• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی “برای همیشه” با یک سیستم فناوری برای نابودی است

دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی “برای همیشه” با یک سیستم فناوری برای نابودی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی "برای همیشه" با یک سیستم فناوری برای نابودی است

دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی "برای همیشه" با یک سیستم فناوری برای نابودی است
نایجل شارپ، مدیرعامل آکواگا، مسابقه brooztechnology’s Elevator Pitch را که اواخر تابستان امسال پخش می‌شود، ارائه می‌کند. (عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

در اوایل این ماه، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده توصیه های جدیدی برای سلامت آب برای PFAS یا «مواد per- و polyfluoroalkyl» تنظیم کرد. این به اصطلاح “مواد شیمیایی برای همیشه” به ندرت در محیط زیست تخریب می شوند و معمولا در کالاهای مصرفی مانند لباس های ضد آب، تابه های نچسب و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شوند. PFAS می تواند در آب آشامیدنی، خاک و هوای ما قرار گیرد. به گفته EPA، مطالعات علمی نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض PFAS می تواند منجر به پیامدهای نامطلوب سلامتی شود.

اکنون یک استارت‌آپ نوپا مستقر در سیاتل مدیریت PFAS را در دست گرفته است.

نایجل شارپ، برایان پینکارد و کریس وودراف از بنیانگذاران Aquagga هستند، یک شرکت فناوری پاک 3 ساله که فناوری را برای از بین بردن و از بین بردن PFAS توسعه می دهد. ریشه های این شرکت در تحقیقات انجام شده در دانشگاه واشنگتن و دانشگاه آلاسکا است.

شارپ، مدیرعامل، سال ها تجربه در ساخت استارتاپ ها دارد. Pinkard، CTO، دارای مدرک دکترا از UW با تمرکز بر دفع زباله های خطرناک است. و وودراف، افسر ارشد عملیات، تجربه مهندسی عمیقی دارد.

Aquagga خدمات تخریب PFAS را برای پروژه های مهندسی آب و محیط زیست ارائه می دهد. سیستم ظروف آن از دما و فشار بالا برای شکستن پیوندهای کربن و فلوئور که مولکول‌های PFAS را در کنار هم نگه می‌دارند – یکی از قوی‌ترین پیوندهای شیمیایی طبیعت – استفاده می‌کند. به گفته Pinkard، این فناوری به طور کامل مولکول های PFAS را از بین می برد و آلودگی فاضلاب را بدون محصولات جانبی سمی از بین می برد. این به طور موثر آلودگی آب و خاک را کاهش می دهد و به حفظ محیط زیست پایدار کمک می کند.

دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی "برای همیشه" با یک سیستم فناوری برای نابودی است
سری Steed Aquagga می تواند 10 تا 100 گالن در ساعت را تحمل کند. (عکس آکواگا)

تنها راه حل برای PFAS تمیز کردن فیزیکی آن، گرفتن و تجزیه آن است. پینکرد گفت: ما روی آخرین مرحله کار می کنیم. سس مخفی که ما ارائه می کنیم در واقع گرفتن این مولکول ها و تجزیه آنها به مواد معدنی ایمن است. ما در حال پایان دادن به این چرخه و حذف PFAS از جهان هستیم.”

تا سال 2025، شارپ اندازه بازار بالقوه PFAS را حدود 80 میلیارد دلار در سال در ایالات متحده تخمین می زند. وی افزود که نابودی PFAS احتمالاً 5 تا 10 درصد بازار را شامل می شود – حدود 4 تا 8 میلیارد دلار در سال.

PFAS کانون یکی از قسمت‌های نمایش روزانه در سپتامبر بود. جان اولیور میزبان توضیح داد که حتی اگر مصرف کنندگان تصمیم بگیرند که مسئولیت پذیر باشند، PFAS همچنان می تواند وارد جریان خون آنها شود و اگر کارخانه ها زباله ها را به درستی دفع نکنند، منجر به عواقب خطرناک سلامتی می شود.

به گفته Aquagga، اگرچه پیشرفت قابل توجهی در حذف نیاز به PFAS برای مقاصد صنعتی حاصل شده است، اما همچنان تقاضای زیادی برای PFAS در محصولات مصرفی روزمره وجود دارد.

به گفته شارپ، این تیم نام “آکواگا” را برای فناوری خود انتخاب کرد زیرا “کواگا” یک پستاندار منقرض شده شبیه گورخر آفریقایی است و هدف این استارت آپ این است که به عنوان یک شرکت “گورخر” تاثیر اجتماعی مثبتی داشته باشد. او گفت که این شرکت در حال پیوستن به جنبش Zebras Unite است که بر اخلاق و همکاری راه اندازی تاکید دارد.

