• خانه
  • اخبار
  • دانشگاه آزمایش‌های DNA واشنگتن نشان می‌دهد که بین قاچاقچیان جنایتکار عاج وجود دارد

دانشگاه آزمایش‌های DNA واشنگتن نشان می‌دهد که بین قاچاقچیان جنایتکار عاج وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشگاه آزمایش‌های DNA واشنگتن نشان می‌دهد که بین قاچاقچیان جنایتکار عاج وجود دارد


فیل
تجزیه و تحلیل DNA عاج های عاج به کشف شبکه های جنایتکار درگیر در قاچاق عاج کمک می کند. (گری ام. استولز / USFWS)

از سال 2004، محققان دانشگاه واشنگتن از DNA برای کمک به کشف شبکه های جنایتکار در پشت قاچاق عاج استفاده کرده اند.

و مانند جنایتکارانی که آنها را تعقیب می کنند، محققان به طور مرتب تاکتیک های خود را به روز می کنند. در مطالعه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، محققان مرکز پزشکی قانونی محیط زیست UW آخرین رویکرد خود را برای آزمایش DNA عاج نشان دادند و 49 تشنج عاج را که در آفریقا بین سال‌های 2002 تا 2019 انجام شد، ارزیابی کردند.

در مطالعات قبلی، محققان از آزمایش DNA برای مقایسه عاج های یک فیل استفاده کردند. در مطالعه جدید، آن‌ها رویکرد خود را برای شناسایی عاج‌ها از اقوام نزدیک، مانند خواهر و برادر و زوج‌های والدین-خواهر و برادر، گسترش دادند.

این یافته‌ها روابط خانوادگی بین عاج فیل‌ها را در مصادره‌های مختلف نشان می‌دهد، که نشان می‌دهد چندین قاچاقچی بزرگ و مرتبط بیشتر تجارت را کنترل می‌کنند.

جان ای. براون سوم، مامور ویژه در وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، تحقیقات امنیت داخلی، در یک کنفرانس خبری گفت: همکاری بین UW و مجری قانون “ستون ستون فقرات بسیاری از تحقیقات مشترک چند ملیتی است که هنوز ادامه دارد.”

عاج ها معمولاً در کانتینرهای حمل و نقل از آفریقا به آسیای جنوب شرقی حمل می شوند، اغلب با سایر کالاهای تجارت غیرقانونی مانند چوب یا پوسته پانگولین که به عنوان دارو فروخته می شود. عاج‌های یک حیوان یا خانواده ممکن است در محموله‌های مختلف مصادره شوند، یک الگوی رایج که منشأ جنایی مشابهی را نشان می‌دهد.

رویکرد جدید به محققان این امکان را می‌دهد تا بهتر تعیین کنند که آیا عاج‌های ناشی از تشنج‌های مختلف از فیل‌های مرتبطی که در آن نزدیکی زندگی می‌کنند آمده است یا خیر. داده های DNA، همراه با شواهد دیگر، مانند بندر محموله، می تواند به بازرسان در شناسایی قاچاقچیان کمک کند.

ساموئل واسر، مدیر مرکز، گفت: «کاری که ما در تلاشیم انجام دهیم این است که ارتباط برقرار کنیم تا دادستان‌ها بتوانند این مجرمان را برای همه جنایاتشان تحت تعقیب قرار دهند، نه فقط یک محموله. محققان با ردیابی بستگان نزدیک، نقشه دقیق تری تهیه کردند که مکان های شکار غیرقانونی فیل ها را به هم مرتبط می کند و محموله ها را توقیف می کند.

واسر گفت: «ممکن است تنها سه سازمان جنایتکار بزرگ درگیر باشند، اما برخی از آنها کوچکتر هستند.

داده های جدید همچنین نشان می دهد که چگونه شبکه های قاچاق در حال حرکت به بنادر مختلف هستند. به عنوان مثال، در غرب آفریقا، قاچاقچیان از توگو به نیجریه نقل مکان کرده اند.

ساموئل واسر
ساموئل واسر، مدیر مرکز UW برای علوم پزشکی قانونی (مرکز زیست شناسی حفاظتی سابق). (کیت بروکس / آخرین حیوانات)

شواهد DNA از این مرکز منجر به دستگیری دو مرد در ادموندز، واشنگتن در نوامبر گذشته شد. این مردان کنگو توسط هیئت منصفه فدرال به توطئه، پولشویی، قاچاق و سایر جرایم مرتبط با قاچاق عاج و شاخ کرگدن متهم شده اند. پس از دستگیری، مقامات کنگو بیش از 2000 پوند عاج و 75 تن پوسته پانگولین به ارزش تقریبی 3.5 میلیون دلار کشف و ضبط کردند.

واسر گفت که این تقاضا احتمالاً به دلیل خریدارانی است که در حال انباشتن عاج بودند. او گفت: «آنچه ما واقعاً باور داریم این است که کارآفرینانی هستند که همه این عاج ها را می خرند و در واقع آنها را ذخیره می کنند. “به نظر وحشتناک می رسد، اما شاید آنها منتظر ناپدید شدن فیل ها هستند. و سپس تمام عاج را نگه می دارند و ناگهان می توانند ثروتی به دست آورند.

واسر اولین نویسنده این مطالعه بود که شامل براون، دیگر دانشمندان و محققان UW از کنیا، دانشگاه میشیگان و سنگاپور نیز می شود.

حدود 100000 فیل آفریقایی بین سال های 2007 تا 2015 عمدتاً به دلیل شکار غیرقانونی تلف شدند.