• خانه
  • اخبار
  • درخواست بازگرداندن حساب توییتر دونالد ترامپ توسط ایلان ماسک

درخواست بازگرداندن حساب توییتر دونالد ترامپ توسط ایلان ماسک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درخواست بازگرداندن حساب توییتر دونالد ترامپ توسط ایلان ماسک

پس از خرید ایلان ماسک 9.2 درصد از سهام توییتر، سهم بزرگی از این شبکه اجتماعی به ماسک رسید. پس از اعلام این خبر، برخی از چهره های محافظه کار از او خواستند تا حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر را بازیابی کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ایلانوماسک پیش از این به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است. پس از این رقم، افراد زیادی از او خواستند که حساب ترامپ را بازگردانی کند. رئیس جمهور سابق ایالات متحده از ژانویه 2021 به حساب توییتر خود دسترسی نداشته است. ماسک قبلاً علیه قوانین کنترل محتوای توییتر و آزادی بیان صحبت کرده بود.

مارجری تایلر گرین، یکی از اعضای کنگره، نوشت: سهامدار عمده جدید در توییتر می تواند آزادی بیان را بازگرداند. وی گفت: این اقدام جسورانه ای خواهد بود و با توجه به سرمایه گذاری هیئت حاکمه در یک صنعت خاص، ممکن است تهدیداتی در این زمینه وجود داشته باشد.

با وجود ادعای ایلان ماسک مبنی بر اینکه توییتر اصول آزادی بیان را رعایت نمی کند، او هنوز به درخواست های کاربران پاسخ نداده است. ماسک پس از خرید سهام در توییتر تنها از وجود دکمه ویرایش صحبت کرد و نظر کاربران را جویا شد.