• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه استادی را که توییتش درباره ملکه در حال مرگ واکنش جف بزوس را برانگیخت، توبیخ کرده است.

دانشگاه استادی را که توییتش درباره ملکه در حال مرگ واکنش جف بزوس را برانگیخت، توبیخ کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه استادی را که توییتش درباره ملکه در حال مرگ واکنش جف بزوس را برانگیخت، توبیخ کرده است.

دانشگاه استادی را که توییتش درباره ملکه در حال مرگ واکنش جف بزوس را برانگیخت، توبیخ کرده است.
پروفسور اوجو آنیا، چپ و جف بزوس. (عکس ها از طریق توییتر، آمازون)

پروفسوری که جف بزوس، بنیانگذار آمازون، توییتش را درباره ملکه الیزابت دوم فراخوانی کرده بود، توسط دانشگاه محل کارش مورد توبیخ قرار گرفته است.

دکتر اوجو آنیایکی از استادان دپارتمان زبان‌های مدرن دانشگاه کارنگی ملون، روز پنج‌شنبه زمانی که گزارش‌های خبری ابتدا اعلام کردند که وضعیت ملکه وخیم است، توییت کرد.

“شنیدم که پادشاه ارشد یک امپراتوری نسل کشی دزد و تجاوزگر بالاخره در حال مرگ است. آنیا گفت: باشد که درد او طاقت فرسا باشد.

در روزی که همه از رهبران جهان گرفته تا برندهای تصادفی در ایالات متحده به صورت آنلاین برای ملکه تسلیت می گفتند، بزوس نارضایتی خود را از احساسات آنیا توییت کرد.

او شلیک کرد خطاب به مدیر عامل سابق آمازون در پاسخ‌های خود نوشت: “انشاالله همه کسانی که شما و حرص بی‌رحمانه‌تان در این دنیا به آنها آسیب رسانده‌اید، شما را به همان اندازه که من از استعمارگرانم یاد می‌کنم، یاد کنند.”

این اولین باری نبود که آنیا آن را به روشی غیرمستقیم با بزوس مخلوط می کرد. در ماه آگوست عکسش را توییت کرد با کریس اسمالز، سازمان دهنده اتحادیه نیویورک که اولین پیروزی کارگران سازمان یافته را در انبار آمازون رهبری کرد.

در نهایت توییتر توییت اصلی آنیا درباره ملکه را به دلیل نقض قوانین شرکت حذف کرد.

و بعداً در روز پنجشنبه، کارنگی ملون بیانیه‌ای درباره پست‌های این استاد صادر کرد و گفت که دانشگاه “پیام‌های توهین‌آمیز و قابل اعتراض را نمی‌پذیرد.”

بر اساس بیو آنیا، او به عنوان دانشیار فراگیری زبان دوم در زمینه زبان شناسی کاربردی انتقادی، زبان شناسی اجتماعی انتقادی، یادگیری زبان جدید و مطالعات انتقادی نژاد و گفتمان به تدریس و تحقیق می پردازد.

او دارای مدرک دکترا در زبان شناسی کاربردی از UCLA، کارشناسی ارشد در مطالعات برزیل از دانشگاه براون، و مدرک کارشناسی در زبان های عاشقانه از کالج دارتموث است.

آنیا اهل نیجریه است که تا سال 1960 مستعمره بریتانیا بود.