• خانه
  • اخبار
  • در تجربه واقعیت مجازی “بی نهایت” در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید

در تجربه واقعیت مجازی “بی نهایت” در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در تجربه واقعیت مجازی "بی نهایت" در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید

داخل "بی نهایت" نمایشگاه VR
بازدیدکنندگان The Infinite از یک فضای نمایشگاهی در تاکوما Armory عبور می‌کنند که دارای یک نسخه VR در مقیاس کامل از ایستگاه فضایی بین‌المللی است. در پیش زمینه، لزلی کیلپ و کایل بایرام به تماشای یک راهپیمایی فضایی VR نشسته اند. (عکس از brooztechnology / آلن بویل)

تاکوما، واشنگتن – یک تور در ایستگاه فضایی بین المللی کافی نیست، حتی اگر این تور را در واقعیت مجازی انجام دهید.

این را زمانی متوجه شدم که در مورد Infinite تحقیق کردم، یک نمایش واقعیت مجازی با طراحی هوشمندانه که از بیش از 250 ساعت ویدیوی سه بعدی گرفته شده در ایستگاه فضایی (و خارج از آن) برای تقریباً سه سال استفاده کرد.

پس از ماه‌های طولانی در مونترال و هیوستون، نمایشگاه… یا نمایشگاه… یا به قول شما… در پایان ماه گذشته در تاکوما Armory فرود آمد و تا ۳۱ ژوئیه برای بازدیدکنندگان باز است.

بهترین راه برای توصیف The Infinite این است که آن را یک تجربه همهجانبه بنامیم، یک ژانر سرگرمی از یک برداشت نسبتاً اخیر که شامل نمایشگاه های همهجانبه ون گوگ نیز می شود که راه خود را در سراسر جهان راه می اندازند. (یکی از این نمایشگاه ها اخیراً به چرخه خود در تاکوما پایان داده است و دیگری هنوز در سیاتل در حال برگزاری است.)

حتی بر اساس استانداردهای یک تجربه همهجانبه، The Infinite در کلاس خودش قرار دارد.

فلیکس لاجنس، یکی از بنیانگذاران استودیو Felix & Paul و مدیر ارشد خلاق The Infinite، گفت: “مردم لزوماً متوجه نیستند که این بزرگترین تجربه واقعیت مجازی است که تا به حال ایجاد شده است، از نظر اندازه و ظرفیت انسانی.” من بعد از اولین برخوردم با این تجربه ما می‌توانیم تا ۱۵۰ نفر را در یک فضای باز به مساحت ۷۰۰۰ فوت مربع پیاده‌روی کنیم که همزمان این تجربه جمعی را به اشتراک بگذارند.»

پس چه احساسی دارند؟

تصور کنید که هدفون های واقعیت مجازی را به سر می گذارید، با شفق شمالی بالای سرتان در فضا قدم می زنید و مستقیماً در بدنه ایستگاه فضایی بین المللی شنا می کنید تا ببینید فضانوردان چه می کنند. می‌توانید با خدمه دور میز شام تولد موقتشان جمع شوید، یا تماشا کنید که برای یک پیاده‌روی فضایی آماده می‌شوند، یا بالای شانه‌هایشان مراقب باشید که از پنجره غول‌پیکر ایستگاه به چرخش زمین در پایین نگاه می‌کنند.

شما فقط فیلم تماشا نمی کنید. مثل اینکه هستی که در فیلم.

سیستم VR حرکات شما را هنگام عبور از یک مدل اسکلتی کامل از ایستگاه فضایی که با کره های مجازی درخشان پر شده است، ردیابی می کند. هنگامی که دست خود را از میان یکی از کره ها فشار می دهید، نمای به یک صحنه ویدیویی سه بعدی تبدیل می شود. می توانید گفتگوی بین فضانوردان یا نظری را در خارج از دوربین فضانورد بشنوید.

کریستینا کوخ، فضانورد ناسا در یکی از صحنه های کوچک گفت: «این کمی شبیه به سر صحنه رفتن است.

این آزمایش در چهار “فصل” سازماندهی شده است که بر روی سازگاری با محیط فضایی، انجام کارهای اکتشافی فضایی، همکاری با شرکای بین المللی و نگاه به آینده متمرکز است. شما فقط حدود 35 دقیقه فرصت دارید تا ایستگاه را کاوش کنید، بنابراین هیچ راهی برای گذر از بیش از 60 صحنه سه بعدی در طول یک تور وجود ندارد.

