• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی

دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی


دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی
کادن لی، دانشجوی دانشگاه واشنگتن، در سمت راست، و «خطر! مسابقات قهرمانی کالج ملی “به میزبانی مایم بیالیک. (خطر! عکس)

کادن لی در حال حاضر به عنوان یک دانشجوی جوان در حال تحصیل در رشته هوانوردی و فضانوردی در دانشگاه واشنگتن است. اما به عنوان یک خطر! قهرمانی کالج ملی، لی باید با موضوعاتی مانند جغرافیا، ادبیات، روسای جمهور ایالات متحده، تاریخ هنر و موارد دیگر سر و کار داشت.

لی یکی از 36 دانش آموزی است که برای جایزه بزرگ 250000 دلاری در نسخه دانشگاهی نمایش بازی طولانی مدت که اکنون توسط Mayim Bialik میزبانی می شود، رقابت می کنند. این قسمت ها در ماه نوامبر فیلمبرداری شده و پخش این هفته آغاز شده است و نمایش یک چهارم نهایی لی جمعه شب ساعت 8 شب از شبکه ABC است.

لی که اهل مدیکال لیک، واشنگتن، در نزدیکی اسپوکین است، یک دیوانه کنجکاوی بزرگ شد که سال ها از طرفداران Jeopardy بود. در حالی که این جوان 21 ساله اکنون می تواند در مورد تعدادی از چیزهای تصادفی به خود ببالد، آنها از آینده شغلی در تخصص UW خود مطمئن هستند.

لی گفت: “من زمینه های زیادی دارم که به آنها علاقه مند هستم.” بخشی از من می خواهد به کشور تحقیقاتی برود و به تحصیل ادامه دهد و بخشی از من می خواهد به کشور کاربردی بروم و در واقع یک نفر را در فضا قرار دهم. مسیرهای زیادی در آنجا وجود دارد و من دوست دارم بسیاری از آنها را دنبال کنم.”

لی با پوشیدن یک سویشرت بنفش UW، روز جمعه با لیز فلتنر، دانشجوی دانشگاه نورث ایسترن در رشته علوم سیاسی و مدیریت بازرگانی، و جس آگیپونگ، کارشناس ارشد زیست شناسی در دانشگاه هوارد رقابت کرد.

اگر لی برنده شود، آنها جزو 12 شرکت کننده ای خواهند بود که به مرحله نیمه نهایی راه پیدا می کنند که پنجشنبه و جمعه آینده پخش خواهد شد. فینال این دو دیدار 22 بهمن ماه پخش خواهد شد.

brooztechnology این هفته با لی تماس گرفت تا در مورد عشق آنها به حقایق جالب و “خطر!” و اینکه آنها چه استراتژی و شیدایی را وارد بازی می کنند صحبت کنند. پرسش‌ها و پاسخ‌های زیر برای طولانی‌تر شدن و وضوح ویرایش شدند.

دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی

brooztechnology: آیا شما یک “خطر” هستید! سشوار؟ چه مدت است که تماشا می کنید

کادن لی: من سال هاست که تماشا می کنم. من با تماشای آن با پرستاران کودکم بزرگ شدم و بعد از شروع به بازی کنجکاوی های رقابتی در دبیرستان دوباره آن را کشف کردم. و بعد شبیه تماشای مراسم بود… من فقط با والدینم وقت می گذراندم و آنها را از بین می بردم. پس با عشق!

GW: پس شما در کودکی یک دیوانه کنجکاو بودید؟

KL: فقط من از بچگی همیشه کمی آکادمیک بودم. من عاشق خواندن و یادگیری در مورد هر چیزی بودم که می توانستم پیدا کنم.

GW: برای حضور در نمایش به عنوان یک شرکت کننده چه چیزی لازم بود؟

KL: در واقع من دو بار برای این نمایش تست دادم. من یک بار در دبیرستان و یک بار در دانشگاه این کار را انجام دادم. این فرآیند بسیاری از مصاحبه ها است. شما به سادگی با پذیرش “خطر” شروع می کنید! در هر زمان تست کنید شما از 60 سوال تست می گیرید و بعد یا از آنها جواب می گیرید یا نمی گیرید. یادم می‌آید امتحان را بدون اینکه فکر کنم می‌خواهم شرکت کنم، انجام دادم، فقط برای لذت خودم آن را انجام می‌دادم. این مانند یک بازی سریع “خطر” در برابر خودتان است. سپس من موفق شدم در تست های زوم شرکت کنم، شما کمی بازی کنید و یک مصاحبه کوچک انجام دهید. و من از آنها شنیدم.

