• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه محققان در واشنگتن در حال طراحی و ساخت ماشین آلات پروتئینی سفارشی هستند

دانشگاه محققان در واشنگتن در حال طراحی و ساخت ماشین آلات پروتئینی سفارشی هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه محققان در واشنگتن در حال طراحی و ساخت ماشین آلات پروتئینی سفارشی هستند

دانشگاه محققان در واشنگتن در حال طراحی و ساخت ماشین آلات پروتئینی سفارشی هستند
طراحی روتورهای پروتئینی از Univ. از محققان واشنگتن از موسسه طراحی پروتئین. (تصویر IPD)

پژوهشگران موسسه طراحی پروتئین در دانشگاه واشنگتن اخیرا در حال افزایش بوده اند. آنها بردند علوم پایه جایزه موفقیت سال روشی را برای ایجاد داروهای براق پروتئین مانند منتشر می کند و محصولات منفرد از جمله Cyrus Biotechnology و A-Alpha Bio به جمع آوری پول و ایجاد مشارکت ادامه می دهند.

اکنون طراحان پروتئین در حال بزرگ شدن هستند. در مطالعه ای در علوم پایه روز پنجشنبه، آنها طرح هایی را برای روتورهای سفارشی ساخته شده از پروتئین به نمایش می گذارند. اینها ماشین های پروتئین هستند. و اگرچه آنها از نظر انسانی بسیار کوچک هستند – هر کدام یک میلیارد بار کوچکتر از یک دانه خشخاش – آنها در دنیای پروتئین بزرگ هستند. و آنها پتانسیل انجام برخی مشاغل چالش برانگیز را دارند.

الکسیس کوربت، بیوشیمیدان UW، در بیانیه مطبوعاتی IPD با اشاره به پلاک‌هایی که در شریان‌ها ایجاد می‌کنند، گفت: «یکی از اهداف ما ایجاد نانوماشین‌هایی است که می‌توانند روزی در خون گردش کنند و به‌طور مستقل پلاک‌های ناخواسته یا حتی سلول‌های سرطانی را حذف کنند». او افزود: “ما می دانیم که ماشین های بسیار پیچیده را می توان از قطعات ساده مونتاژ کرد.”

با استفاده از میکروسکوپ الکترونی برای تجسم ماشین‌ها، محققان دریافتند که سیستم‌های پروتئینی آن‌ها را می‌توان در مکانیزمی که به صورت محاسباتی طراحی کرده‌اند، جمع کرد.

بدن در حال حاضر برخی از ماشین های خود را می سازد، مانند ماشین هایی که DNA را بازتولید می کنند یا عملیات دیگری را انجام می دهند. اما اکتشافات جدید در را به روی امکانات بیشتری باز می کند و راه را برای طراحی ماشین های پروتئینی هموار می کند که می توانند کارهای مفیدی را در بدن یا حتی خارج از آن انجام دهند.

کوربت، یک همکار فوق دکترا در آزمایشگاه دیوید بیکر، رئیس IPD، این مطالعه را با جسی هانسن، فارغ‌التحصیل اخیر دانشیار بیوشیمی UW، جاستین کلمن، هدایت می‌کند. دانشمندان آزمایشگاه پروفسور بیوشیمی UW، دیوید وایسلر نیز در تجسم ماشین‌های میکروسکوپ الکترونی شرکت کردند.