در پایان فصل 4، یک مسیر درخشان شما را از طریق فضای VR به یک صندلی استراحت هدایت می کند، جایی که می توانید بنشینید و ارائه را تماشا کنید. مقاومت: یک راهپیمایی فضایی به صورت سه بعدی در سپتامبر گذشته از دوربین نصب شده روی بازوی روباتیک ایستگاه فضایی گرفته شده است.

جاناتان وودز، تهیه کننده اجرایی در استودیو تایم، گفت که راهپیمایی فضایی واقعیت مجازی رویای دیرینه او را برآورده کرده است.

او به من گفت: «نگاه کردن به این فضانوردانی که در مقابل شما کار می کنند، باید بگویم، لحظه ای بود که حداقل دو یا سه بار اشک مرا درآورد. «اول از همه به این دلیل که من نقش کوچکی در خلق آن داشتم. اما همچنین [because of] قدرتی که این امر باید مردم را متحول کند و به آنها اجازه دهد تا اثر بازبینی را بدون هزینه هنگفت خروج از سیاره با موشک تجربه کنند.”

یک ویدیوی 2020 توضیح می دهد که چگونه The Infinite ایجاد شد. (تجربه بی پایان از طریق CollectSpace)

“بی نهایت” به این دلیل به وجود آمد که استودیو تایم (بخش چندرسانه ای مجله تایم) و استودیو فلیکس و پل (یک شرکت سرگرمی غوطه ور مستقر در مونترال) در حال بررسی امکان انجام VR در ایستگاه فضایی بودند.

استودیو فلیکس و پل قبلاً فضانوردان را از طریق آموزش روی زمین برای یک مجموعه مستند ردیابی کرده‌اند، در حالی که استودیوی تایم در حال تولید یک مجموعه ویدئویی دیجیتال است که برنده جایزه امی برای رکورد سال فضانورد ناسا اسکات کلی در فضا شد. در سال 2017، دو تیم تصمیم گرفتند با ناسا و استودیو PHI متحد شوند تا با جسارت به جایی بروند که هیچ پروژه رسانه ای تا به حال نبوده است.

این پروژه شامل ساخت یک نوع تخصصی از دوربین 360 درجه بود که می توانست در برابر مواد اولیه پروازهای فضایی مقاومت کند و ناسا را ​​متقاعد کرد که زمان قابل توجهی از زمان ارزشمند خود را به خدمه ایستگاه اختصاص دهد و فضانوردان را به عنوان اپراتورها، تولیدکنندگان و بازیگران در مدار آموزش دهد.

راه اندازی دوربین VR در ایستگاه فضایی
فضانورد کانادایی دیوید سن ژاک در حال راه اندازی دوربین سینمایی Z-CAM V1 Pro است. (عکس ناسا)
در تجربه واقعیت مجازی "بی نهایت" در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید
فضانورد آن مک‌کلین دوربین ISS Experience را در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار می‌دهد. (عکس ناسا)

لاژنس گفت: «چیزی که تا به امروز بیش از همه مرا هیجان زده می‌کند، این واقعیت است که فضانوردان کمک‌های خلاقانه زیادی به این پروژه داشتند. به عنوان مثال، در بسیاری از شرایط، زمانی که با آنها در فضا فیلمبرداری می‌کردیم، پس از اتمام ضبط آنچه که قرار بود ضبط شود، اجازه می‌دادند دوربین بچرخد. بسیاری از محتوایی که در آنجا می‌بینید به همین شکل، در آن لحظات واقعی ثبت شده است.»

در یک لحظه کلاسیک سه بعدی، فضانورد کانادایی دیوید سن ژاک به کفش‌های کتانی خود اجازه می‌دهد با درجه صفر به سمت دوربین شنا کنند. (سعی کنید یک کفش بگیرید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد.) در صحنه دیگری، آن مک‌کلین، فضانورد ناسا، کریستینا کخ را نشان می‌دهد که از اتاق جدیدش خارج شده و به صفر جی توصیه می‌کند: «اگر تصادفاً چیزی را لگد زدی، می‌گویم، برگرد و ببین چه کار کرد. تو لگد میزنی.»

محیط VR برای The Infinite به گونه ای ساخته شده است که شما باید بتوانید از لگد زدن به چیزی – یا شخصی جلوگیری کنید. وقتی غریبه‌ها به محدوده‌ای حدود 12 فوتی می‌رسند، در ایستگاه فضایی مجازی شما به‌عنوان آواتارهایی درخشان مانند پیشتازان فضا با نورهای آبی درخشان در سینه‌شان ظاهر می‌شوند. و شما همیشه می توانید افراد گروه خود را به عنوان آواتارهای نور طلایی ببینید، مهم نیست چقدر دور هستند.

