• خانه
  • اخبار
  • درآمد بزرگ در هفته آینده: اعداد مایکروسافت به عنوان فشارسنج اقتصاد نامطمئن عمل خواهند کرد

درآمد بزرگ در هفته آینده: اعداد مایکروسافت به عنوان فشارسنج اقتصاد نامطمئن عمل خواهند کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درآمد بزرگ در هفته آینده: اعداد مایکروسافت به عنوان فشارسنج اقتصاد نامطمئن عمل خواهند کرد

درآمد بزرگ در هفته آینده: اعداد مایکروسافت به عنوان فشارسنج اقتصاد نامطمئن عمل خواهند کرد
ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت (عکس فایل brooztechnology)

آیا راهنمایی های مایکروسافت برای تجارت ابری Azure از رشد 40 درصدی فراتر خواهد رفت؟

یکی از تحلیلگران گفت، این راهی است که وال استریت از گزارش سه ماهه مایکروسافت در بعدازظهر سه شنبه استفاده می کند تا نه تنها عملکرد شرکت بلکه چشم انداز آینده را برای اقتصاد فناوری شرکت های بزرگتر ارزیابی کند.

ما معتقدیم که با توجه به ابرهای طوفانی کلان در افق، تمام تمرکز معطوف خواهد شد.” [Microsoft CEO Satya] نظرات و راهنمایی های نادلا در مورد رشد Azure در سال مالی 23، که ما معتقدیم این خط در شن و ماسه شمال رشد 40 درصدی به عنوان فشارسنج برای خیابانی است که در سال مالی 13 پیش می رود.

گزارش درآمد مایکروسافت در این هفته، دوره منتهی به 30 ژوئن، سه ماهه چهارم سال مالی 2022 را پوشش می دهد.

برای مقایسه، مایکروسافت در سه ماهه سوم مالی خود رشد درآمدی 46 درصدی را در کسب و کار Azure و سایر خدمات ابری یا 49 درصد با ارز ثابت (پس از تعدیل برای نوسانات نرخ ارز) گزارش کرد.

برای شرکت به طور کلی، تحلیلگران به طور متوسط ​​انتظار دارند درآمد سه ماهه چهارم 52.47 میلیارد دلار، افزایش 14 درصدی نسبت به سال گذشته، و سود 2.30 دلار به ازای هر سهم، از 2.17 دلار به ازای هر سهم در سه ماهه مشابه سال گذشته باشد.

شاخص های اقتصادی گسترده تر: گزارش مایکروسافت یکی از معدود گزارش هایی است که می تواند لحن هفته ها و ماه های آینده را در صنعت فناوری رقم بزند. اپل، گوگل و آمازون نیز نتایج سه ماهه این هفته را گزارش می دهند. اما اعداد و ارقام مایکروسافت اغلب دید واضح تری از چشم انداز هزینه های فناوری شرکت ها ارائه می دهند.

شرکت‌ها در سراسر جهان در مورد هزینه‌ها و استخدام محتاط‌تر شده‌اند و برای یک رکود اقتصادی بالقوه آماده می‌شوند. کاهش مشاغل انتخابی در صنعت فناوری رایج شده است.

مایکروسافت خود بخشی از این روند است. این شرکت در هفته های اخیر پس از افزایش بسته های غرامت برای کارکنان موجود در اوایل سال، مشاغل خود را کاهش داده و تعداد موقعیت های باز را کاهش داده است.

پس از آنکه تحلیلگران ولز فارگو با استناد به عواملی مانند تورم، افزایش نرخ بهره و قوی‌تر شدن دلار، فضای ارزی چالش‌برانگیزی را ایجاد کردند، سهام مایکروسافت صبح دوشنبه 0.5 درصد سقوط کرد. مایکروسافت دستورالعمل خود را در ماه ژوئن به دلیل نرخ ارز خارجی کاهش داد.

سقوط مایکروسافت به کاهش در نزدک گسترده تر کمک کرد.

در بخش شبکه های سازمانی، تحلیلگران بانک آمریکا ارزش سهام تعداد انگشت شماری از شرکت های فروش دستگاه های سخت افزاری، از جمله F5 سیاتل را کاهش دادند، که بعد از ظهر دوشنبه درآمد خود را گزارش کرد. در سال‌های اخیر، F5 تجارت ابری و نرم‌افزار امنیتی خود را به طور قابل توجهی گسترش داده است.

آیا تجارت امنیتی رونق گرفته است؟ از راه های دیگر، مایکروسافت ممکن است به جای یک رهبر، استثنا باشد. مارک مورفی، تحلیلگر جی پی مورگان، در نشستی در 21 ژوئیه درباره آخرین نظرسنجی این شرکت از شرکای مایکروسافت گفت که تجارت فناوری امنیتی آن از عواملی مانند دستورالعمل امنیت سایبری کاخ سفید از ژانویه امسال سود می برد.

مورفی با استناد به نظرات شرکای مایکروسافت در این نظرسنجی گفت: «نرم افزار امنیتی مایکروسافت واقعاً در حال افزایش است، دستورالعمل کاخ سفید واقعاً مردم را به سمت آن سوق می دهد. و من شما را تشویق می‌کنم که عقب‌نشینی کنید و فقط به خاطر داشته باشید که وقتی در مورد دولت فدرال صحبت می‌کنید، این بودجه‌ها بسیار زیاد است.»

مایکروسافت آخرین آمار مربوط به کسب و کار فناوری امنیتی خود را در سه ماهه دوم سال مالی 2022 ارائه کرد و گفت که درآمد امنیتی در آن زمان از 15 میلیارد دلار گذشت که تقریباً 45 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

نادلا در کنفرانس شرکای Microsoft Inspire هفته گذشته استراتژی امنیتی را تشریح کرد و گفت که این شرکت می تواند به طور متوسط ​​بیش از 60 درصد از مشتریان پس انداز کند که آنها تجارت امنیتی خود را با مایکروسافت از چندین فروشنده ادغام کنند.