• خانه
  • اخبار
  • درایو یونی را فعال کنید! LeoStella سیستم های نیروی محرکه الکتریکی آسترا را برای ماهواره های کوچک خریداری خواهد کرد

درایو یونی را فعال کنید! LeoStella سیستم های نیروی محرکه الکتریکی آسترا را برای ماهواره های کوچک خریداری خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درایو یونی را فعال کنید! LeoStella سیستم های نیروی محرکه الکتریکی آسترا را برای ماهواره های کوچک خریداری خواهد کرد

درایو یونی را فعال کنید! LeoStella سیستم های نیروی محرکه الکتریکی آسترا را برای ماهواره های کوچک خریداری خواهد کرد
یک سیستم محرک الکتریکی، رانش را با سوخت زنون روشن می کند. (عکس Astra / Apollo Fusion)

آسترا اسپیس می‌گوید با توکویلا، لیوستلا مستقر در واشنگتن، قراردادی را برای ارائه تعدادی سیستم نیروی محرکه الکتریکی برای ماهواره‌های کوچک لئوستلا منعقد کرده است که تحویل آن اواخر امسال آغاز می‌شود.

شرایط مالی قرارداد فاش نشده است.

LeoStella یک سرمایه گذاری مشترک بین BlackSky و Thales Alenia Space است که در حال ساخت ماهواره برای BlackSky، Loft Orbital و سایر مشتریان در تاسیسات تولید Tukwila خود است. خط تجاری اصلی آسترا اسپیس مستقر در کالیفرنیا مربوط به پرتاب موشک است، اما سال گذشته این شرکت آپولو فیوژن را که سیستم های پیشرانه الکتریکی تولید می کند، خریداری کرد.

سیستم‌های رانش الکتریکی که به عنوان نیروی محرکه یونی نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند با شلیک پرتوهای یونی، حرکت آرام اما ثابتی را برای فضاپیما فراهم کنند. سیستم های Astra / Apollo Fusion می توانند از زنون یا کریپتون استفاده کنند.

پیشرانه الکتریکی آپولو فیوژن قبلاً برای استفاده در نسخه‌ای از تراکتور فضایی Sherpa که توسط Spaceflight Inc. مستقر در سیاتل، یکی از شرکای صنعتی Astra، ساخته شده بود، انتخاب شده بود.

LeoStella قصد دارد از سیستم های پیشرانه الکتریکی آسترا در انواع ماهواره ها استفاده کند.

تاد بیکویست، مدیر برنامه‌ها و زنجیره تامین LeoStella، امروز در بیانیه‌ای گفت: «از آنجایی که تقاضا برای ماهواره‌های کوچک همچنان در حال رشد است، ما همیشه به دنبال گزینه‌های نوآورانه برای ارائه نیروی محرکه بسیار کارآمد و قابل اعتماد برای ماهواره‌هایمان هستیم». موتور فضاپیمای آسترا میراث تابستانی خوبی دارد و عملکردی که ما برای دریافت ماهواره هایمان بر اساس برنامه نیاز داریم، دارد.

مایک کسیدی، معاون مدیریت پروژه آسترا، LeoStella را «نیروی پیشگام در ساخت زیرساخت‌های فضایی حیاتی از طریق انواع پروژه‌های ماهواره‌ای» خواند.

کسیدی گفت: “دیدگاه آنها برای استقرار ماهواره های قابل اعتماد و مقرون به صرفه ارتباط نزدیکی با Astra دارد و نیروهای نوآوری را نشان می دهد که برای گسترش و تسریع دسترسی به فضا تلاش می کنند.”