• خانه
  • اخبار
  • در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.

در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.

در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.
Kshama Sawant، زن شورای شهر سیاتل و حامیانش طی یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته درخواست خود را برای تصویب قانونی برای ممنوعیت تبعیض طبقاتی در سیاتل اعلام کردند. (عکس توییتر از طریق @cmkshama)

هنگامی که Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، این هفته قانونی را برای ممنوعیت تبعیض طبقاتی در سیاتل ارائه کرد، حامیان او شامل کارگران فناوری بودند که می‌گویند سیستم تعصب و ظلم از جنوب آسیا تا ایالات متحده و سیاتل آنها را دنبال کرده است.

قانون پیشنهادی ساوانت اولین تلاش این کشور برای پرداختن به یک رویه اجتماعی است که ریشه در تاریخ هزاران ساله هند و سایر کشورها دارد. عضو شورای سوسیالیست به نمایندگی از بخش 3 سیاتل گفت که کارگران، از جمله در بخش فناوری، در محل کار خود در سیاتل و سایر شهرهای سراسر کشور با تبعیض روبرو هستند.

به عقیده ساوانت، کاست یک سیستم سلسله مراتب اجتماعی و تبعیض طبقاتی با موانعی است که باعث ایجاد جدایی اجتماعی، محرومیت اقتصادی و حتی خشونت فیزیکی یا روانی می شود.

ساوانت این هفته گفت: «با بیش از 167000 جنوب آسیایی که در واشنگتن دی سی زندگی می کنند و عمدتاً در منطقه سیاتل بزرگ متمرکز شده اند، این منطقه باید به تبعیض طبقاتی رسیدگی کند و اجازه ندهد که نامرئی و بدون توجه باقی بماند.

در طول 10 سال حضورش در شورای شهر، ساوانت از طیف وسیعی از مسائل حقوق کارگران دفاع کرد و فناوری های بزرگی از جمله فشار برای “مالیات سر” در آمازون و سایر مشاغل بزرگ را در پیش گرفت. او هفته گذشته اعلام کرد که پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود در پایان سال 2023، مجدداً در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

طی یک کنفرانس خبری درباره قانون کاست در تالار شهر سیاتل (ویدئوی زیر)، ساوانت توسط حامیانی محاصره شد که شامل اعضایی از جامعه فناوری بود که تمرکز زیادی از مهاجران جنوب آسیا دارد.

سمیر خوبرگاد، مهندس سابق آمازون و مدیر ارشد فعلی مهندسی نرم افزار برای پلتفرم های ابری در نت اپ، 26 سال است که در زمینه فناوری کار می کند. او گفت که در یک شهر معدنی کوچک و جدا شده اجتماعی در وسط هند بزرگ شده است و جزئیات جداسازی و اعمال تبعیض آمیز را که در جوانی با آن روبرو بوده است، شرح داد.

خوبرگاد بدون پرداختن به جزئیات مربوط به دوران اقامت خود در ایالات متحده یا هیچ یک از مشاغل خود، گفت که تبعیض در هنگام مهاجرت او را دنبال کرد.

خوبرگاد گفت: «آسیایی‌های جنوبی بخش مهمی از شهر سیاتل هستند، به دلیل صنعت فناوری، به دلیل دانشگاه‌های اینجا. وقتی ما هندی‌ها به ایالات متحده می‌آییم، تعصبات خود را با خود می‌آوریم و از رفتار تبعیض‌آمیز خلاص می‌شویم، زیرا مردم در ایالات متحده نمی‌دانند چگونه این رفتار تبعیض‌آمیز را تشخیص دهند.»

مدیر عامل Madrona Venture Group S. “Soma” Somasegar به مدت 34 سال در صنعت فناوری کار کرده است، از جمله نزدیک به سه دهه در مایکروسافت، جایی که او به عنوان رئیس بخش توسعه دهندگان این غول فناوری خدمت کرده است.

در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.
س «سوما» سوماگر. (عکس گروهی Madrona Venture)

سوماگر روز پنجشنبه به brooztechnology گفت: «هر نوع تبعیض بد است، خواه جنسیت، مذهب، قومیت، طبقه یا رنگ پوست باشد.

