• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه هدف واشنگتن رد شکایت یک مربی علوم کامپیوتر در مورد شناسایی زمین است

دانشگاه هدف واشنگتن رد شکایت یک مربی علوم کامپیوتر در مورد شناسایی زمین است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه هدف واشنگتن رد شکایت یک مربی علوم کامپیوتر در مورد شناسایی زمین است

دانشگاه هدف واشنگتن رد شکایت یک مربی علوم کامپیوتر در مورد شناسایی زمین است
(عکس از دانشگاه واشنگتن)

رهبران دانشگاه واشنگتن روز دوشنبه درخواستی را برای رد شکایتی که توسط مربی ارائه شده بود، ارائه کردند که بیانیه شناسایی زمین خود را در برنامه درسی دوره هایی که تدریس می کرد ایجاد کرده بود.

دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن پیشنهاد می کند که مربیان به رسمیت شناختن اختیاری سرزمین بومی را در برنامه های درسی بگنجانند و زبانی را ارائه دهند که “مردم سواحل سالیش این سرزمین را تصدیق کند.”

استوارت رگس، یکی از اعضای هیئت علمی مدرسه آلن، در زمستان گذشته بیانیه خود را تهیه کرد: «من تشخیص می‌دهم که بر اساس نظریه مالکیت کار، مردم ساحل سالیش نمی‌توانند ادعای مالکیت تاریخی تقریباً بر هیچ یک از زمین‌هایی که در حال حاضر توسط دانشگاه اشغال شده است را داشته باشند. واشنگتن.”

بر اساس این پیشنهاد، UW اظهارات برنامه درسی تأیید زمین را که “از بیانیه واقعی پیشنهادی در اظهارات موضعی منحرف شود” اجازه نمی دهد. پرونده های دادگاه بیانیه رجس را “از نظر سیاسی متهم” توصیف کردند.

تصدیق زمین در رویدادها و نشریات دولتی و شرکتی منطقه ای رایج تر می شود.

رجس در ماه ژوئیه شکایتی را تنظیم کرد و مدعی شد که رهبران UW حقوق آزادی بیان او را نقض کرده اند و از او خواسته اند که بیانیه را حذف کند و در صورت امتناع آن را از نسخه آنلاین حذف کند. او همچنین گفت که توسط رهبران UW، که تحقیقات کمیته ای را در مورد اینکه آیا او قوانین رفتاری دانشکده را نقض کرده است یا خیر، مورد تبعیض قرار گرفته است.

دانشگاه هدف واشنگتن رد شکایت یک مربی علوم کامپیوتر در مورد شناسایی زمین است
استوارت رجس، عضو هیئت علمی UW. (عکس UW)

درخواست جدید، که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی واشنگتن ارائه شده است، مخالفت می کند که دانشگاه حقوق آزادی بیان رجس را نقض نکرده است. در عوض، این طرح ادعا می‌کند که متهمان «کاری جز اعمال محدودیت معقول برای گفتار در اسناد رسمی دانشگاه انجام نداده‌اند».

پیشنهاد جدید استدلال می‌کند که احکام قبلی از گفتار «مرتبط با بورس تحصیلی یا تدریس» محافظت می‌کند و بیانیه برنامه درسی در عوض منعکس‌کننده سیاست UW در مورد یک سند «تحریم‌شده توسط دانشگاه» است. بر اساس این دادخواست، بیانیه پیشنهادی طی چندین سال با نظرات رابط قبیله ای دانشگاه تهیه شد.

ماگدالنا بالازینسکا، مدیر مدرسه آلن، در ایمیلی در 4 ژانویه که در پرونده گنجانده شد، از رجیس خواست که اظهارات خود را حذف کند و آن را “نامناسب” و “توهین آمیز” خواند. وی افزود: شما می‌توانید نظر خود را اعلام کنید و با واگذاری زمین مخالفت کنید، همانطور که در سایر زمینه‌ها انجام داده‌اید.

بر اساس این پیشنهاد، رهبران UW مخالفتی با اظهار نظر رجیس در مکان‌های دیگر، مانند ارسال بیانیه در دفتر UW خود نداشتند.

