیره کننده جمعه شب در پارک T-Mobile.

اگر شما تازه وارد سیاتل یا یک محلی خیس و چاشنی شده هستید، سیاتل بدون شک در سال 2001 شهر بسیار متفاوتی بود. هک، فقط پنج یا 10 سال پیش بسیار متفاوت بود!

صنعت فناوری و شرکت ها، افراد و محصولات مرتبط با آن، سیاتل را به قطب نوآوری تبدیل کرده است. این یک مقصد کاری برای پیوندهای فراوان است، بسیاری از آنها نمی توانند ادگار مارتینز را از ترکیب بیسبال انتخاب کنند یا به شما بگویند که “پیست 95” به چه معناست.

آخرین باری که مارینرز به پلی آف راه یافت، این کار را با رکورد 116 برد در فصل انجام داد. آنها توسط تیم New York Yankees فرستاده شدند، تیمی که به نظر می رسد ریشه در کل کشوری دارد که تحت تأثیر حوادث 11 سپتامبر قرار گرفته است.

2022 دریانوردان در حال رقصیدن هستند، پیراهن پوشیده گروهی حول محور تازه کار خولیو رودریگز، که آخرین باری که تیم فصل پس از آن را دید کمتر از یک سال سن داشت، ساخته شد.

brooztechnology تا مارس 2011 به دنیا نیامد، اما در دهه قبل اتفاقات زیادی افتاد که باعث شد ما چه کسی و چه چیزی را پوشش دهیم. ما دوست داریم بگوییم، «آنچه اینجا اتفاق می‌افتد در همه جا مهم است.» بیایید امیدوار باشیم که این موضوع در اکتبر در مورد بیسبال نیز صدق کند.

بنابراین، نان چاودار و خردل (یا فقط Uber Eats) را بشکنید و برای نگاهی به برخی از نقاط عطف تکنولوژیکی و فرهنگی سال 2001 ادامه مطلب را بخوانید:

 • را رکود داتکام که در سال 2000 آغاز شد، در سال 2001، زمانی که تعدادی از شرکت‌هایی که در سیاتل فعالیت می‌کردند، بسته شدند، از جمله وب‌سایت خیریه GreaterGood، پلت فرم خرید گروهی Mercata، خرده‌فروش نرم‌افزار رایانه‌ای Egghead.com، استخدام وب‌سایت ورزشی Rivals.com به طور کامل محقق شد. ، خرده فروش تحویل آنلاین Kozmo، استارتاپ تبلیغاتی Mediapassage، فروشگاه اینترنتی مواد غذایی Webvan و غیره. اما دیگران، از جمله مایکروسافت و آمازون، زنده ماندند و بعدها پیشرفت کردند.
 • پارک تی موبایل در سال 2001 یک استادیوم 2 ساله به نام Safeco Field بود. شرکت بیمه قبل از اینکه شرکت مخابراتی بی‌سیم Bellevue، مستقر در Wash.، T-Mobile در سال 2019 به رنگ بنفش درآمد، حق نامگذاری 20 ساله را در اختیار داشت.
در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.
Safeco Field در سیاتل قبل از اینکه T-Mobile Park شود. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)
 • سوژال پاتل و پل مایکسل پرش شروع را گرفتند و شروع کردند سیستم های ایسیلون، پیش بینی افزایش عظیم داده های بدون ساختار در جهان است. این قمار نتیجه داد، زیرا Isilon در سال 2010 به قیمت 2.5 میلیارد دلار به EMC فروخت که یکی از بزرگترین خریدهای یک شرکت فناوری سیاتل بود.
 • به عنوان یک کتابفروش آنلاین پررونق، آمازون درآمد رکورد 3.12 میلیارد دلاری را در سال 2001 گزارش کرد و این شرکت وارد مشارکت تجارت الکترونیک با Target و Borders شد. غول فناوری بسیار متحول شده که چهره سیاتل را تغییر داد، در سال 2021 درآمدی معادل 469.8 میلیارد دلار داشت.
 • مایکروسافت درآمد 25.3 میلیارد دلاری را برای سال مالی 2001 گزارش کرد، در حالی که 21 سال بعد از آن 198.3 میلیارد دلار درآمد داشت. این سازنده نرم افزار ویندوز XP را منتشر کرد و در همان سال با عرضه ایکس باکس وارد تجارت کنسول بازی های ویدیویی شد. در آن زمان، راک (بیشتر) یک کشتی گیر بود…
 • استارباکس استارباکس کارت را برای اولین بار معرفی کرد و در سال 2001 دارای 4709 فروشگاه بود. غول قهوه به سرمایه گذاری هنگفت در فناوری ادامه داده است – سفارش تلفن همراه حدود یک چهارم تراکنش های ایالات متحده در فروشگاه های تحت مدیریت شرکت را تشکیل می دهد – و استارباکس اکنون بیش از 34000 مکان دارد. در سال 84 بازار
 • یک غول هوافضا متولد شد بوئینگ اعلام کرد که دفتر مرکزی شرکت خود را از سیاتل (جایی که از زمان تأسیسش در سال 1916 در آنجا مستقر بود) دور می کند و در نهایت در شیکاگو فرود می آید. بوئینگ امسال اعلام کرد که دفتر مرکزی خود را دوباره، این بار به ویرجینیا منتقل خواهد کرد. این شرکت به ساخت هواپیما در اورت و رنتون، واشنگتن ادامه می دهد.
 • یک سیب اولین آی پاد و همچنین آیتونز را منتشر کرد و اولین فروشگاه های خرده فروشی خود را افتتاح کرد و عصری را آغاز کرد که نبرد آن با مایکروسافت را فراتر از سیستم عامل ها و رایانه های رومیزی خواهد برد.
در حالی که مارینرها به خشکسالی تاریخی خود پایان می دهند، نگاهی به گذشته در 21 سال گذشته در سیاتل تغییر کرده است.
مرکز شهر سیاتل، 2001 (عکس فلیکر / آرشیو شهرداری سیاتل)
 • مدتها قبل از زلزله هیولا، زلزله بزرگتر و ترسناکتری سیاتل را لرزاند. 28 فوریه 2001 یک زلزله کم این انفجار در ساعت 10:54 صبح به وقت محلی رخ داد و نزدیک به یک دقیقه با قدرت 6.8 ریشتر به طول انجامید.
 • را متوسط ​​قیمت خانه طبق گزارش دفتر مدیریت مالی، در ایالت واشنگتن در سال 2001، 179900 دلار بود. این رقم در سال 2021 560400 دلار است. مقرون به صرفه بودن مسکن در سیاتل به یک موضوع مهم مدنی تبدیل شده است.
 • چند نفس آخر از موسیقی پست گرانج را می توان در آهنگ “Hanging by a Moment” گروه لایف هاوس لس آنجلس شنید که در سال 2001 ترانه شماره 1 بیلبورد در جدول هات 100 بود.
 • و خیلی بیشتر بود فیلم یا کتاب پرمخاطب مغازه برای اجاره …