• خانه
  • اخبار
  • درون نبرد با ربات‌های بد: چرا مدیر عامل F5 معتقد است فناوری خوب می‌تواند در نهایت پیروز شود

درون نبرد با ربات‌های بد: چرا مدیر عامل F5 معتقد است فناوری خوب می‌تواند در نهایت پیروز شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درون نبرد با ربات‌های بد: چرا مدیر عامل F5 معتقد است فناوری خوب می‌تواند در نهایت پیروز شود

درون نبرد با ربات‌های بد: چرا مدیر عامل F5 معتقد است فناوری خوب می‌تواند در نهایت پیروز شود
مدیر عامل F5، فرانسوا لوکو-دونو، پس از ضبط مجازی پادکست brooztechnology در دفتر خود در برج F5 در مرکز شهر سیاتل این هفته روی صفحه نمایش داده شد. (عکس از brooztechnology/Kurt Milton)

برای هر کسی که اخبار مربوط به Ticketmaster و Taylor Swift یا Twitter و Elon Musk را می خواند، مشکل ربات های مخرب می تواند غیرقابل حل به نظر برسد.

این برنامه‌های خودکار می‌توانند در یک چشم به هم زدن بلیت کنسرت را بگیرند یا در شبکه‌های اجتماعی خود را جعل هویت کنند، در میان کارهای شیطانی بی‌شمار دیگر. ربات‌های بد یک مشکل بزرگ هستند و بر اساس تخمین‌های مختلف، یک چهارم تا نیمی از ترافیک اینترنت جهانی یا حتی بیشتر از آن را تشکیل می‌دهند.

اما آنها شکست ناپذیر نیستند.

این ارزیابی مدیر عامل F5 فرانسوا لوکو دونو است. F5 مستقر در سیاتل یکی از تعداد فزاینده ای از شرکت های فناوری است که راه حل هایی برای شناسایی، بازدارندگی و شکست ربات ها ارائه می دهد. سایر موارد عبارتند از Akamai Technologies، Cloudflare، Google، PerimiterX، Imperva، Datacom و بسیاری دیگر.

او می‌گوید: «شما آن اتوماسیون – آن اتوماسیون بد توسط بازیگران بد – را با فناوری بهتر شکست می‌دهید، و این فناوری بهتر امروز وجود دارد.

Locoh-Donou به ما می پیوندد تا در پادکست brooztechnology این هفته درباره این موضوع بحث کنیم. او می‌گوید که نه تنها به این دلیل که F5 در مبارزه با ربات‌ها است، بلکه به دلیل تهدیدی که برای اعتماد آنها در دنیای دیجیتال ایجاد می‌کنند، به این موضوع علاقه‌مند است.

Locoh-Donou می‌گوید: «تکثیر و پیچیدگی ربات‌ها در چند سال گذشته به‌دلیل در دسترس بودن فناوری و در دسترس بودن استعدادهای انسانی که برای نیرو دادن به ربات‌ها استفاده می‌شود، به طور تصاعدی افزایش یافته است.

وی افزود: “تعدادی از خرده فروشان و قطعاً شرکت های رسانه های اجتماعی انگیزه های افرادی که این ربات ها را ایجاد می کنند و پیچیدگی این ربات ها و نحوه تحریف اطلاعات مورد نظر ما را درک نکرده اند یا واقعا درک نکرده اند.” چرا ربات ها به یک مشکل بزرگ در دنیای دیجیتال تبدیل شده اند.

بسیاری از شرکت‌ها نبرد با ربات‌ها را به‌عنوان پروژه‌ای خود انجام می‌دهند و مهندسان خود را برای حل این مشکل استخدام می‌کنند یا آن را به تیم‌های امنیتی داخلی خود واگذار می‌کنند، که Locoh-Donou آن را یک اشتباه توصیف کرد.

مطمئناً F5 به این دیدگاه علاقه خاصی دارد. محصولات و خدمات امنیتی آن شامل Distributed Cloud Bot Defense است که حاصل خرید 1 میلیارد دلاری Shape Security سه سال پیش است.

با این حال، اجماع فزاینده ای در صنعت فناوری وجود دارد که مبارزه با ربات ها به فناوری تخصصی نیاز دارد.

Aite-Novarica، یک شرکت مشاوره و تحقیقات خدمات مالی، در گزارشی از سپتامبر گفت: “سازمان‌ها شروع به درک این موضوع کرده‌اند که فایروال‌ها، جلوگیری از حملات انکار سرویس و ویژگی‌های امنیتی شبکه… برای رفع مشکلات ربات‌ها کافی نیستند.” 2022 “راه حل های اختصاصی مدیریت ربات برای محافظت در برابر ربات های پیچیده امروزی و اپراتورهای مخرب که به سرعت در حال کشف “ابزار” برای شناسایی ربات هستند، ضروری است.”

Aite-Novarica تخمین می زند که بازار در حال رسیدن به حجم بحرانی است، در مجموع در سال جاری به 860 میلیون دلار می رسد، در مسیر رسیدن به اندازه بازار 1.2 میلیارد دلار در سال 2025.

Aite-Novarica در گزارش خود فناوری شناسایی و حفاظت ربات F5 را در رده «بهترین در کلاس» قرار داده است. Forrester Research F5 را در گزارش آوریل 2022 به عنوان یک “مدعی” در بازار مدیریت ربات طبقه بندی کرد.

تحلیلگران Forrester نوشتند: «ربات‌های بد به مصرف منابع و غلبه بر سازمان‌ها ادامه می‌دهند. ابزارهای مدیریت ربات مدرن باید همگام با حملات همیشه در حال تکامل باشند، طیف وسیعی از گزارش‌های آماده و قابل تنظیم را ارائه دهند و به مشتریان نهایی اجازه دهند تا تجارت خود را با اصطکاک یا ناامیدی کم انجام دهند.

این بخشی از یک تجارت رو به رشد برای F5 است، شرکت فناوری شرکتی سهامی عام مستقر در سیاتل که در زمینه هایی از جمله ارائه برنامه و امنیت، شبکه و مدیریت چند ابری تخصص دارد. درآمد امنیتی F5 در سال مالی گذشته به 1 میلیارد دلار یا 37 درصد از کل درآمد سالانه رسید.

Locoh-Donou می گوید فناوری ضد ربات F5 هزاران سیگنال را تجزیه و تحلیل می کند و به دنبال الگوهای گویایی است که حضور ربات ها را در وب سایت ها و برنامه های آنها نشان می دهد. سپس از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای مرحله دوم تجزیه و تحلیل، با نگاهی به الگوهای تاریخی و سایر داده‌ها، در یک مسابقه تسلیحاتی با مهاجمان استفاده می‌کند.

وقتی Locoh-Donou داستان‌هایی مانند شماره ربات Ticketmaster را می‌خواند، می‌گوید وقتی به هزاران طرفدار قانونی – از جمله فرزندان خودش – فکر می‌کند که خواهان دسترسی منصفانه برای خرید بلیط هستند، احساس غمگینی و ناامیدی می‌کند.

وقتی این را می بینم احساس ناامیدی می کنم زیرا این یک تحریف دنیای دیجیتال است. و من می‌دانم که راه‌حل‌هایی برای رفع آن وجود دارد.» شرکت‌ها موظفند این مشکل، گسترش ربات‌ها را جدی‌تر بگیرند.»

پس مشکل ربات Ticketmaster با تکنولوژی مناسب قابل حل است؟

گفت: بله. “100%”