لاژنس گفت: “اگر نگران فرزند خود باشید، همیشه فرزند خود را خواهید دید.”

در تجربه واقعیت مجازی "بی نهایت" در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید
دیوید سن ژاک فضانورد کانادایی هدفون را در The Infinite چک می کند. (عکس از تجربیات بی نهایت)
در تجربه واقعیت مجازی "بی نهایت" در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید
بازدیدکنندگان The Infinite در حال تماشای یک نصب ویدیویی با عنوان The Universe Within the Universe هستند. (عکس از ملیسا تیلور برای Infinity Experiences)
در تجربه واقعیت مجازی "بی نهایت" در ایستگاه فضایی بین المللی غوطه ور شوید
بازدیدکنندگان The Infinite از یک اینستالیشن هنری به سبک یک خانه سرگرم کننده به نام The Wormhole عبور می کنند. (عکس از ملیسا تیلور برای Infinity Experiences)

در اینجا چند نکته برای به حداکثر رساندن تجربه “بی پایان” بر اساس تورهای من وجود دارد:

  • صحنه ها می توانند آنقدر غوطه ور باشند که ممکن است وسوسه شوید که حرکت کنید، اما این کار را انجام ندهید مگر اینکه بخواهید صحنه را به پایان برسانید. به دلایل ایمنی، رابط VR طوری برنامه ریزی شده است که در صورت حرکت، صحنه را متوقف کند و شما را به چشم انداز ایستگاه فضایی بازگرداند.
  • بین صحنه ها، یک نقطه برای حرکت به مکان های مختلف در ایستگاه مجازی مشخص کنید. من برای اولین تور خود در همان منطقه ماندم، اما بعداً متوجه شدم که دیدن مناظر زمین از ماژول مشاهده گنبد ایستگاه را کاملاً از دست داده بودم. وودز توضیح داد: «هرچه بیشتر در فضای فیزیکی زمانی که در هدفون قرار می‌گیرید حرکت کنید، تجربه شما غنی‌تر و متنوع‌تر خواهد بود. «باید بر ترس کمی غلبه کنی که ممکن است چیزی داشته باشی.» با این توصیه مسلح، برای یک تور دوم برگشتم.
  • پس از برداشتن هدفون، می‌توانید مجموعه‌ای از اینستالیشن‌های هنری، از جمله پیچ و خم آینه‌ای جادار و ارائه ویدیویی 10 دقیقه‌ای با عنوان «جهان در جهان» را مرور کنید. اگر شما یک بازی سفر با اسید به سبک 2001 هستید، با ما همراه باشید. اما اگر به استروبوسکوپ حساس هستید، زود بیرون بیایید و به فروشگاه هدیه بروید.

وودز گفت که Infinite در زمان خوشی با ایستگاه فضایی بین‌المللی در اوج خود دوباره متحد شد. سوال این است که آیا اگر سازندگان آن مجبور به شروع کار از همین امروز بودند، پروژه ای مانند The Infinite می توانست اتفاق بیفتد؟

وودز گفت: «با تجربه‌ای که از همکاری با برنامه فضایی روسیه داشته‌ام، فکر نمی‌کنم با توجه به تنش‌های بین دو کشور، در حال حاضر شراکتی را آغاز کنم».

همزمان، ناسا برنامه آرتمیس خود را برای فرستادن فضانوردان به ماه افزایش می دهد. آیا این محدودیت بعدی برای تجربیات همهجانبه خواهد بود؟ آیا مردم در حال حاضر به گرفتن عکس در واقعیت مجازی فکر می کنند؟

وودز با خنده گفت: “من نه می توانم تایید کنم و نه رد.”

رزرو زمان برای “بی نهایت” در تاکوما آرموری (ارائه شده توسط Tacoma Arts Live) می تواند از طریق سرویس بلیط آنلاین Fever انجام شود. قیمت بلیط از 15 تا 48 دلار متغیر است. شرط سنی: 8 یا بیشتر. این تجربه با ویلچر قابل دسترسی است و حدود 60 دقیقه طول می کشد.

آیا می خواهید ایستگاه فضایی مجازی را به خانه خود بیاورید؟ صحنه‌های واقعیت مجازی سه‌بعدی ایستگاه را می‌توان نه تنها در «بی‌نهایت»، بلکه در «کاوش‌گران فضایی: تجربه ISS»، مجموعه‌ای همه‌جانبه که برای هدفون‌های Oculus در دسترس است، مشاهده کرد.