ویکتور بالتا، سخنگوی UW در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه با brooztechnology به اشتراک گذاشته شد، گفت: «دانشگاه واشنگتن و مدیران نام‌برده در این دعوا به اصول آزادی بیان، بیان و آزادی آکادمیک متعهد هستند.

«این اصول صرف نظر از دیدگاه سیاسی اعمال می شود. در واقع، رجس نظرات خود را در مورد تاییدیه های زمین آشکارا بیان کرده و ادامه می دهد، به عنوان مثال در بلوک امضای ایمیل uw.edu و در دفتر دانشگاه خود.” تنها درخواست دانشگاه این بود که پروفسور رجس نظر سیاسی شخصی خود را از برنامه درسی رسمی دانشگاه در مورد موضوعی غیر مرتبط با محتوای کلاس علوم کامپیوتر و مهندسی حذف کند.

گیب والترز، وکیل بنیاد حقوق و بیان فردی (FIRE) که پرونده را نزد Reges تشکیل داده است، در بیانیه ای که به brooztechnology ارائه شده است، گفت: «این غیرمنتظره نیست و ما انتظار نداریم دادگاه تلاش UW را بخرد. برای فرار از اشتباه.»

کالج‌ها نمی‌توانند از اساتید بخواهند وارد بحث و جدل شوند، سپس آنها را به خاطر شنا کردن بر خلاف جریان تنبیه کنند.» والترز افزود: ما مشتاقانه منتظر ادامه این مبارزه برای محافظت از پروفسور رجس و حقوق معلمان در همه جا هستیم.

بر اساس این پیشنهاد، UW «سیلی» از شکایات در مورد بیانیه دانشجویان دریافت کرد. دانشگاه همچنین بخش جداگانه‌ای از این دوره را که توسط یکی دیگر از اعضای هیئت علمی تدریس می‌شد، ارائه کرد تا دانشجویانی را که از اظهارات وی رنجیده بودند، در نظر بگیرد. بیش از 30 درصد از دانش‌آموزان به کلاس جدید منتقل شدند.

رهبران UW شروع به تشکیل کمیته ای کردند تا بررسی کنند که آیا رجیس قوانین رفتار استاندارد UW را در بهار نقض کرده است یا خیر، پس از اینکه رجیس در فهرست سرویس UW گفت که این بیانیه را در یک دوره آموزشی بهار گنجانده است.

رجس این بیانیه را در برنامه درسی مهندسی بهار 143 – یک دوره مورد نیاز برای برنامه نویسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی – گنجاند و طبق این پیشنهاد، مدرسه آلن دوباره یک بخش جایگزین ارائه کرد. در این پیشنهاد همچنین آمده است که UW با موفقیت از سایر دانشکده ها خواسته است تا اظهارات مربوط به شناسایی زمین را که “از اظهارات واقعیت به بیانیه های سیاست منحرف می شوند” حذف کنند.

متهمان بالازینسکا، آنا ماری کائوس، رئیس UW، دن گروسمن، معاون مدرسه آلن و نانسی آلبریتون، رئیس دانشکده مهندسی هستند.

پروفسور رجس ادعا نکرده است – و نمی تواند – که از سمت تدریس خود تعلیق یا تعلیق شده است، یا حقوقش تحت تاثیر قرار گرفته است. هیچ اقدام نامطلوب قابل توجهی علیه رجس صورت نگرفت و او تا امروز به سخنرانی در مدرسه آلن ادامه می دهد. بنابراین، دانشگاه می‌گوید که ادعاهایش باید رد شود.» بالتا در بیانیه UW گفت.

Reges، که کارش را ترک کرده است، از سال 2004 یک مربی UW بوده است. ما برای اظهار نظر با Reges تماس گرفته‌ایم و اگر پاسخی شنیدیم، این داستان را به‌روزرسانی خواهیم کرد.

دانشگاه واشنگتن درخواست رد ادعای مدرس علوم کامپیوتر در مورد ادعای زمین brooztechnology Scribd را ارائه کرد.