• خانه
  • اخبار
  • درآمد TSMC در آوریل 2022 پس از افزایش تقاضا به رکورد جدیدی رسید

درآمد TSMC در آوریل 2022 پس از افزایش تقاضا به رکورد جدیدی رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درآمد TSMC در آوریل 2022 پس از افزایش تقاضا به رکورد جدیدی رسید

با ادامه رشد تقاضای جهانی برای پردازنده، درآمد TSMC به بالاترین رکورد فروش ماهانه خود در آوریل 2022 رسید. جهت اطلاع شما کاربران عزیز ترنجی، TSMC یا شرکت تولید نیمه هادی تایوان، بزرگترین تولید کننده نیمه هادی در جهان است که بیش از 50 درصد از تولید چیپ‌ست‌ها در گوشی‌های هوشمند، خودروهای هوشمند و رایانه‌های ما امروز است.

مطابق با منبعTSMC در بیانیه ای اعلام کرد که فروش این شرکت در آوریل 2022 به 5.81 میلیارد دلار رسیده است که رکورد جدیدی را برای این شرکت به ثبت رسانده است.

برای اطلاع شما، رکورد قبلی TSMC حدود 5.78 میلیارد دلار بود که این شرکت در اوایل ژانویه امسال به آن دست یافت. در مقایسه با مارس 2022، سود TSMC در آوریل امسال حدود 0.3 درصد است و نسبت به آوریل 2021، درآمد این شرکت 55 درصد افزایش یافته است!

همچنین از ژانویه تا آوریل 2022، این شرکت مجموع درآمد فروش تلفیقی 22.29 میلیارد دلاری را در چهار ماهه اول سال جاری به دست آورد که نسبت به سال گذشته 40.1 درصد افزایش داشته است.

شرکت نیمه هادی تایوانی

شرکت نیمه هادی تایوانی

اما برای آینده این شرکت، TSMC فروش تلفیقی را بین 17.6 تا 18.2 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2022 پیش بینی کرده است و پیش بینی می شود میانگین فروش این شرکت در این سه ماهه به رشد 1.9 درصدی برسد.

تحلیلگران همچنین می گویند که احتمال اینکه TSMC حتی یک رکورد فروش جدید را برای دو ماه آینده پس از آوریل گزارش کند، رد نمی کنند.

ما به TSMC مدیون درآمد هستیم تقاضای قوی و رشد جهانی دستگاه های فناوری در سال 2022 در روند مثبتی باقی مانده است. بنابراین این شرکت انتظار دارد فروش آنها از 25 درصد به 29 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

حتی در حال حاضر، با وجود شیوع جدی تر ویروس کرونا در تایوان، سازنده تراشه پیش بینی می کند که ظرفیت تولید آنها تا سال 2022 به طور کامل استفاده خواهد شد.

آیا به دلیل افزایش تقاضای جهانی برای چیپست های تولید TSMC، نسبت به روزهای آینده خوش بین هستید یا بدبین؟ آیا این افزایش تقاضا می تواند افزایش قیمت و کمبود و مشکلات دیگر را به دنبال داشته باشد؟