منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • درآمد سه ماهه اول Expedia 81 درصد افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید. مدیر عامل “شاخص های مثبت” برای بهبود سفرهای تفریحی می بیند

درآمد سه ماهه اول Expedia 81 درصد افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید. مدیر عامل “شاخص های مثبت” برای بهبود سفرهای تفریحی می بیند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درآمد سه ماهه اول Expedia 81 درصد افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید. مدیر عامل "شاخص های مثبت" برای بهبود سفرهای تفریحی می بیند

درآمد سه ماهه اول Expedia 81 درصد افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید. مدیر عامل "شاخص های مثبت" برای بهبود سفرهای تفریحی می بیند
(تصویر یک فایل brooztechnology)

پس از اینکه این شرکت در روز دوشنبه صورت‌های مالی سه‌ماهه اول خود را گزارش کرد، سهام گروه اکسپدیا در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 6 درصد افزایش یافت و درآمد 81 درصدی نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به 2.2 میلیارد دلار رسید. این غول فناوری مستقر در سیاتل نیز با زیان خالص تعدیل شده 0.47 دلاری به ازای هر سهم، کمتر از ضرر 2.02 دلاری به ازای هر سهم در سال گذشته، پیشی گرفت.

پیتر کرن، مدیرعامل Expedia در بیانیه‌ای گفت: «در نهایت، با رصد شاخص‌های کلان مختلف، از جمله تورم و ادامه تنش‌های ژئوپلیتیکی، همچنان شاهد شاخص‌های مثبت بهبود قوی در سفرهای تفریحی در تابستان امسال هستیم». ما همچنین از بازگشت سفرهای شهری، تجاری و بین‌المللی خرسندیم، سه مؤلفه کلیدی برای بازگشت کامل سفر».

مجموع ذخایر ناخالص Expedia نسبت به سال قبل با 58 درصد افزایش به 24.4 میلیارد دلار رسید، اما نسبت به سه ماهه اول سال 2019 قبل از همه گیری، 19 درصد کاهش یافت.

نگرش کرن نسبت به بازگشت سفر مطابق با گزارش جدید Deloitte در مورد چشم انداز صنعت گردشگری برای سال 2022 است. «در حالی که ترس از یک بیماری همه گیر همچنان هزینه های سفر را محدود می کند، جیب تقاضای انباشته و تغییرات سبک زندگی ناشی از همه گیری، در این گزارش آمده است که به روندهای تشویقی در صنعت گردشگری در سال آینده اشاره می کنند.

در ماه مارس، Expedia اعلام کرد که امکان رزرو سفر به روسیه یا خارج از روسیه را در پاسخ به تهاجم این کشور به همسایه اوکراین مسدود می کند.

Expedia در حال تغییر ساختار کسب و کار و ادغام فناوری پشت صحنه خود است. او اخیراً شش مدیر فناوری جدید را از شرکت هایی مانند آمازون و گوگل استخدام کرده است.