سوماگر گفت که شخصاً هیچ گونه تعصب در جامعه فناوری در سیاتل یا ایالات متحده دیده نمی شود

سوماگر گفت: «اما سؤال این است که اگر 100 اولویت در پیش رو داشته باشم، کجا در لیست اولویت ها قرار می گیرد؟ “تجربه من مثبت تر از آن چیزی است که این قانون ارائه می دهد.”

اما Raghav Kaushik، مهندس نرم افزار در مایکروسافت به مدت 19 سال، در کنفرانس مطبوعاتی Sawant گفت: “من از تجربه شخصی خود می توانم به شما بگویم که تبعیض طبقاتی در اینجا در بخش فناوری اتفاق می افتد.”

کاوشیک گفت که در سال 2006، زمانی که دولت هند یک برنامه اقدام مثبت برای کمک به مردم از کاست های تحت ستم را اعلام کرد، این موضوع در یک تاپیک ایمیل در مایکروسافت مورد بحث قرار گرفت.

کاوشیک گفت: «مقامات مختلفی بودند که نظرات بسیار متعصبانه و نفرت انگیزی را در تمسخر کاست های ستمدیده و دالیت ها مطرح کردند و هوش و اخلاق کاری آنها را زیر سوال بردند. تبعیض طبقاتی همین جا در میان ما وجود دارد.

یک مورد ادعایی تبعیض طبقاتی در صنعت فناوری به یک دعوای مهم در کالیفرنیا تبدیل شد، جایی که یکی از کارگران سابق سیسکو سیستمز ادعا کرد که به دلیل وضعیت طبقه پایینش مورد تبعیض قرار گرفته است.

قانون بلومبرگ گزارش داد که کارگر ناشناس مدعی شد که مدیران دفتر مرکزی سیسکو در سن خوزه، کالیفرنیا، او را از جلسات محروم کرده و او را برای ارتقاء به دلیل جایگاهش به عنوان بخشی از کاست دالیت، که پایین‌ترین طبقه سلسله مراتب جنوب آسیا به حساب می‌آید، از دست داده‌اند. سیستم

این پرونده قانون ضد تبعیض کالیفرنیا را مورد آزمایش قرار داد که شامل محافظت در برابر تبعیض بر اساس مبدا است.

بر اساس این پرونده سیسکو، کارمندان آلفابت مادر گوگل، تحت عنوان اتحادیه کارگران آلفابت، قبلاً از غول فناوری خواسته بودند تا سیاست ضد تبعیض خود را در ایالات متحده بر اساس کاست هندی اجرا کند و نوشت: “Alphabet می تواند صنعت را رهبری کند و تبدیل شود. اولین شرکت فناوری که کاست را به عنوان یک دسته حفاظت شده در سطح جهانی اضافه کرد.

Equity Lab، یک موسسه غیرانتفاعی که به مسائل نابرابری می پردازد، در یک نظرسنجی در سال 2016 از آمریکایی های آسیای جنوبی دریافت که از هر چهار نفر تحت ستم طبقاتی، یک نفر با تجاوز فیزیکی و کلامی، یک نفر از هر سه نفر با تبعیض در آموزش و دو نفر از سه نفر مواجه شده است. 67 درصد در محل کار با تبعیض مواجه بودند.

این سازمان در یک یک توییت قانون پیشنهادی ساوانت “فرصتی مبتکرانه برای سیاتل است تا ملت را در برابری طبقاتی رهبری کند و تاریخ آن را به عنوان مکانی امن برای همه ارج بگذارد.”

ساوانت این نبرد اخیر را با اخراج های مداوم در بخش فناوری مرتبط دانست.

میلیاردرها و مولتی‌میلیونرها، سهامداران و مدیران شرکت‌هایی مانند گوگل، آمازون و مایکروسافت از زمان شروع همه‌گیری، میلیاردها دلار سود به دست آورده‌اند و اکنون بار دیگر بار رکود سرمایه‌داری را به دوش زحمتکشان می‌اندازند. او گفت که ده‌ها هزار کارگر فناوری را اخراج می‌کند. او افزود که «در همبستگی با کارگران فناوری که می‌خواهند برای مقابله با آنها سازماندهی کنند، می‌ایستد.»