• خانه
  • اخبار
  • دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در حال ایجاد مرکزی در مورد “آینده زیرساخت های ابری” است.

دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در حال ایجاد مرکزی در مورد “آینده زیرساخت های ابری” است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در حال ایجاد مرکزی در مورد "آینده زیرساخت های ابری" است.

دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در حال ایجاد مرکزی در مورد "آینده زیرساخت های ابری" است.
مدرسه آلن در دانشگاه واشنگتن. (عکس از مارک استون/دانشگاه واشنگتن)

قدرت محاسبات ابری سیاتل به تازگی افزایش یافته است.

دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر پل جی آلن دانشگاه واشنگتن از مرکز جدیدی به نام مرکز آینده زیرساخت ابری یا FOCI رونمایی کرده است.

هدف ایجاد پل قوی تری بین صنعت و دانشگاه در رابطه با فناوری های رایانش ابری فعلی و آینده است.

راتول ماهاجان، یکی از مدیران مرکز FOCI، گفت: «این به ما کمک می‌کند تا نقاط درد طولانی‌مدت را سریع‌تر تشخیص دهیم و راه‌حل‌هایی را به گونه‌ای توسعه دهیم که برای صنعت آسان‌تر اتخاذ شود.» همچنین کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که دانش‌آموزان ما با وضعیت فعلی صنعت به‌روز هستند و به نیرویی تبدیل خواهند شد که صنعت را به جلو می‌برد.»

این مرکز که روز جمعه میزبان یک رویداد راه اندازی است، یک هیئت مشاوره فنی با نمایندگانی از علی بابا، سیسکو، گوگل، مایکروسافت و VMware ایجاد کرده است. این بودجه توسط تعهدات صنعت به مبلغ 3.75 میلیون دلار در طول سه سال تأمین می شود.

دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه واشنگتن در حال ایجاد مرکزی در مورد "آینده زیرساخت های ابری" است.
کارگردانان مشترک FOCI، از چپ: سیمون پیتر، آرویند کریشنامورتی و راتول ماهاجان. (تصاویر از طریق دانشگاه تگزاس در آستین؛ دنیس وایز/دانشگاه واشنگتن؛ مت هاگن/دانشگاه واشنگتن)

این مرکز بر اساس این باور ایجاد شد که محاسبات ابری با افزایش تقاضا برای یادگیری ماشینی، محاسبات لبه، 5G و سایر فناوری‌ها، تکامل خواهد یافت. این بدان معنی است که چگونه ابر بادوام و ایمن باقی می ماند و همچنین با توجه به تقاضا برای قدرت محاسباتی پایدار است.

اد لازوسکا، یکی از محققان، گفت: «مجموعه‌ای از مشکلات سیستمی مرتبط با رایانش ابری وجود دارد که پنج، هفت یا 10 سال دیگر به پایان می‌رسند، هم از نظر زمانی که احتمال وقوع آن‌ها وجود دارد و هم مدت زمانی که برای توسعه و پیاده‌سازی راه‌حل‌ها طول می‌کشد.» عضو هیئت علمی قدیمی مدرسه آلن و رئیس سابق دپارتمان علوم کامپیوتر. «شرکت‌ها برای مقابله با چالش‌هایی که در هفته آینده، ماه آینده و سال آینده با آن‌ها روبرو هستند، در تلاش هستند. نگاه کردن به پنج سال آینده کاری نیست که آنها بتوانند انجام دهند.

این مرکز حتی اعتبار محاسبات ابری بیشتری را به منطقه سیاتل اضافه می کند که اغلب به عنوان “Cloud City” شناخته می شود، با توجه به اینکه رهبران صنعت خدمات وب آمازون و مایکروسافت آژور در این منطقه مستقر هستند، همراه با سایرین از جمله Google Cloud و VMware. که دارای منطقه ای هستند. دفاتر

این آخرین ارتباط بین UW و شرکای صنعت فناوری است. در اوایل سال جاری، مدرسه آلن برنامه مربیگری هوش مصنوعی متا را راه اندازی کرد که به دانشجویان دکترا اجازه می داد با محققان متا همکاری کنند. آمازون و UW در ماه فوریه اعلام کردند که در یک “مرکز علمی” جدید با سرمایه گذاری اولیه 1.9 میلیون دلاری این شرکت همکاری خواهند کرد. و مایکروسافت حامی بزرگ ساختمان ها و برنامه های علوم کامپیوتر است.

تعدادی از اساتید علوم کامپیوتر نیز وجود دارند که زمان خود را در کالج و شرکت‌ها یا سازمان‌های فناوری تقسیم می‌کنند، از جمله یجین چوی، مدیر ارشد تحقیقاتی در موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) در سیاتل، که به تازگی برنده جایزه 800000 دلاری شده است. کمک مالی برای نابغه از بنیاد مک آرتور.

ماهاجان، دانشیار مدرسه آلن UW، قبلاً یک استارت‌آپ در سیاتل به نام Intentionet را بنیان‌گذار و رهبری می‌کرد که اخیراً قرارداد صدور مجوز با خدمات وب آمازون امضا کرده است. او FOCI را با دو کارگردان دیگر هدایت می کند: آرویند کریشنامورتی و سایمون پیتر، که آنها نیز از اساتید مدرسه آلن هستند.