• خانه
  • اخبار
  • درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت

درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت

درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت
عکس فایل brooztechnology

درآمد مایکروسافت در سه ماهه دوم مالی 2 درصد افزایش یافت و به 52.7 میلیارد دلار رسید، که فقط انتظارات وال استریت را از دست داد و سود آن با 7 درصد کاهش به 17.4 میلیارد دلار رسید، بدون در نظر گرفتن هزینه ویژه مربوط به اخراج کارکنان – نمایی اجمالی از عدم اطمینان اقتصادی رو به رشد شرکت. در اعلام اخراج در هفته گذشته ذکر شده است.

این شرکت قدرت در برخی از محصولات و خدمات تجاری خود را گزارش کرد که منجر به افزایش 22 درصدی درآمد Microsoft Cloud به 27.1 میلیارد دلار شد. این دسته شامل Microsoft Azure، Office 365 Commercial، بازوی تجاری LinkedIn و سایر درآمدهای مربوط به ابر است.

درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت

با این حال، بخش‌های دیگر کسب و کار مایکروسافت دچار افت قابل توجهی شد.

  • درآمد ویندوز 27 درصد کاهش یافت و به 4.8 میلیارد دلار رسید که شامل کاهش 39 درصدی درآمد ناشی از نسخه های ویندوز دارای مجوز برای سازندگان رایانه شخصی است. مایکروسافت عواملی از جمله تداوم ضعف در بازار رایانه های شخصی را مقصر دانست.
  • درآمد بازی های مایکروسافت از جمله ایکس باکس ۱۲ درصد کاهش یافت و به ۴.۷ میلیارد دلار رسید. این شرکت به بازی‌های جدید کمتری از استودیوهای خود و درآمد کمتری از بازی‌های ساخته‌شده توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث اشاره کرد. افزایش نامشخص در اشتراک های Xbox Game Pass برای جبران این کاهش کافی نبود.
  • درآمد دستگاه‌ها از جمله تبلت‌ها و رایانه‌های شخصی سرفیس مایکروسافت با 37 درصد کاهش به 1.4 میلیارد دلار رسید. این شرکت به مشکل بازار رایانه های شخصی و «چالش های اجرایی در عرضه محصولات جدید» اشاره کرد.
درآمد ابری مایکروسافت 22 درصد افزایش یافت، کسب و کار ویندوز در اولین گزارش پس از کاهش مشاغل، 27 درصد کاهش یافت

پس از این گزارش، سهام مایکروسافت در ابتدا تقریباً 4 درصد در معاملات پس از ساعت کاری افزایش یافت، قبل از اینکه در اواخر معاملات عادی، حدود 1 درصد به زیر قیمت 242.04 دلار برای هر سهم سقوط کرد.

کاهش در معاملات بعد از ساعت کاری پس از آن رخ داد که شرکت دستورالعمل خود را برای سه ماهه سوم مالی ارائه کرد که درآمد 50.5 میلیارد دلاری را به 51.5 میلیارد دلار افزایش داد.

در وسط محدوده، که نشان دهنده افزایش 3 درصدی نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل است. در بالاترین سطح، این رقم حدود 1 میلیارد دلار کمتر از 52.45 میلیارد دلاری است که تحلیلگران انتظار داشتند.

سایر اعداد قابل توجه از نتایج Q2:

  • درآمد تبلیغات جستجو و اخبار 5 درصد افزایش یافته است، اما این در مقایسه با رشد درآمد دو رقمی ثابت برای نزدیک به دو سال است.
  • به طور مشابه، رشد درآمد لینکدین برای اولین بار در بیش از سه سال گذشته به زیر 10٪ کاهش یافت و 9.8٪ افزایش یافت و به 3.9 میلیارد دلار در سه ماهه رسید.
  • ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت طی کنفرانس تلفنی درآمد شرکت گفت: کاربران فعال ماهانه تیم مایکروسافت در سه ماهه به 280 میلیون نفر رسید. این در مقایسه با 270 میلیون سال قبل است.
  • نادلا همچنین گفت که درآمد مایکروسافت از کسب و کار فناوری امنیتی خود در سال گذشته 20 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 15 میلیارد دلار افزایش یافته است. این یک واحد تجاری است که توسط چارلی بل، مدیر عامل سابق خدمات وب آمازون اداره می شود.

گزارش درآمد پس از اعلام هفته گذشته شرکت مبنی بر تعدیل 10000 شغل یا حدود 5 درصد از نیروی کار خود به عنوان بخشی از موج اخراج در صنعت فناوری که از پاییز گذشته آغاز شد، منتشر شد.

مایکروسافت اولین شرکت فناوری بزرگی است که درآمدهای سه ماهه منتهی به 31 دسامبر را گزارش می‌کند و سرمایه‌گذاران نتایج آن را به‌عنوان نشانه‌ای گسترده‌تر از هزینه‌های شرکت در فناوری به دقت زیر نظر دارند. شرکت هایی از جمله آمازون و گوگل، رقبای اصلی ابری مایکروسافت، نتایج را هفته آینده گزارش خواهند کرد.

مایکروسافت در رابطه با کاهش مشاغل، قبل از گزارش درآمد اعلام کرد که برای سه ماهه 1.2 میلیارد دلار یا 12 سنت به ازای هر سهم، برای محاسبه بسته های اخراج کارمندان اخراج شده، هزینه ترک اجاره واقعی املاک، هزینه می گیرد. و تغییرات نامشخص در سبد سخت افزاری آن.

بدون احتساب این هزینه، درآمد مایکروسافت 2.32 دلار به ازای هر سهم بود که 6 درصد کاهش داشت. بر همین اساس، تحلیلگران انتظار داشتند که این شرکت با درآمد حدود 53 میلیارد دلاری، 2.30 دلار به ازای هر سهم درآمد داشته باشد.

این گزارش یک روز پس از آن منتشر شد که این شرکت سرمایه‌گذاری جدید و همکاری گسترده با OpenAI را اعلام کرد، شرکت هوش مصنوعی که در پشت ابزارهای محبوب هوش مصنوعی مولد از جمله ChatGPT و Dall-E 2 قرار دارد.

گروه هولولنز مایکروسافت در این ماه زمانی که کنگره قرارداد 400 میلیون دلاری این شرکت با ارتش ایالات متحده برای خرید نزدیک به 7000 هدست واقعیت افزوده این شرکت را پس از آزمایش سردرد و حالت تهوع توسط سربازان رد کرد، با شکست مواجه شد. هولولنز از جمله گروه هایی بود که تحت تاثیر کاهش مشاغل قرار گرفتند.

به روز شده با راهنمایی و جزئیات دیگر از تماس درآمد.