GW: چگونه برای مسابقه آماده شدید؟ آیا به تازگی طیف وسیعی از چیزها را مطالعه کرده اید، از همه چیز، از جغرافیا گرفته تا مذهب؟

KL: شما تقریباً آنچه را که می توانید یاد می گیرید – در حالی که دانشجوی تمام وقت دانشگاه هستید. برای من سخت است که چیزی جز مهندسی هوافضا بخوانم. اما تقریباً تمام لحظات آزاد خود را در ویکی‌پدیا صرف جستجوی فهرست‌های نامزدهای معاونت رئیس جمهور و پایتخت‌های جهان کردم.

GW: قوی ترین موضوعات شما چیست؟

KL: این موضوع بحث برانگیز است زیرا “خطر!” حوزه های مختلفی را پوشش می دهد که من معمولاً آن را بهترین موضوع خود می نامم. من در دانشگاه در تیم Quiz Bowl ادبیات مطالعه می کنم. اما من در ریاضیات و علوم، ادبیات، اساطیر، کمی هنر تجسمی خوب هستم.

GW: آیا احساس می کنید رشته تحصیلی شما را برای رشته های مهندسی یا ریاضی قوی تر می کند؟

KL: این بخش‌ها معمولاً برای «خطر!» آزمایش نمی‌شوند، بیشتر به این دلیل که بزرگسالان متوسطی که نمایش را تماشا می‌کنند، در واقع چیزهایی را که در ریاضیات دبیرستان آموخته‌اند، به خاطر نمی‌آورند. من قطعاً احساس کردم که باید مناطقی فراتر از آن را پوشش دهم.

دانشگاه یک دانش آموز واشنگتن حقایق عجیب را در «خطر! قهرمانی کالج ملی

GW: آیا شما مانند برخی از بازیکنان استراتژی دارید که با دلار بالاتر در پایین صفحه پاسخ دهید؟ آیا شما یک شرط‌بندی واقعی روزانه دوبل بودید؟

KL: اصلی‌ترین چیزی که سعی کردم روی آن تمرکز کنم این بود که با برنامه زیاد وارد نشوم. شما موارد کمی را کنترل می کنید. خوبی روی صحنه بودن فقط راحت بودن است. واقعاً مسئله این بود که زیاد نگران جایی که در هیئت بودیم نباشیم، و مهمتر از همه، فقط تمرکز بر روی هر سؤالی که مطرح شد.

GW: آیا روی صحنه بودن و داشتن Mayim آزاردهنده است؟ [Bialik] آنجا و چراغ ها و دوربین ها؟ آیا این برای شما اتفاق می افتد و زمان واکنش شما را کاهش می دهد یا شما را قوی تر می کند؟

KL: او مطمئناً می تواند هر دو را انجام دهد. من داستان‌های زیادی از ورزشکارانی شنیده‌ام که بازیکنان فوق‌العاده‌ای از حقایق کنجکاو هستند، آنها فقط آن را از دست می‌دهند، زیرا از حضور روی صحنه بسیار عصبی هستند. وقتی بچه بودم یک تئاتر عمومی کوچک انجام دادم. بنابراین من کمی از آن تجربه حضور روی صحنه با نورهایی که به شما برخورد می کنند، دارم. آنقدر که فکر می کردم روی من تأثیری نداشت.

GW: آیا احساس می‌کنید که غرور مدرسه وارد بازی می‌شود یا حتی آن را چیزی در دانشگاه نمی‌دانید؟

KL: برای بسیاری از افرادی که نماینده برخی از این مدارس کوچکتر هستند، مایه افتخار مدرسه است. UW از زمانی که ما در سال 2000 میزبان مسابقات بودیم، هیچ کسی را در مسابقات دانشگاهی نداشتیم. این بدان معناست که از زمانی که من زنده بودم، هیچ کسی در مسابقات نداشتیم. بنابراین برای من، این یک مشکل بزرگ است، به خصوص که من تنها ورزشکار در کل شمال غربی اقیانوس آرام هستم. ورود به عنوان نماینده دانشگاه واشنگتن باعث افتخار بود.

GW: اگر برنده شوید با پول جایزه چه خواهید کرد؟

KL: همه فقط برای یک مسابقه حقوق می گیرند. من قصد سفر دارم، احتمالاً با دوستانم. ما برنامه هایی برای رفتن به خارج از کشور داشتیم، بنابراین احتمالاً به دنبال رفتن به جایی خواهیم بود، شاید مکزیکو سیتی.

لیست کامل مدارس و مسابقات شرکت کننده و همچنین برنامه مسابقات آینده را اینجا ببینید.