Aquagga در حال حاضر دارای 10 کارمند تمام وقت است و قصد دارد در آینده گواهینامه B Corporation را دریافت کند، این اعتبار به شرکت هایی داده می شود که بالاترین استانداردهای عملکرد اجتماعی و زیست محیطی را دارند.

دانشگاه هدف واشنگتن از بین بردن مواد شیمیایی "برای همیشه" با یک سیستم فناوری برای نابودی است
بنیانگذاران آکواگا: نایجل شارپ (چپ)، برایان پینکارد (مرکز) و کریس وودراف (راست). (عکس آکواگا)

Aquagga مقام اول را در چالش جهانی PFAS EPA و رقابت نوآوری محیطی خطوط هوایی آلاسکا کسب کرد. او همچنین از بنیاد ملی علوم، EPA و نیروی هوایی ایالات متحده کمک های مالی دریافت کرده است. از طریق این کمک ها و جوایز فدرال، Aquagga حدود 2 میلیون دلار جمع آوری کرد. علاوه بر این، Aquagga کمی بیش از 500000 دلار از سرمایه‌گذاران فرشته به صورت خصوصی جذب کرد.

شارپ در دسته پایداری برای فصل سوم سریال brooztechnology’s Elevator Pitch که اواخر تابستان امسال پخش خواهد شد، ارائه خواهد شد.

ما با یکی از بنیانگذاران شارپ و پینکارد برای این ویژگی Startup Spotlight تماس گرفتیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Aquagga به خواندن ادامه دهید.

مدل کسب و کار و مشتریان ما: ما یک شرکت خدمات کامل هستیم و معمولاً به سایر محلول‌های تصفیه که برای فیلتر کردن PFAS از مثلاً آب استفاده می‌شوند، توجه داشته باشیم. مشتریان ما اغلب پیمانکاران عمومی هستند که در حال حاضر پروژه هایی را برای احیای سایت های زیست محیطی یا شرکت های بزرگ مهندسی آب اجرا می کنند که در واقع خدمات مهندسی برای خدمات آبرسانی و فاضلاب ارائه می دهند. ما فرصت بسیار خوبی برای همکاری با وزارت دفاع داریم که سایت های زیادی دارد که به شدت تحت تاثیر PFAS قرار گرفته اند.

PFAS به جایی نمی رسد.

میزان تخریب PFAS که می توانیم از عهده آن برآییم و محدودیت های مقیاس ما: سیستم های فعلی ما 1 تا 2.5 گالن در ساعت تولید می کنند. راستش را بخواهید، این یک فناوری مقیاس بندی بسیار ساده است. بنابراین انتظار می رود در دو سال آینده یک مرتبه بزرگتر از آن باشد. تا پایان امسال با سیستم به 10 تا 20 گالن در ساعت خواهیم رسید. با کنار هم قرار دادن تلاش‌های ما، می‌توانید در آینده نزدیک چیزی نزدیک به 30000 تا 40000 گالن در ساعت را مدیریت کنید، و این باعث می‌شود که مشکل به وجود آید.

هوشمندانه ترین حرکتی که تاکنون انجام داده ایم: انتقال مخاطره آمیز از کاملاً از راه دور به ایالت های چندگانه به شخصی در برنامه انکوباتور آبی دریایی در تاکوما، واشنگتن در سال 2021. فراتر از فضای اداری، دسترسی به آزمایشگاه مرطوب برای انجام برخی از آزمایش های اولیه و موارد ضد فناوری به ما پیشنهاد شد. ما به موقع رسیدیم.، که به بسیاری از ساوت بودجه ساند اجازه داد پشت ما بایستند و ورود ما را برجسته کنند، که به حفظ شتاب ما کمک کرد.

چگونه عدم اطمینان اقتصادی بر تجارت ما تأثیر می گذارد و چگونه آماده می شویم: مانند هر استارت آپی، ابرقدرت ما انعطاف پذیری و توانایی تمرکز بر فرصت ها و سازگاری با چالش های نوظهور است. خوشبختانه عدم قطعیت اقتصاد کلان در مورد برخی از منابع مالی فدرال ما (به غیر از ایجاد تاخیر) صدق نمی کند. این امر پالایش ارزیابی‌های خاص جذب سرمایه با سرمایه‌گذاران خطرپذیر را دشوارتر کرده است، اما ما همچنان شاهد جذب بازار قوی و نیاز به خدمات خود هستیم. همانطور که اغلب در داخل می گوییم، PFAS به جایی نمی رسد، بنابراین اجتناب ناپذیر است، فقط یک موضوع اولویت است.