• خانه
 • اخبار
 • در اینجا نحوه توصیه VCها به بنیانگذاران و ارزش گذاری استارتاپ ها در میان رکود فناوری آمده است

در اینجا نحوه توصیه VCها به بنیانگذاران و ارزش گذاری استارتاپ ها در میان رکود فناوری آمده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
در اینجا نحوه توصیه VCها به بنیانگذاران و ارزش گذاری استارتاپ ها در میان رکود فناوری آمده است

در اینجا نحوه توصیه VCها به بنیانگذاران و ارزش گذاری استارتاپ ها در میان رکود فناوری آمده است
در جهت عقربه های ساعت از چپ: الیزا لا کاوا، آویل گینزبورگ، سارا لیندکویست و جیمز نیول.

این که آیا اقتصاد در رکود است یا خیر هنوز مورد بحث است. اما دنیای استارتاپ قطعاً در یکی است.

این یکی از نکات کلیدی است که توسط پانلی از سرمایه گذاران استارت آپی سیاتل که سه شنبه شب توسط برنامه کارآفرین TiE سیاتل در بورس نوآوری جهانی در Bellevue، واشنگتن برگزار شد، بیان کردند.

بسیاری از استارت آپ ها در زمانی که سرمایه گذاران خطرپذیر به سرعت در حال گسترش سرمایه بودند، پول جمع آوری کردند. اما همین سرمایه گذاران اکنون در حال کاهش هستند و انتظارات سخت گیرانه تری را برای شرکت هایی اعمال می کنند که به دنبال جمع آوری پول هستند. این امر بسیاری از بنیانگذاران را وادار می کند تا هزینه ها را کاهش دهند، وجه نقد را کاهش دهند و بر سودآوری تمرکز کنند.

سارا لیندکوئیست، دستیار ارشد فیوز که در این مراسم صحبت می کرد، گفت: “ما اکنون در آن دوره ای هستیم که باید با موسیقی روبرو شوید.”

بر اساس تحلیلی که ارنست و یانگ در زمینه تامین مالی انجام داده است، شرکت های تحت حمایت سرمایه گذاری در سال گذشته در مجموع 209 میلیارد دلار جذب کردند که 36 درصد کمتر از سال قبل است. این کاهش سرمایه احتمالاً در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت و نرخ‌های بهره در مواجهه با تورم مداوم همچنان به طور پیوسته بالاتر می‌روند.

برای درک این باد مخالف، گروهی از سرمایه گذاران خطرپذیر چشم انداز سرمایه گذاری خود را به اشتراک گذاشتند. پانل شامل الیزا لا کاوا بود. بنیانگذاران تعاونی شریک عمومی آویل گینزبورگ. جیمز نیول شریک وویجر کپیتال. و لیندکویست. این بحث توسط تیلور سوپر سردبیر brooztechnology مدیریت شد.

چهار نکته اصلی ما را از این بحث بخوانید.

در اینجا نحوه توصیه VCها به بنیانگذاران و ارزش گذاری استارتاپ ها در میان رکود فناوری آمده است
از چپ: کیشور پانپالیا، آویل گینزبورگ، جیمز نیول، الیزا لا کاوا، مادو سینگ، سارا لیندکویست و تیلور سوپر. (عکس TiE Seattle)

آیا در رکود هستیم؟

 • پاسخ کوتاه بله است، به خصوص برای استارتاپ هایی که به دنبال درآمدزایی هستند. لا کاوا از مادرونا گفت: “برای شرکت های ما که می فروشند، در حال حاضر کمی متفاوت است.” و من فکر نمی‌کنم که حداقل تا پایان امسال این تغییر کند.»
 • اعضای هیئت مدیره گفتند که سرمایه‌گذاران معیارهای سخت‌گیرانه‌تری را اعمال می‌کنند و به سمت کسب‌وکارهایی می‌روند که حاشیه سود بهتری دارند و مسیر روشن‌تری برای دور بعدی تامین مالی دارند.
 • Voyager’s Newell حکایتی را در مورد بنیان‌گذاری به اشتراک گذاشت که گفته بود شرکتش افزایش سرمایه را تا زمانی که بازار دوباره رونق بگیرد به تعویق می‌اندازد. او به یاد می آورد که به آن موسس گفت: “وای بچه ها، این بازار هرگز بر نمی گردد.”

ارزیابی سرمایه گذاری های آتی

 • گینزبورگ از بنیانگذاران تعاونی می‌گوید یکی از راه‌هایی که شرکت او استارت‌آپ‌ها را در نظر می‌گیرد، توانایی آن‌ها برای رشد بدون اتکای شدید به بازارهای سرمایه و «پول احمقانه» است. او گفت بهترین شرکت‌هایی که در کارنامه‌اش کار می‌کنند، شرکت‌هایی هستند که پولشان تمام نمی‌شود.
 • Lindquist از Fuse گفت که افتتاحیه شرکت قبل از رکود گسترده بود اما اکنون در حال محدود شدن است. او گفت که این شرکت بر روی شرکت‌های نرم‌افزار تجاری تمرکز دارد که می‌توانند به راحتی به بهره‌وری کمک کنند و به ساختار هزینه‌های کسب‌وکار کمک کنند.
 • لا کاوا گفت بنیانگذاران باید از خود بپرسند: شش ماه دیگر کجا خواهید بود؟ اگر آنها نمی توانند به طور واقع بینانه به نقاط عطف خاصی دست یابند که سرمایه گذاران خارجی به دنبال آن هستند، پس نباید سرمایه خود را برای گسترش باند افزایش دهند. او گفت: “شما نمی خواهید این پل به هیچ جا تبدیل شود.”

استارتاپ ها باید هزینه ها را پایین نگه دارند

 • شرکت کنندگان در این جلسه گفتند که استارت آپ ها باید بودجه ها را با تظاهر و درک اینکه اقتصاد همچنان عقب خواهد ماند، مدیریت کنند. این شامل کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن نقدینگی است.
 • یک مطالعه اخیر توسط شرکت کارت اعتباری شرکت Brex نشان داد که بسیاری از استارت‌آپ‌ها هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی، الکترونیک و هزینه‌های تجاری عمومی را کاهش می‌دهند.

آیا زمان خوبی برای راه اندازی یک شرکت است؟

 • کوچک کردن شرکت‌های بزرگ فناوری می‌تواند فرصتی را برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ فراهم کند تا همکار خود را پیدا کنند یا استعداد استخدام کنند. برای کسانی که اخراج می شوند، اخراج می تواند زمان و باند راه اندازی یک شرکت را فراهم کند.
 • با این حال، بنیانگذاران باید اعتقاد داشته باشند و به ایده راه اندازی یک شرکت متعهد باشند. لیندکویست این تصمیم را با زمانی که در نظر داشت در موسیقی فعالیت کند مقایسه کرد.
 • او افزود: “شما خود و باوری که دارید را می شناسید.” “رکود اقتصادی یا نه، نوآوری هرگز متوقف نمی شود.”